środa, Wrzesień 30, 2020

Zabawa i nauka – jak łączyć te aspekty?

0
materiały dydaktyczne dla dzieci

Już dawno naukowcy dowiedli, że najlepsza nauka odbywa się poprzez zabawę. Dzieci zdobywają wiedzę oraz umiejętności, wykorzystując ciekawość, niekoniecznie zapamiętując teoretyczne regułki. Niestety, podstawowy program edukacyjny w naszym kraju wciąż nie bierze takich wytycznych pod uwagę. Okazuje się, że coraz więcej placówek szkolnych podejmuje się samodzielnego tworzenia autorskich programów, których priorytetem jest edukacyjna rozrywka. Jak realizować tego rodzaju zajęcia i czy sami nauczyciele muszą być do tego specjalnie przygotowani?

Słowa krytyki od lat nie milkną, jeśli na tapetę weźmiemy tradycyjny, 45-minutowe lekcje nasycone wiedza podręcznikową i testami, które mają weryfikować nabywaną przez uczniów wiedzę. W ten sposób „zabija się” ciekawość do poznawania świata. Co więcej, aktualny model nauczania skupia się na grupie, a nie na indywidualnych jednostkach. Jeśli nie ma możliwości przeprowadzania lekcji indywidualnych, podczas których szczególną uwagę skupiono by na etapie rozwoju i zainteresowaniach każdego ucznia, warto wdrażać systemy dydaktyczne, które dla najmłodszych nie są czynnikiem stresogennym, ale wręcz przyjemnością. Tyczy się to przede wszystkim takich miejsc, gdzie np. pożądane są pomoce dydaktyczna dla żłobka albo przedszkola.

Jak zabawa może uczyć?

Przede wszystkim należy przyjąć, że każdy uczeń jest zdolny i posiada warunki do zdobywania wiedzy oraz konkretnych umiejętności, natomiast wykazuje je w konkretnym dla siebie etapie rozwoju. Pod uwagę warto brać też indywidualne zainteresowania, cechy osobowości i charakteru, a nawet warunki fizyczne. Brak chęci nauczania albo słabe wyniki są zaś spowodowane niedopasowaniem materiału do predyspozycji danego ucznia albo niewłaściwym sposobem przekazywania wiedzy. Nierzadko uczniowie skutecznie zniechęcają się do nauki właśnie poprzez zły, nudny system edukacyjny.

Warto wiedzieć, że kilkuletnie dziecko potrafi skupić swoją uwagę nie dłużej niż przez 20 minut. Już ta wiedza „kłóci się” z długimi lekcjami, na których przekazywana jest sama teoria, ponieważ uczeń nie jest w stanie jej przyswoić. O wiele lepiej sprawdzają się więc materiały dydaktyczne dla dzieci, które aktywują, angażują, pobudzają kreatywność i wyobraźnię. Świetnie sprawdza się nauka poprzez organizację wycieczek, zabawy ruchowe, układanki, zgadywanki, samodzielne bądź grupowe prace inspirujące. Kolejnym przykładem doskonałej nauki poprzez zabawę jest tzw. magiczny dywan i jest to przykład na to, że nowoczesna technologia wkracza wielkimi krokami w świat szkoły. To interaktywna zabawa, doskonała rozrywka, która najpierw stosowana w salach zabaw i centrach handlowych szybko przeniosła się do placówek edukacyjnych.

Dziecko, które się bawi, zdobywa wiedzę i sprawności nieświadomie, nie męczy się nadmiarem programowym. Ma chęć poznawania swojego otoczenia, nie musi rywalizować o stopnie, nie stresuje się niskimi wynikami. Zabawa daje przecież radość, uczy komunikacji społecznej, relacji, empatii, a takie czynniki są równie ważne co teoretyczne regułki.

