poniedziałek, Lipiec 6, 2020

Dieta wegetariańska – krótka historia wegetarianizmu

0
Wegetarianizm

Mimo że diety wegetariańska i wegańska stały się bardzo popularne dopiero w ostatniej dekadzie, ruch wegańsko-wegetariański jest nie tylko współczesnym zjawiskiem, a towarzyszy ludzkości już od setek lat. Głównymi czynnikami motywującymi do skorzystania z takiej diety były powody religijne, zdrowotne, środowiskowe i ideologiczne. Przyjrzyjmy się więc krótkiej historii wegetarianizmu.

Wegetarianizm – historia

Za pierwszych historycznie potwierdzonych zwolenników wegetarianizmu uznaje się orfików, czyli wyznawcy ruchu religijnego w Starożytnej Grecji. Orficy żyli ok. 600 lat p.n.e. Ich rezygnacja z mięsa miała podłoże religijno-filozoficzne. Podobnie odżywiał się żyjący w VI p.n.e. grecki filozof i matematyk Pitagoras, który razem ze swoimi uczniami był wegetarianinem. W tym samym czasie na terenie Indii dużą popularność zdobyły takie religie jak hinduizm i buddyzm. Jednym z założeń tych religii jest stosowanie bezmięsnej diety. Tradycja utrzymuje się do dzisiaj. Trzeba jednak zauważyć, że nie wszyscy wyznawcy hinduizmu i buddyzmu trzyma się tej reguły, co pokazuje rosnące spożycie mięsa w Indiach.

Wegetarianizm na świecie i w Polsce

Dieta wegetariańska – krótka historia wegetarianizmu

W Europie dieta wegetariańska była bardzo popularna w starożytności, jednak niemal całkowicie zniknęła z Europy w okresie średniowiecza. Było to związane z tym, że przez długi czas mięso było bardzo pożądaną żywnością. Z czasem jednak wiele wybitnych osobistości opowiadało się za stosowaniem bezmięsnej diety. Jednym z nich był Leonardo Da Vinci, który według wielu źródeł był wegetarianinem. Wegetarianizm zaczął się szybko rozwijać od XVIII w. w Ameryce i Anglii. Na początku XIX w. powstało w Anglii pierwsze stowarzyszenie wegetarian. Dieta wegetariańska była uznawana przez jej zwolenników za zdrowszą. W 1847 r. powołano do życia Vegetarian Society – Stowarzyszenie Wegetariańskie, które funkcjonuje do dziś. Na wzór angielskiego stowarzyszenia w 1850 r. powstało stowarzyszenie American Vegetarian Society. Dziś państwami z największą liczbą wegetarianów są Indie, Stany Zjednoczone oraz Anglia. Nie można jednak nie wspomnieć o rosnącej popularności wegetarianizmu w całej Europie, w tym również w Polsce. W naszym kraju pierwsze publikacji dotyczące tematyki wegetarianizmu były opublikowane pod koniec XIX wieku i początku XX wieku. W 1912 ukazało się pierwsze wydanie pisma “Jarskie Życie”, w którym znajdowały się liczne przepisy, artykuły filozoficzne i liczne wskazówki dotyczące wegetarianizmu. Obecnie możliwość skorzystania z diety wegetariańskiej umożliwiają nam firmy cateringowe i oferowana dieta pudełkowa.

Dieta wegetariańska – sposób na zdrowe odżywianie

Dziś dieta wegetariańska jest uważana za jedną z najzdrowszych diet na świecie. Zanim przejdzie się na dietę, musimy mieć jednak świadomość, że utrzymanie diety bywa bardzo wymagające. Dotyczy to szczególnie osób, które lubią spożywać mięso. Catering dietetyczny może nam jednak pomóc w tym, aby stosowanie diety było łatwiejsze i mniej wymagające, np. poprzez dostarczanie zdrowych i smacznych potraw.

