poniedziałek, Kwiecień 23, 2018

Jak tanio kupić podręczniki szkolne dla dziecka?

0

Czas, w którym należy kupić dzieciom nowe podręczniki szkolne, to zwykle bardzo stresujący okres w życiu wielu rodzin. Okazuje się bowiem, że zakup szkolnej wyprawki z podręcznikami na czele, to wydatek trudny do uniesienia dla przeciętnego Kowalskiego. Warto zatem szukać miejsc, w których podręczniki szkolne można kupić taniej, oszczędzając tym samym pieniądze na inne ważne rzeczy. Gdy raz uda znaleźć się taką księgarnię, można korzystać z niej co roku, lub na bieżąco uzupełniać niezbędne ćwiczeniówki, w trakcie roku szkolnego.

Tanie podręczniki w księgarni wysyłkowej

Księgarnia wysyłkowa to nie tylko możliwość zakupu najnowszych hitów i bestsellerów z literatury pięknej. W księgarniach wysyłkowych z powodzeniem zaopatrzymy dzieci na każdym etapie edukacji w niezbędne i tanie podręczniki. Jeżeli znane są już tytuły, które w danym roku szkolnym zostały wybrane przez nauczyciela, wystarczy tylko poszukać najlepszej oferty w internecie. Porównywarki cen pozwalają wygodnie analizować, w którym miejscu uda się kupić je najbardziej korzystnie. Zamawiając jej przez internet, otrzymamy jest odpowiednio zapakowane, dostarczone do rąk własnych. To dobry sposób szczególnie dla osób mieszkających w małych miejscowościach, w których brak dobrze zaopatrzonej księgarni stacjonarnej. Dzięki księgarniom internetowym zakupy można zrobić bez stresu, nie martwiąc się o to, gdzie wreszcie uda znaleźć się potrzebne książki.

Lektury i opracowania

Dobrze zaopatrzona księgarnia wysyłkowa ma również w swojej ofercie sprzedaży lektury szkolne. To ważne, by dzieci i młodzież miały dostęp do lektur, które tak trudno wypożyczyć w szkolnych bibliotekach. Można zamówić tam z lektury z opracowaniem, które szczególnie przydadzą się uczniom szkół średnich, przed którymi matura z języka polskiego. Opracowania pozwalają bowiem na lepsze zrozumienie symboliki utworów, wątków, oraz samych bohaterów. Takie analizy są cenne, kiedy młodzież przygotowuje się do egzaminu dojrzałości z języka polskiego. Zatem opracowanie lektur takich jak „Dziady”, „Ludzie bezdomni”, kolosalnych „Chłopów”, z pewnością ucieszy każdego przyszłego maturzystę.

Książki dla nauczycieli

W dziale podręczników szkolnych w księgarni internetowej znajdują się również książki dla nauczycieli. Pozwalają one na bardziej atrakcyjne przygotowanie lekcji z praktycznie każdego przedmiotu. Wspierają nauczyciela w jego codziennej pracy, dostarczając pomysłów na ciekawe pogadanki i dyskusje, ćwiczenia w grupach, czy zadania do domu. Każdy nauczyciel powinien zapoznać się z ofertami tego typu książek z ich dziedziny, aby wzbogacić swoje narzędzia pracy. Zatem księgarnia wysyłkowa to też miejsce aby kupić fachową literaturę branżową, zawsze w cenach dużo bardziej korzystnych niż w księgarniach stacjonarnych. Warto zapoznać się i wybrać kilka tytułów, bo będzie to inwestycja na kolejne lata pracy w oświacie. Na szczęście nie brakuje dobrych autorów piszących tego typu książki, mających ogromne doświadczenie z metodyki nauczania konkretnych przedmiotów.