Najpiękniejsze peruki dla dzieci

0
Najpiękniejsze peruki dla dzieci

Zwykło się przyjmować, że jeżeli mowa o problemach z nadmiernie wypadającymi lub przerzedzającymi się włosami, to problem taki dotyczy w znacznej mierze osób dorosłych, jako że to właśnie na nie negatywny wpływ mogą mieć wszelkiej maści czynniki zewnętrzne oraz wewnętrzne. Okazuje się jednakże, że na różnorakie bolączki związane bezpośrednio z pogorszeniem się kondycji fryzury cierpieć mogą także najmłodsi. Dlaczego tak się dzieje?

Jest to w znacznej mierze spowodowane przebytymi w młodym wieku chorobami, które to wymuszały przyjmowanie silnych, ingerujących w funkcjonowanie organizmu leków. Nie bez znaczenia pozostają także uwarunkowania genetyczne, które mogą dawać o sobie znać już we wczesnym dzieciństwie. Rodzice takich pociech najczęściej błyskawicznie podejmują działania mające na celu minimalizację lub całkowite usunięcie problemu, przede wszystkim na drodze terapii dermatologicznej oraz trychologicznej. Co jednakże niezwykle istotne, dziecko może już teraz komfortowo bawić się z rówieśnikami i uczestniczyć w różnej maści wydarzeniach towarzyskich bez obawy, że ktokolwiek dowie się o jego sekrecie – jest to możliwe dzięki najwyższej jakości perukom dostępnym w naszym salonie Świat Peruk !

To właśnie nadmienione produkty sprawią, że na główce naszej pociechy pojawi się burza gęstych, bujnych oraz idealnie dostosowanych do jego aparycji włosów. Pozwoli to prowadzić wszelkiej maści zabiegi i terapie niejako „w ukryciu”, jako że dopóki włosy nie zaczną odrastać a skóra głowy się nie zregeneruje, wszelkie niedoskonałości ukryć można będzie skutecznie dzięki wykorzystaniu peruki wykonanej z naturalnego włosa lub też powstającej z włókien syntetycznych ponadprzeciętnie wysokiej jakości. Zachęcamy także do konsultacji z naszymi przedstawicielami w sytuacji, gdyby poszukiwali Państwo kosmetyków oraz środków konserwacyjnych, dzięki którym peruka dziecka prezentować się będzie możliwie jak najlepiej niezależnie od warunków – z przyjemnością doradzimy odpowiednie preparaty oraz podpowiemy jak należy ich w prawidłowy sposób używać!

Ubranka dla niemowląt – nowe kontra używane

0
ubranka dla niemowląt

Rodzice często obawiają się kosztów związanych z wychowaniem dzieci. Dlatego w pierwszych miesiącach i życia, rzadko inwestują w nową, markową odzież, z której maluchy prawdopodobnie wyrosną w ciągu kilku tygodni. Nic dziwnego, że używane ubrania dla najmłodszych szkrabów, cieszą się tak dużym uznaniem na portalach z ogłoszeniami lub aukcjami. Warto jednak zastanowić się, czy naprawdę opłaca się kupować używane ubranka dla niemowląt, ponieważ w sklepach nie brakuje wielu fantastycznych produktów.

Przygotowaliśmy wiele ciekawych odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, które powinny zainteresować ciekawskich młodych rodziców. Jeżeli też zastanawiasz się, skąd brać wysokogatunkowe ubranka dla niemowląt w atrakcyjnej cenie, trafiłeś doskonale. Zapraszamy serdecznie do lektury i mamy nadzieję, że udało nam się pomóc.

Markowa odzież? Nie musi być droga!

Producenci odzieży dziecięcej doskonale zdają sobie sprawę z tego, że maluchy wyrastają z niej w sposób błyskawiczny. Minimalizują więc kwestie związane z designem, oferując stosunkowo proste kroje, dzięki którym optymalizują również marżę, by obniżyć cenę swojego asortymentu. Niestety, nie zawsze jesteśmy w stanie wykluczyć kosztów, które są związane między innymi z jakością materiału. Ubranka dla niemowląt powinny być dopasowane do ich drobnych i delikatnych ciał, by nie wywoływały żadnych zmian skórnych i reakcji alergicznych. Pamiętaj, że bezpieczeństwo to podstawa – nawet jeśli musisz zapłacić za produkty trochę więcej, niż za tańszy (nieznany) zamiennik.