Jak sprzedawać suplementy diety?- wszystko co musisz widzieć

0
suplementy

Polacy bardzo chętnie kupują oraz spożywają suplementy diety. Obecnie rynek suplementów w naszym kraju jest bardzo rozwinięty. Sprzedaż takich specyfików, które reperuje nasze zdrowie oraz potrafią nasz nastrój i zwiększa się Każdego roku o nawet 8%. 3 lata temu obroty firm handlujących suplementami diety wyniosły aż 4 miliardy złotych. Jest to bardzo dużo, a wzrost ten idzie w parze z coraz większym zainteresowaniem zakupami przez internet oraz rozwojem e-commerce w Polsce. Sprawdź co zrobić, kiedy chcesz otworzyć działalność gospodarczą zajmującą się sprzedażą suplementów diety.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-sprzedawac-suplementy-diety/

Jak sprzedawać suplementy diety?

Naszym zadaniem jest przede wszystkim dopilnowanie wszystkiego, aby sprzedaż odbywała się zgodnie z zasadami prawnymi. Teoretycznie każdy ma prawo otworzyć sklep internetowy, uruchomić stronę startową oraz ruszyć z własną sprzedażą. Jednak wprowadzając do obrotu suplement bez wymaganych pozwoleń narażamy się na niemiłe konsekwencje. Na stronie głównego inspektora sanitarnego, znajdziemy wykaz zgłoszonych produktów.

Sprzedaż suplementów diety – jakie są wymagania?

Przede wszystkim musimy powiadomić głównego inspektora sanitarnego, czyli w skrócie GIS, o naszych zamiarach wprowadzenia na rynek po raz pierwszy suplementu diety, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia lub też wzbogaconego o witaminy i składniki mineralne suplementu. Taki produkt musi spełniać wymagania ustawy o bezpieczeństwie Żywności i Żywienia.

Ile czasu mamy nas takie zgłoszenie?

Musimy zrobić to przynajmniej 14 dni przed wprowadzeniem środka spożywczego na rynek. Musimy złożyć wniosek o wpis do rejestru zakładów lub zatwierdzenie wpisu i wpis o rejestrze zakładów podlegających kontroli Sanepidu. Wystawiając taki środek na rynek nie musimy przedstawiać wyników badań lub innych materiałów potwierdzających skuteczność takowego produktu, którym zamierzamy handlować.

Zobacz też: http://www.empatyczni.pl/portal-s24/

Pomysły na kreatywne zabawy dla dzieci

0
zabawy kreatywne
fot. pexels.com

Rodzice to wiedzą, czasem bardzo trudno jest zająć czymś dziecko. Dziś przedstawimy Ci kilka fajnych i sprawdzonych pomysłów na zabawy dziecięce, które sprawią, że dziecko mocno się w nie zaangażuje, a po zakończonej zabawie będzie spokojniejsze!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/jakie-dzieciece-zabawy-i-dzialania-kreatywne-sa-najpopularniejsze-w-czasie-wesel-i-innych-uroczystosci-rodzinnych/

Tor przeszkód połączony z treningiem

Zabawy, które angażują dziecko pod kątem sprawności fizycznej są jednymi z najbardziej skutecznych rozwiązań. Dzięki takim zabawom dziecko może nie tylko trochę poćwiczyć i zadbać o swoją sprawność. Dodatkowo – taka zabawa to dobry sposób, aby nauczyć się zdrowej rywalizacji i okazja, aby zdrowo się zmęczyć. Jak zorganizować taką zabawę? Wystarczy, że wraz z dzieckiem wymyślisz i przygotujesz tor, na którym będzie start, meta i różne zadania, które trzeba wykonać w określonym miejscu, jak np. pajacyki, podskoki, przysiady, podrzucenia piłką. Taki tor przeszkód możecie przechodzi samodzielnie na czas lub razem, jako wyścig.