Oferta produktów Lego w sklepie empik.com

0

Popularnych klocków Lego nie trzeba długo przedstawiać. Ich prostota, a z drugiej strony zróżnicowanie oraz mnogość wariacji, sprawia, że od wielu, wielu lat, produkty duńskiej firmy przyciągają do zabawy tysiące dzieci (a często także towarzyszących im rodziców czy opiekunów) do zabawy. W wielu rodzinach klocki Lego są zresztą klasycznym prezentem świątecznym dla najmłodszych, którzy już kilka dni przed Bożym Narodzeniem z utęsknieniem wypatrują ich pod choinką. Przyjrzyjmy się jakie produkty firmy Lego można zakupić na stronie Empik.com – czyli wersji online popularnych i obecnych w wielu polskich miastach sklepów Empik.

Jak to bywa z klockami Lego – już jeden rzut oka na stronę empik.com wystarczy, aby przekonać się, że mnogość produktów tej firmy naprawdę powala. Obok klasycznych już kolejek czy zestawów nawiązujących do znanych produkcji filmowych albo komiksów, można znaleźć także takie, które nawiązują do codziennej pracy ludzi wykonujących interesujące zawody. Przykładem takiego zestawu klocków Lego, jest zestaw „Lego City – Ekipa Górnicza”. Przeznaczony jest on dla dzieci od 5 do 14 roku życia i składa się z 82 elementów (co ważne – nie jest on przeznaczony do zabawy dla dzieci młodszych, ze względu na dużą ilość drobnych części, młodsze dzieci mogą natomiast bez problemów bawić się klockami Lego Duplo). Wśród elementów tych znajduje się między innymi wywrotka, a także stos kamieni czy złoty samorodek. Dodatkowym bonusem jest również pająk, który świeci się w ciemności. Zakupienie takiego zestawu dziecku może być więc znakomitą okazją, aby dowiedziało się ono czegoś o ciężkiej, ale ciekawej pracy górnika – zarówno w dawnych czasach, jak i w epoce nam współczesnej.

Warto dodać, że na stronach Empik.com, zestaw Lego City – Ekipa Górnicza może być również zakupiony w pakiecie z innymi zestawami Lego City, takimi jak Traktor Leśny (ten zestaw skupia się z kolei na pracy leśnika), Pościg górską drogą (w zestawie figurki policjanta oraz złodzieja, a także policyjny motocykl crossowy), Helikopter Transportowy (posiadający obracające się śmigło!) czy Food Truck. Zakupienie takiego zestawu pozwala dokonać widocznych oszczędności pieniężnych. Ponadto posiadanie więcej niż jednego zestawu może pomóc młodemu użytkownikowi, łączenie ich elementów według indywidualnych upodobań i tworzenie swoich własnych instrukcji, co może znacząco wpłynąć na wyobraźnię. Każdy kto w dzieciństwie bawił się klockami Lego z jakiejkolwiek serii, wie bowiem, że dawanie upustu swojej wyobraźni jest bardzo ważnym elementem tego typu zabawy, szczególnie kiedy uczestniczy w niej więcej niż tylko jedna osoba.

Oczywiście – na stronie empik.com można znaleźć też inne produkty firmy Lego niż tylko te pochodzące z Serii City. Jeśli jesteś zainteresowany bardziej klockami z serii Duplo, Star Wars, Technic, Juniors czy Ninjago, również je bez problemu można odnaleźć na stronie empik.com. Także te produkty można często zakupić w korzystnych finansowo pakietach, pozwalających na spore oszczędności.

Poduszka dla ciężarnej – krótki poradnik

0

Ciąża to bardzo specyficzny okres w życiu każdej kobiety – radosne oczekiwanie na maluszka wypełnione jest nie tylko planowaniem imion, kupowaniem akcesoriów dla dziecka i innymi przyjemnymi rzeczami, lecz niestety także przeróżnymi bólami, bezsennością…

Poprawa komfortu podczas ciąży, czyli poduszka dla ciężarnej

Co szczególnie przeszkadza mamom w ciąży? Otóż są to obrzęki i bóle, które zupełnie nie dają spać! W jaki sposób możemy poprawić komfort snu ciężarnej? Przede wszystkim doskonałym pomysłem będzie tutaj poduszka dla ciężarnych.