Używany asortyment? Tylko ze sprawdzonego źródła

Załóżmy hipotetycznie, że jednak nie przemawia do Ciebie zakup nowych produktów, które są dużo droższe niż używane. Jak je kupować, by mieć pewność, że są bezpieczne? Przede wszystkim ze sprawdzonego źródła. Oznacza to, że koniecznie trzeba sprawdzić informacje znajdujące się na metce i ocenić ich stan. Inwestycja na internetowych portalach z ogłoszeniami lub jeszcze gorzej w punktach z używaną odzieżą, to ogromne zagrożenie – nawet jeśli dokładnie wypierzesz ubranka dla niemowląt w renomowanych środkach czyszczących. Zastanów się nad tym przed podjęciem decyzji.

Wiesz już wszystko na temat zakupów odzieży dla dzieci? Mamy nadzieję, że ubranka dla niemowląt nie mają przed tobą żadnych tajemnic. Gdyby jednak pojawiały się wątpliwości, czasem lepiej zapytać ekspertów. W profesjonalnych sklepach znajdziesz osoby kompetentne, które ze względu na swoje umiejętności i doświadczenia wiedzą, jak należy pomóc Ci w sposób satysfakcjonujący.

Wyprawka dla dziecka i dla niemowlaka

0
Wyprawka dla dziecka i dla niemowlaka

Każda rodzic dba o to, aby w wyprawce dziecięcej znalazły się artykuły najwyższej jakości. Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka to nie lada wyzwanie, gdyż trzeba pamiętać o bardzo wielu niezbędnych rzeczach, które powinny towarzyszyć maluszkowi już od dnia narodzin. O czym należy pamiętać tak, aby uniknąć konieczności odwiedzania sklepów po pojawieniu się noworodka na świecie?

Rożek, otulacz, kocyk

Niemowlęta uwielbiają uczucie ciepła i ścisku, które przypominają im o chwilach spędzonych w brzuszku mamy. W wyprawce dla noworodka powinien znaleźć się kocyk i to nie jeden, a kilka, które dostosowane będą do aktualnych potrzeb niemowląt. Gdy dziecko rodzi się zimą, dobrze jest mieć na wyposażeniu ciepłe kocyki. Latem natomiast można postawić na nieco cieńsze.

Dodatkowo warto wyposażyć dziecko w rożek lub otulacz, który ułatwi mu zasypianie dając poczucie bezpieczeństwa. Kompletując wyprawkę dla dziecka dobrze pomyśleć także o smoczku, który może okazać się konieczny, jeśli dzidziuś będzie miał silny odruch ssania. Pomocna w uspokajaniu noworodka może być także szumiąca zabawka lub pozytywka, która będzie imitować dźwięki, jakie maluszek pamięta z brzuszka.

Pieluszki tetrowe i flanelowe

Wyprawka dla noworodka powinna uwzględniać również kilka sztuk pieluszek tetrowych i flanelowych. W dzisiejszych czasach większość rodziców decyduje się na pieluchy jednorazowe, ewentualnie wielokrotnego użytku, jednak pieluszka tetrowa doskonale sprawdza się podczas odbijania niemowlęcia czy wytarcia resztek mleka.

Pieluszka flanelowa natomiast bywa nieodzowna w upalne dni, gdy dzidziuś nie powinien być przykryty ciepłym kocykiem. Podczas snu pieluszka flanelowa stanowi doskonałe okrycie, nie dopuszczając przy tym do powstania odparzeń.