Wspólna sesja zdjęciowa

Dzieci uwielbiają zabawy typu show. Zorganizujcie więc swoje wspólne. Wybierzcie najbardziej szalone ubrania jakie macie, stwórzcie również sami różne dodatki – usta na patyku, czapki, opaski. Przygotujcie specjalne tło, zróbcie fryzury, makijaż i wykonajcie wspólną sesję zdjęciową. Później te zdjęcia obejrzyjcie na własnym seansie. Te zdjęcie możecie też wydrukować – z pewnością będzie to niesamowita pamiątka.

Malowanie farbami

Oczywiście takie klasyczne malowanie farbami również się sprawdza, ale zdecydowanie bardziej warto wykorzystać coś innego. Przygotujecie duże brystole lub dużo kartek białych czy nawet gazet i farby. Rozłóżcie to na ziemi i załóżcie ubrania, które możecie wybrudzić. Jeśli już w taki sposób się przygotujecie, to wtedy czas na malowanie, ale uwaga rękami i nogami. To będzie świetna lekcja umiejętności manualnych i zabawa. Później możecie wyciąć kawałek fajnej pracy i oprawić w ramki.

Pamiętaj, aby każdą zabawę wymyślać wraz z dzieckiem. To ważne, aby dziecko wiedziało w co będzie się bawić i chciało się w to bawić.

Przeczytaj też: http://www.czasnaterapie.pl/przygotuj-sie-na-najpiekniejsza-pore-roku-wiosne/

Wysypka u dzieci – sposoby leczenia

0
wysypka
fot. pixabay.com

Wysypka u  małych dzieci to dość powszechna  przypadłość. Często również jest przyczyną obaw rodziców o zdrowie ich pociech. W przeważającej większości przypadków nie jest ona jednak czymś groźnym. Zazwyczaj następuje samoistnie po 2- 3 dniach nie pozostawiając żadnych negatywnych skutków dla zdrowia.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/przyczyna-wysypki-u-dzieci-ja-leczyc/

Przyczyny wysypki

Wywoływać ją może wiele czynników takich jak uczulenia alergiczne, np. uczulenie na pewnego rodzaju pokarmy mleczne, owoce np. truskawki, czekolada, orzechy. Często wysypka może być wynikiem relacji alergicznej na sierść zwierząt. Najlepszą metodą na stwierdzenie reakcji alergicznej będzie wykonanie serii specjalnych testów, które mogą określić na, co dokładnie uczulone jest nasze dziecko. Będziemy mogli również wyeliminować negatywne czynniki z otoczenia dziecka.

W znacznej części przypadków wysypka u dziecka może występować razem ze świądem, lub bolesnym rumieniem. Aby więc zmniejszyć nieprzyjemne objawy możemy w warunkach domowych zastosować maści antyhistaminowe, maści na bazie cynku lub też podać dziecku popularne wapno np. w formie musujących pastylek rozpuszczanych w wodzie. Ta forma jest dla dzieci często najbardziej przyjazna. 

Zdarza się jednak również tak, że sama wysypka może być objawem wielu chorób wieku wczesno- dziecięcego. 

 1. Szkarlatyna
 2. Półpasiec
 3. Odra
 4. Świąd 
 5. Świerzb
 6. Atopowe zapalenie skóry
 7. Trądzik noworodków
 8. Potówki
 9. Gorączka trzydniowa tzw. Trzydniówka
 10. Pieluszkowe zapalenie skóry
 11. Różyczka

Sposoby leczenia

Część z tych chorób, nie będzie wymagać od nas konsultacji medycznych i podawania  specjalnego zestawu leków, tak jak  w przypadku pieluszkowego podrażnienia skóry. Wystarczy posmarować zaczerwienione miejsce maścią na bazie cynku. W przypadku jednak innych chorób gdzie wysypka jest tylko jednym z  symptomów należy jak najszybciej zasięgnąć opinii lekarza specjalisty, który zaleci nam specjalne leczenie tak jak w przypadku świądu czy też szkarlatyny czy też różyczki. 