Zalety poduszki dla ciężarnych

Jakie zalety ma taka poduszka ciążowa? Otóż na pewno dzięki niej redukujemy wszelkie bóle w kręgosłupie, stawach itp. oraz poprawiamy cyrkulację krwi i limfy, co wpływa na redukcję obrzęków. Oprócz tego taka poducha dla ciężarnych znakomicie dopasowuje się do naszego nietypowego kształtu w tym okresie.

Zakup poduszki do spania w ciąży

Jak zatem widać – taka poduszka dla kobiet w ciąży jest znakomitym pomysłem. Jak jednak możemy ją kupić? Na co zwrócić uwagę?

1. Kształt – najbardziej popularna jest poduszka ciążowa w kształcie rogala. Dzisiaj jednakże mamy także poduszki w kształcie 9.

2. Wypełnienie – za najlepsze uznaje się włókna silikonowe.. Najtańszy zaś jest styropian, jednak pamiętajmy, że poduszka do spania w ciąży wykonana ze styropiany nie zapewnia nam odpowiedniej cyrkulacji powietrza i może nam być gorąco.

3. Twardość – poduszka dla kobiet w ciąży powinna być twardsza w nogach, zaś bardziej miękka przy głowie i brzuchu.

Zabawki edukacyjne fenomenem

0

W czasie ostatnich lat zabawki mocno ewoluowały, tak samo jak preferencje ich użytkowników, czyli dzieci. Choć na sklepowych półkach nie brak tradycyjnych lalek i pluszowych miśków, to rodzice coraz chętniej sięgają po zabawki edukacyjne. Interaktywne gadżety mają w założeniu ich twórców, zabawiać i uczyć dzieci. Elektroniczne zabawki dostępne na rynku są przeznaczone zarówno dla najmłodszych, przez kilkulatków po nastolatków. Popularne już pieski czy miśki pomagają poznawać literki czy liczby, a roboty humanoidalne zapoznają starsze dzieci z podstawami robotyki i programowania.

Moda na zabawki interaktywne

Moda na zabawki interaktywne to odbicie zauroczenia nowoczesnymi technologiami, które jest dziś wszechobecne. W świecie ruchomych obrazów, produktów smart, także producenci podążają tym tropem. Z drugiej strony już dawno przepowiadano obecność robotów i automatów w codziennym życiu człowieka, także w jego najmłodszych latach. Na rynku jest wiele zabawek typu robot: edukacyjne zabawki, roboty przypominające postać człowieka w bardzo dużej rozpiętości cenowej. Najtańsze zabawki edukacyjne można kupić już za kilkadziesiąt złotych, za rozwiązania bardziej zaawansowane trzeba jednak zapłacić nawet kilkaset złotych. Ceny niektórych zabawek mogą przyprawić o zawrót głowy.

Piesek czy kotek?

Roboty zwierzęta to najpopularniejszy typ zabawek edukacyjnych. Roboty „pieski”, „kotki” czy „misie” są prezentami, które sprawiają wiele radości obdarowanym dzieciom. Zabawki takie zapewnią wiele godzin radosnej rozrywki. Przede wszystkim takie pluszaki mogą zastąpić prawdziwe zwierzęta domowe, o czym warto pamiętać, gdy wcześniej czy później pojawi się w domu pytanie: „Czy mogę mieć pieska?/ Kupicie mi kotka?”. Zwierzęta-roboty posiadają całą gamę umiejętności zbliżonych do swoich prawdziwych wzorców: biegają, siadają, turlają się, merdają ogonem, proszą się o pieszczoty i jedzenie. Urządzenia te są wyposażone w kamery, dyktafony, czujniki dotyku i czujniki zbliżeniowe. Sterowanie interaktywnymi zabawkami odbywa się za pomocą intuicyjnego pilota, który jest dodawany do zestawu. Niektóre modele robotów-zwierzątek potrafią mówić, śpiewać, zadawać pytania, uczyć logicznego myślenia czy rozwiązywania zagadek. Dzięki zabawie z takim domowym pupilem dziecko poznaje nowe słowa, rozwija umiejętności komunikacyjne, poznaje zależności przyczynowo-skutkowe, a przy tym doskonale się bawi.