Środki higieniczne dla noworodka

Wśród rzeczy, które wpisujemy na listę wyprawki dla dziecka, znajduje się mnóstwo różnego rodzaju środków ułatwiających pielęgnację malucha. O podstawowych, takich jak oliwka, emolienty czy sól fizjologiczna nie trzeba wspominać, jednak warto wyposażyć się także w nieoczywiste środki higieniczne.

Przykładem może być spray do dezynfekcji powierzchni, płyn do mycia zabawek (przyda się szczególnie w późniejszym czasie, gdy maluch zacznie brać zabawki do buzi) czy specjalny płyn do mycia butelek. Ponadto wyprawka dla noworodka powinna zawierać termometr zarówno taki jak mierzenia temperatury ciała, jak i wody w wanience przed kąpielą.

Pierwsze zabawki

W wyprawce niemowlęcej nie może zabraknąć także zabawek, które nauczą dziecko poznawać otaczający go świat. Pierwsza przytulanka, grzechotka czy książeczka sensoryczna to nieodzowne przedmioty dla maluszka. Dodatkowo przydadzą się gryzaki, które dzieci intensywnie biorą do buzi w okresie ząbkowania, ale nie tylko wtedy.

Maluszki bowiem na pewien czas przed wyjściem pierwszych ząbków zaczynają wkładać do buzi wszystko, co znajdzie się w zasięgu ich ręki. Dobrze dać im wtedy gryzaki, gdyż rodzic ma pewność, że tego typu zabawką dziecko nie zrobi sobie krzywdy.

Źródło: https://tamaja.pl/wyprawka-dla-dziecka

Kółka gimnastyczne sprawdź co mogą dla Ciebie zrobić!

0
kółka gimnastyczne
fot. pixabay.com

Wiele klasycznych urządzeń do treningów z powrotem wraca do łask i zyskuje na popularności. Jednym z nich są kółka gimnastyczne, które doskonale sprawdzają się zarówno w treningach redukujących masę ciała, jak i jako przyrząd do rzeźbienia sylwetki. Sprawdź, co kółka gimnastyczne mogą dla Ciebie zrobić!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/kolo-gimnastyczne-przydatny-i-skuteczny-wynalazek-do-cwiczen/

Kalistenika

Kółka gimnastyczne doskonale sprawdzają się w treningach kalistenicznych, które opierają się głównie na masie naszego ciała oraz wytrzymałości mięśni. W przypadku kół gimnastycznych sytuacja ma się podobnie, gdyż większość ćwiczeń wykonujemy na bazie wykorzystania ciężaru naszego ciała.

Ćwiczenia na kółkach, które inaczej nazywa się ringami również wymagają od nas użycia większej siły wszystkich współpracujących mięśni w konkretnym ćwiczeniu.

Na siłowni można zaobserwować, że ćwiczenia na ringach najczęściej wykonywane są przez mężczyzn, którzy się na nich podciągają.

Ćwiczenia na kółkach gimnastycznych

Ćwiczenia na kółkach gimnastycznych wymagają od nas użycia sporej siły, zwłaszcza, że podnosić będziemy swój własny ciężar ciała. Chcąc wykonać podciągnięcia na kółkach gimnastycznych musimy wpierw zapoznać się z prawidłową techniką ich wykonywania, inaczej możemy narazić swój kręgosłup oraz nabawić się kontuzji. Również mięśni, a wówczas treningi będziemy musieli odłożyć na bok i skupić się na poprawnej regeneracji.

Podnoszenie się na kółkach gimnastycznych to świetne ćwiczenie, które doskonale ukształtuje naszą kondycję, a także wzmocni mięśnie ramion – bicepsy oraz tricepsy, a także mięśnie barkowe. Dodatkowo poprawi mocno naszą kondycję i wytrzymałość.