W pozostałej większość przypadków możemy oczywiście zasięgnąć opinii lekarza, szczególnie jeżeli wysypce będzie towarzyszyć wysoka gorączka. W takim przypadku należy często podawać dziecku dużo wody do picia oraz podawać środki przeciwgorączkowe dla dzieci jeżeli temperatura jest bardzo wysoka.

 Przeczytaj też: http://www.mamaprzedszkolaka.pl/jaka-moze-byc-przyczyna-wysypki-u-dziecka/

Jak zabrać się za wiosenne porządki?

0
sprzątanie

Czas wiosenny to przede wszystkim czas na porządki po zimie. Sprzątanie wykonujemy bardzo często zazwyczaj przed wizytą gości przed świętami lub też cyklicznie ze względu na porę roku. Wiosenne porządki zdecydowanie nie należą do najprostszych czynności. Jeżeli nie wiecie od czego zacząć spokojnie, pomożemy wam! Podzielimy się z wami kilkoma przydatnymi wskazówkami, dzięki którym cały proces będzie dla was jak bułka z masłem. Do tego wykonać go o wiele szybciej i będziecie mieli czas dla siebie i dla swojej rodziny. Jesteście ciekawi? Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/wiosenne-porzadki/

Od czego zacząć wiosenne porządki?

Aby zacząć najlepiej jest na początku wykonać listę. Dzięki niej będziemy wiedzieć ile pokoi mamy do posprzątania oraz co w każdym pokoju musimy zrobić. Każdy pokój rozpisz dokładnie na podpunkty prac, które musi się w nim wykonać. Ważne jest, aby nie robić wszystkiego jednego dnia, ponieważ jest to po prostu niewykonalne. Rozplanuj sobie listę tak, aby ułatwiła Ci ona zadanie.

Zdajemy sobie sprawę tego, że pracujecie dlatego wykonujcie kilka czynności dziennie.

Tym sposobem krok po kroku uda się wam wysprzątać całe mieszkanie na błysk. Jeżeli mieszkacie z rodziną lub ze współlokatorami zaangażuje ich do pomocy. Każda para rąk będzie bowiem na wagę złota.

Jak posprzątać salon?

Sprzątanie powinniśmy zacząć od miejsca, w którym głównie spędzamy czas czyli od salonu. Na początku powinniśmy zebrać wszystkie rzeczy, które się tam znajdują, chociaż niekoniecznie powinny tam stać. Odkładamy je więc na konkretne miejsce. Mówimy tu oczywiście o talerzach po śniadaniu, kubkach po kawie, skarpetkach, które leżą na dywanie zapomniane lub tych, które przyniósł wasz pupil.

Po tym kroku możemy zabrać się za zbieranie śmieci. Papierków w pustych opakowaniach, plastikowych butelek, itd. Wszystkie śmieci wyrzucamy do odpowiedniego pojemnika. Natomiast te, które są biodegradowalne możemy użyć jako kompostu.

Następnie bierzemy ściereczkę i ścieramy wszystkie kurze. Te znajdujące się na szafkach, komodach, półkach oraz żyrandolu, o którym nie możemy zapomnieć. Ścieramy kurz po prostu z każdego mebla czy przedmiotu za pomocą mokrej ściereczki, bądź specjalnego sprayu do kurzu.

Kiedy kurze już wytarte możemy przejść do odkurzania. Odsuwamy szafki i wciągamy kurz z każdego zakątka w naszym salonie. Następnym krokiem będzie już tylko pozmywanie podłogi. Gotowe! Twój salon lśni. Tak samo postępuj z innymi pomieszczeniami w Twoim domu, pamiętając o kolejności. Odstawienie niepotrzebnych rzeczy na miejsce, sprzątanie śmieci, wycieranie kurzu, odkurzanie oraz zmywanie podłogi.

Zobacz też: http://www.empatyczni.pl/kuchnia-bez-gornych-szafek/

Przed zakupem fotelika samochodowego – co warto wiedzieć?