Starsze dzieci, które miały już do czynienia z interaktywnymi zwierzątkami, na pewno chętnie pobawią się z robotami, które swoją budową przypominają człowieka. Tak zwane roboty humanoidalne potrafią biegać, skakać i wykonywać dużą liczbę różnych skomplikowanych czynności, których nauczy ich użytkownik. Dodatkowo potrafią mówić, uczyć się i mają wiele różnych programów, dzięki którym zabawa z nim to niekończąca się przyjemność.

Suplementy diety dla dzieci- konieczność czy wymysł rynku?

0

Już od momentu pojawienia się na rynku suplementów diety dla dzieci miały one na swój temat mieszane opinie. Z jednej strony są przecież dla rodzica łatwym i wygodnym sposobem na zadbanie o zdrowie oraz prawidłowy rozwój swojej pociechy, a z drugiej, po usłyszeniu opinii specjalistów oraz przeciwników wszelkiego rodzaju suplementów, można dojść do wniosku, że są one niepotrzebnym, a czasami nawet szkodliwym i niebezpiecznym środkiem uzupełniania witamin i innych składników odżywczych. Prawda leży jednak gdzieś pośrodku- lecz mimo to nie jest ona aż tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać.

Dlaczego warto wybierać drewniane zabawki?

0

Zabawki z drewna wypełniają dziś przedszkolne sale i dziecięce pokoiki. Dzieci kochają je za nieograniczone możliwości zabawy. Rodzice – za przywoływanie wspomnień beztroskiego dzieciństwa, wypełnionego klekotem prowadzonej na kiju „kaczki-klepaczki” albo hałasem strzelania odpustową pukawką na sznurku. Są bezpieczne, trwałe i… piękne. Dlaczego warto kupować maluchom drewniane zabawki?

Mleko modyfikowane dla dzieci – czym różni się od pokarmu naturalnego?

0

Okres karmienia piersią dla większości kobiet jest czasem przyjemnym, gdyż pozwala na zbudowanie silnej więzi z maluchem. Poza tym sposób ten jest dosyć wygodny, gdyż nie wymaga noszenia ze sobą zbyt dużego ekwipunku podczas codziennych spacerów. Nadchodzi jednak moment (mniej lub bardziej zależnie od matki), kiedy dziecko musi zostać odstawione od piersi. Wtedy dieta malca zaczyna opierać się o mleko następne dla dzieci. Rodzajów preparatów tego typu jest wiele, dlatego czasami można pogubić się podczas wybierania odpowiedniego. Jeśli chcesz wiedzieć jakie najistotniejsze kwestie trzeba wziąć pod uwagę podczas zakupu mleka dla swojego dziecka – zostań na tej stronie.

Makijaż na zimową pogodę. Lepszy będzie eyeliner wodoodporny czy klasyczny?

0

Jak do każdej pory roku, także do zimy musimy się odpowiednio przygotować. Nie możemy oczywiście zapomnieć o makijażu. Czy lepszy będzie eyeliner wodoodporny czy klasyczny? Jaki dobrać podkład? Lepiej natłuszczać czy nawilżać? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdują się poniżej.

Przyczyny nagłej śmierci łóżeczkowej

0

Nagła śmieć łóżeczkowa wciąż nie jest do końca znana. Jej przyczyny pozostają wciąż tajemnicą. Polega ona na tym, że niemowlę zasypia, ale w trakcie snu przestaje oddychać i już się nie budzi.