Ćwiczenia na kółkach gimnastycznych to nie tylko podciąganie, ale również różne akrobatyczne kombinacje, które z czasem, gdy staniemy się bardziej zaawansowani, możemy dodać do swojego treningu. Na kółkach można również wykonywać fikołki lub odwrócone pompki. Jednakże by dojść do tego momentu musimy zacząć od prostych podciągnięć, które oswoją nas z kółkami.

Przeczytaj też: http://antycenzor.pl/odkurzacz-do-popiolu-z-kominka/

Tablica magnetyczna do pokoju dziecięcego

0
tablica magnetyczna

Chcesz zapewnić dziecku wszystko, czego potrzebuje, by mogło rozwijać się w odpowiedni sposób? W takim razie edukacja i nauka są podstawą. Książki i zeszyty to jednak nie wszystko, co pomoże Ci osiągnąć zamierzony efekt. Warto wykorzystywać inne dostępne możliwości. Nie czekaj i zobacz jakie.

Jednym z nich jest tablica magnetyczna, która wykorzystywana jest niemal w każdej szkole. Spokojnie! W sklepach dostępne są modele o zróżnicowanych wielkościach, więc nie musisz się przejmować, że jest to wyjątkowo drogi element wyposażenia, który dodatkowo zajmie mnóstwo miejsca. Każdy bez problemu znajdzie model dopasowany do jego indywidualnych potrzeb – nawet tych najbardziej wygórowanych.

Po co zamontować tablicę magnetyczną w pokoju dziecięcym?

Większości z nas, tablica magnetyczna kojarzy się z biurem lub szkołą, gdzie na takich elementach wyposażenia piszę się w trakcie lekcji lub przyczepia notatki. To bardzo dobre skojarzenie, więc dzieci prawdopodobnie będą mieć podobne. Format edukacji uległ od pewnego czasu jednak modernizacjom i nauka nie jest już taka straszna, ponieważ dziś wiele jest w niej elementów zabawy i rozrywki. Tablica magnetyczna może więc służyć początkowo do kreatywnych zabaw, typu kalambury, czy wielu innych popularnych propozycji rozrywkowo-edukacyjnych. Z czasem jednak pozwoli maluchowi wieszać tam swoje notatki. Jeżeli dodatkowo zobaczy on, że rodzice na co dzień korzystają z takich narzędzi, z pewnością o wiele szybciej zacznie organizować swój dzień przy pomocy takich instrumentów i istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że wejdzie mu to w nawyk.

Jaką tablicę wybrać dla dziecka?

Tablica magnetyczna dostępna jest niemal we wszystkich sklepach z wyposażeniem biurowym i pomocami szkolnymi. Do dyspozycji są zróżnicowane rozmiary, które można wykorzystać na wiele sposobów. Warto więc dopasować ją konkretnie do metrażu pomieszczenia dziecka, by nie była przytłaczająca ze względu na wielkość, lecz wystarczająco duża, by była komfortowa w eksploatacji.

Jak zamontować tablicę?

Wszystko zależy od sposobu jej montażu. Przed zakupem należy jednak upewnić się, czy w Twoich ścianach w mieszkaniu można montować takie przedmioty, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że niestety takiej możliwości zabraknie. Czy to znaczy, że wtedy tablica magnetyczna stanie się jedynie marzeniem? Otóż nic bardziej mylnego. Na szczęście obecna technologia udostępnia nam również produkty wolnostojące na statywach i stojakach, które są równie wygodne w użytkowaniu.

Dieta wegetariańska – krótka historia wegetarianizmu

0
Wegetarianizm

Mimo że diety wegetariańska i wegańska stały się bardzo popularne dopiero w ostatniej dekadzie, ruch wegańsko-wegetariański jest nie tylko współczesnym zjawiskiem, a towarzyszy ludzkości już od setek lat. Głównymi czynnikami motywującymi do skorzystania z takiej diety były powody religijne, zdrowotne, środowiskowe i ideologiczne. Przyjrzyjmy się więc krótkiej historii wegetarianizmu.

Wegetarianizm – historia

Za pierwszych historycznie potwierdzonych zwolenników wegetarianizmu uznaje się orfików, czyli wyznawcy ruchu religijnego w Starożytnej Grecji. Orficy żyli ok. 600 lat p.n.e. Ich rezygnacja z mięsa miała podłoże religijno-filozoficzne. Podobnie odżywiał się żyjący w VI p.n.e. grecki filozof i matematyk Pitagoras, który razem ze swoimi uczniami był wegetarianinem. W tym samym czasie na terenie Indii dużą popularność zdobyły takie religie jak hinduizm i buddyzm. Jednym z założeń tych religii jest stosowanie bezmięsnej diety. Tradycja utrzymuje się do dzisiaj. Trzeba jednak zauważyć, że nie wszyscy wyznawcy hinduizmu i buddyzmu trzyma się tej reguły, co pokazuje rosnące spożycie mięsa w Indiach.

Wegetarianizm na świecie i w Polsce

Dieta wegetariańska – krótka historia wegetarianizmu

W Europie dieta wegetariańska była bardzo popularna w starożytności, jednak niemal całkowicie zniknęła z Europy w okresie średniowiecza. Było to związane z tym, że przez długi czas mięso było bardzo pożądaną żywnością. Z czasem jednak wiele wybitnych osobistości opowiadało się za stosowaniem bezmięsnej diety. Jednym z nich był Leonardo Da Vinci, który według wielu źródeł był wegetarianinem. Wegetarianizm zaczął się szybko rozwijać od XVIII w. w Ameryce i Anglii. Na początku XIX w. powstało w Anglii pierwsze stowarzyszenie wegetarian. Dieta wegetariańska była uznawana przez jej zwolenników za zdrowszą. W 1847 r. powołano do życia Vegetarian Society – Stowarzyszenie Wegetariańskie, które funkcjonuje do dziś. Na wzór angielskiego stowarzyszenia w 1850 r. powstało stowarzyszenie American Vegetarian Society. Dziś państwami z największą liczbą wegetarianów są Indie, Stany Zjednoczone oraz Anglia. Nie można jednak nie wspomnieć o rosnącej popularności wegetarianizmu w całej Europie, w tym również w Polsce. W naszym kraju pierwsze publikacji dotyczące tematyki wegetarianizmu były opublikowane pod koniec XIX wieku i początku XX wieku. W 1912 ukazało się pierwsze wydanie pisma “Jarskie Życie”, w którym znajdowały się liczne przepisy, artykuły filozoficzne i liczne wskazówki dotyczące wegetarianizmu. Obecnie możliwość skorzystania z diety wegetariańskiej umożliwiają nam firmy cateringowe i oferowana dieta pudełkowa.

Dieta wegetariańska – sposób na zdrowe odżywianie

Dziś dieta wegetariańska jest uważana za jedną z najzdrowszych diet na świecie. Zanim przejdzie się na dietę, musimy mieć jednak świadomość, że utrzymanie diety bywa bardzo wymagające. Dotyczy to szczególnie osób, które lubią spożywać mięso. Catering dietetyczny może nam jednak pomóc w tym, aby stosowanie diety było łatwiejsze i mniej wymagające, np. poprzez dostarczanie zdrowych i smacznych potraw.

Jak sprzedawać suplementy diety?- wszystko co musisz widzieć

0
suplementy

Polacy bardzo chętnie kupują oraz spożywają suplementy diety. Obecnie rynek suplementów w naszym kraju jest bardzo rozwinięty. Sprzedaż takich specyfików, które reperuje nasze zdrowie oraz potrafią nasz nastrój i zwiększa się Każdego roku o nawet 8%. 3 lata temu obroty firm handlujących suplementami diety wyniosły aż 4 miliardy złotych. Jest to bardzo dużo, a wzrost ten idzie w parze z coraz większym zainteresowaniem zakupami przez internet oraz rozwojem e-commerce w Polsce. Sprawdź co zrobić, kiedy chcesz otworzyć działalność gospodarczą zajmującą się sprzedażą suplementów diety.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-sprzedawac-suplementy-diety/

Jak sprzedawać suplementy diety?