Statystki mówią, że w Polsce rocznie z tego powodu odchodzi średnio 200 dzieci. Problem dotyka dzieci do 6 roku życia. Najwięcej przypadków nagłej śmierci łóżeczkowej ma miejsce w 2 miesiącu życia dziecka. Statystki pokazują także, że najbardziej narażone są wcześniaki, których matki w trakcie ciąży nadużywały alkoholu. Wpływ ma także palenie papierosów. Statystyki mówią także o wieku matki – poniżej 19 lat.

Powyższe dane to jedynie statystyki. Do dnia dzisiejszego nie są znane konkretne przyczyny nagłej śmierci łóżeczkowej. Dlatego też częściej używa się określenia „kilku czynników” niż przyczyny. Z punktu medycznego mówi się o problemach z układem oddechowym oraz nerwowym, a także dużym spadku ciśnienia podczas snu dziecka.

Choć nagła śmierć łóżeczkowa u niemowląt jest nieoczekiwana to statystyki mówią o pewnych wstępnych objawach. Można do nich zaliczyć zmęczenie w czasie karmienia, sinienie, refluks, nadmierne pocenie się. Są to objawy, na które zawsze należy zwrócić szczególną uwagę.

Choć przyczyny nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt nie są do końca znane to istnieje kilka zasad, które przestrzegać powinni rodzice, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia śmierci łóżeczkowej u dziecka. Przede wszystkim dziecko powinno układać się do snu na plecach. Niwelujemy w ten sposób niebezpieczeństwo uduszenia się dziecka. Warto, aby dziecko spało na twardym podłożu. Łóżeczko nie może być zbyt miękkie. W łóżeczku nie powinny znajdować się żadne zbędne przedmioty, takie które dziecko podczas snu mogłoby włożyć sobie do buzi. Ważna jest także odpowiednia temperatura w pokoju. Nie można także zapominać o wietrzeniu pokoju, w którym dziecko śpi. Nie trzeba wspominać o tym, że w pomieszczeniu, w którym dziecko przebywa i śpi nie można palić papierosów. Na koniec wspomnieć można jeszcze regularnym trybie życia dziecka.

Usługi pielęgniarskie

0

Wykwalifikowana pielęgniarka w domu to nie kaprys – w niektórych przypadkach to konieczność. Dobrze wiedzieć, że w każdej chwili, 24 godziny na dobę możemy skorzystać z profesjonalnej opieki domowej u wykwalifikowanej pielęgniarki. Takie usługi są na wagę złota w przypadku rodzin, które mają pod opieką ciężko chorych bliskich.

Wygoda na wagę złota

Leczenie szpitalne wielu pacjentów z chorobami przewlekłymi jest obciążające dla rodziny i mało komfortowe dla pacjenta. Również szpitale nie mogą w nieskończoność trzymać u siebie ciężko chorych pacjentów. Dlatego często wypisuje się ich do domu, by mogli się nimi opiekować najbliżsi. Ci jednak mając własne obowiązki i nie posiadając wiedzy medycznej nie zawsze są w stanie należycie zająć się pacjentem. Wtedy dobrym rozwiązaniem są usługi pielęgniarskie Gdynia.

Rodzaje usług

Usługi pielęgniarskie Gdynia to możliwość zamówienia profesjonalnej pielęgniarki do domu czy dowolnego miejsca. Jest to szczególnie cenne w przypadku, gdy pacjent potrzebuje od czasu do czasu profesjonalnego zabiegu medycznego – założenia kroplówki, żywienia pozajelitowego czy sondy żołądkowej. Zamówiona do domu pielęgniarka wykona te zabiegi oraz zajmie się pacjentem jak należy. Możemy zamówić dyżury pielęgniarskie – jest to szczególnie cenne w przypadku pacjentów obłożnie chorych, których trzeba czasem zostawić w domu, by na przykład wyjść do pracy. Pielęgniarka poda choremu leki, zaaplikuje kroplówkę, wypielęgnuje odleżyny, założy cewnik – słowem zrobi wszystko to, co zrobiłaby pielęgniarka w szpitalu, ale w dogodnych dla chorego warunkach, bez konieczności zawożenia go do szpitala.