Naszym zadaniem jest przede wszystkim dopilnowanie wszystkiego, aby sprzedaż odbywała się zgodnie z zasadami prawnymi. Teoretycznie każdy ma prawo otworzyć sklep internetowy, uruchomić stronę startową oraz ruszyć z własną sprzedażą. Jednak wprowadzając do obrotu suplement bez wymaganych pozwoleń narażamy się na niemiłe konsekwencje. Na stronie głównego inspektora sanitarnego, znajdziemy wykaz zgłoszonych produktów.

Sprzedaż suplementów diety – jakie są wymagania?

Przede wszystkim musimy powiadomić głównego inspektora sanitarnego, czyli w skrócie GIS, o naszych zamiarach wprowadzenia na rynek po raz pierwszy suplementu diety, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia lub też wzbogaconego o witaminy i składniki mineralne suplementu. Taki produkt musi spełniać wymagania ustawy o bezpieczeństwie Żywności i Żywienia.

Ile czasu mamy nas takie zgłoszenie?

Musimy zrobić to przynajmniej 14 dni przed wprowadzeniem środka spożywczego na rynek. Musimy złożyć wniosek o wpis do rejestru zakładów lub zatwierdzenie wpisu i wpis o rejestrze zakładów podlegających kontroli Sanepidu. Wystawiając taki środek na rynek nie musimy przedstawiać wyników badań lub innych materiałów potwierdzających skuteczność takowego produktu, którym zamierzamy handlować.

Zobacz też: http://www.empatyczni.pl/portal-s24/

Pomysły na kreatywne zabawy dla dzieci

0
zabawy kreatywne
fot. pexels.com

Rodzice to wiedzą, czasem bardzo trudno jest zająć czymś dziecko. Dziś przedstawimy Ci kilka fajnych i sprawdzonych pomysłów na zabawy dziecięce, które sprawią, że dziecko mocno się w nie zaangażuje, a po zakończonej zabawie będzie spokojniejsze!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/jakie-dzieciece-zabawy-i-dzialania-kreatywne-sa-najpopularniejsze-w-czasie-wesel-i-innych-uroczystosci-rodzinnych/

Tor przeszkód połączony z treningiem

Zabawy, które angażują dziecko pod kątem sprawności fizycznej są jednymi z najbardziej skutecznych rozwiązań. Dzięki takim zabawom dziecko może nie tylko trochę poćwiczyć i zadbać o swoją sprawność. Dodatkowo – taka zabawa to dobry sposób, aby nauczyć się zdrowej rywalizacji i okazja, aby zdrowo się zmęczyć. Jak zorganizować taką zabawę? Wystarczy, że wraz z dzieckiem wymyślisz i przygotujesz tor, na którym będzie start, meta i różne zadania, które trzeba wykonać w określonym miejscu, jak np. pajacyki, podskoki, przysiady, podrzucenia piłką. Taki tor przeszkód możecie przechodzi samodzielnie na czas lub razem, jako wyścig.

Wspólna sesja zdjęciowa

Dzieci uwielbiają zabawy typu show. Zorganizujcie więc swoje wspólne. Wybierzcie najbardziej szalone ubrania jakie macie, stwórzcie również sami różne dodatki – usta na patyku, czapki, opaski. Przygotujcie specjalne tło, zróbcie fryzury, makijaż i wykonajcie wspólną sesję zdjęciową. Później te zdjęcia obejrzyjcie na własnym seansie. Te zdjęcie możecie też wydrukować – z pewnością będzie to niesamowita pamiątka.

Malowanie farbami

Oczywiście takie klasyczne malowanie farbami również się sprawdza, ale zdecydowanie bardziej warto wykorzystać coś innego. Przygotujecie duże brystole lub dużo kartek białych czy nawet gazet i farby. Rozłóżcie to na ziemi i załóżcie ubrania, które możecie wybrudzić. Jeśli już w taki sposób się przygotujecie, to wtedy czas na malowanie, ale uwaga rękami i nogami. To będzie świetna lekcja umiejętności manualnych i zabawa. Później możecie wyciąć kawałek fajnej pracy i oprawić w ramki.

Pamiętaj, aby każdą zabawę wymyślać wraz z dzieckiem. To ważne, aby dziecko wiedziało w co będzie się bawić i chciało się w to bawić.

Przeczytaj też: http://www.czasnaterapie.pl/przygotuj-sie-na-najpiekniejsza-pore-roku-wiosne/

Wysypka u dzieci – sposoby leczenia

0
wysypka
fot. pixabay.com

Wysypka u  małych dzieci to dość powszechna  przypadłość. Często również jest przyczyną obaw rodziców o zdrowie ich pociech. W przeważającej większości przypadków nie jest ona jednak czymś groźnym. Zazwyczaj następuje samoistnie po 2- 3 dniach nie pozostawiając żadnych negatywnych skutków dla zdrowia.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/przyczyna-wysypki-u-dzieci-ja-leczyc/

Przyczyny wysypki

Wywoływać ją może wiele czynników takich jak uczulenia alergiczne, np. uczulenie na pewnego rodzaju pokarmy mleczne, owoce np. truskawki, czekolada, orzechy. Często wysypka może być wynikiem relacji alergicznej na sierść zwierząt. Najlepszą metodą na stwierdzenie reakcji alergicznej będzie wykonanie serii specjalnych testów, które mogą określić na, co dokładnie uczulone jest nasze dziecko. Będziemy mogli również wyeliminować negatywne czynniki z otoczenia dziecka.

W znacznej części przypadków wysypka u dziecka może występować razem ze świądem, lub bolesnym rumieniem. Aby więc zmniejszyć nieprzyjemne objawy możemy w warunkach domowych zastosować maści antyhistaminowe, maści na bazie cynku lub też podać dziecku popularne wapno np. w formie musujących pastylek rozpuszczanych w wodzie. Ta forma jest dla dzieci często najbardziej przyjazna. 

Zdarza się jednak również tak, że sama wysypka może być objawem wielu chorób wieku wczesno- dziecięcego. 

 1. Szkarlatyna
 2. Półpasiec
 3. Odra
 4. Świąd 
 5. Świerzb
 6. Atopowe zapalenie skóry
 7. Trądzik noworodków
 8. Potówki
 9. Gorączka trzydniowa tzw. Trzydniówka
 10. Pieluszkowe zapalenie skóry
 11. Różyczka

Sposoby leczenia

Część z tych chorób, nie będzie wymagać od nas konsultacji medycznych i podawania  specjalnego zestawu leków, tak jak  w przypadku pieluszkowego podrażnienia skóry. Wystarczy posmarować zaczerwienione miejsce maścią na bazie cynku. W przypadku jednak innych chorób gdzie wysypka jest tylko jednym z  symptomów należy jak najszybciej zasięgnąć opinii lekarza specjalisty, który zaleci nam specjalne leczenie tak jak w przypadku świądu czy też szkarlatyny czy też różyczki. 

W pozostałej większość przypadków możemy oczywiście zasięgnąć opinii lekarza, szczególnie jeżeli wysypce będzie towarzyszyć wysoka gorączka. W takim przypadku należy często podawać dziecku dużo wody do picia oraz podawać środki przeciwgorączkowe dla dzieci jeżeli temperatura jest bardzo wysoka.

 Przeczytaj też: http://www.mamaprzedszkolaka.pl/jaka-moze-byc-przyczyna-wysypki-u-dziecka/

ZOBACZ TEŻ