0
Przed zakupem fotelika samochodowego

Podróż samochodem z naszymi dziećmi musi przebiegać w odpowiednich warunkach, by można ją było uznać za bezpieczną. Podstawową zasadą jest używanie specjalnych fotelików samochodowych, które służą do przewożenia naszych najmłodszych. W nich dzieci są bezpieczne, a ryzyko poniesienia przez nie jakiejkolwiek szkody jest zminimalizowane do niemal zera. W zależności od wieku naszego dziecka, powinniśmy sięgnąć po odmienny rodzaj fotelika. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jakie rodzaje dostępnych fotelików możemy znaleźć na rynku, w czym tkwi ich specyfika oraz po jaki model warto sięgnąć.

Podstawowe parametry fotelików samochodowych

Fotelik samochodowy powinien być dopasowany nie tylko do wieku dziecka, ale także do jego rozmiaru i wagi. Szczególnie to ostatnie kryterium pełni istotną funkcję w wyborze konkretnego rodzaju siedziska.

Wśród dostępnych, możemy rozróżnić kilka podstawowych grup produktów:

 • grupa 0 – przeznaczona do przewożenia niemowląt o wadze poniżej 10 kilogramów,
 • grupa 0+ – przeznaczona do przewożenia niemowląt o wadze poniżej 13 kilogramów,
 • grupa I – przeznaczona do przewożenia niemowląt o wadze w przedziale 9 – 18 kilogramów,
 • grupa II – przeznaczona do przewożenia dzieci o wadze w przedziale 15 – 25 kilogramów,
 • grupa III – przeznaczona do przewożenia niemowląt o wadze w przedziale 22 – 36 kilogramów.

Oprócz tych podstawowych grup, znajdziemy także inne rodzaje fotelików, przeznaczone dla dzieci w nieco odmiennym przedziale wagowym. Warto podkreślić, że foteliki przeznaczone do używania przez niemowlęta posiadają specjalne oznaczenie.

Udogodnienia i montaż fotelików

Foteliki mogą być wyposażone w dodatkowe elementy i udogodnienia, poprawiające ich funkcjonalność.

Dlatego, w wyborze warto zwrócić uwagę na różne oznaczenia i klasy, do których dany fotelik jest przypisany. Do często stosowanych należy tak zwana homologacja ECE, będąca specjalnym rodzajem europejskiego certyfikatu bezpieczeństwa. Ponadto, bezpieczeństwo fotelików jest określane poprzez przypisanie im odpowiedniej ilości gwiazdek.

Warto też podkreślić, że wielu świeżo upieczonych rodziców często popełnia błąd w czasie montażu foteliku. Wbrew pozorom, zadanie to może być bardziej skomplikowane, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, by pasy były odpowiednio zamontowane. Nie powinny pozostawiać zbyt wiele luźnej przestrzeni, a zarazem – nie krępować ruchów dziecka. Równie istotny jest wybór miejsca, w którym siedzisko będzie się znajdować. Zgodnie z opinią specjalistów, za najlepsze uważa się środkowe miejsce z tyłu.

Szczególnie wart polecenia jest tak zwany system Isofix, który znacząco ułatwia montaż fotelika wewnątrz samochodu. Do jego zalet należy brak konieczności używania pasów bezpieczeństwa. Zamiast nich, wykorzystane zostały specjalne rodzaje uchwytów, montowanych pomiędzy siedziskiem a oparciem, a także zaczepy.

Gdzie kupować foteliki samochodowe?

Osobom poszukującym zaufanych dostawców fotelików samochodowych polecamy sklep internetowy z artykułami dla dzieci i rodziców – mamaija.pl. W jego ofercie znajdziemy kilkadziesiąt najróżniejszych modeli fotelików, przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku.

Oferta mamaija.pl obejmuje także wózki, nosidełka, zabawki, krzesełka, kołyski oraz liczne inne przyrządy, często wykorzystywane przez młodych rodziców.

3 metody odstawiania dziecka od piersi

0
odstawianie od piersi
fot. pexels.com

Istnieją 3 główne sposoby na odstawienie dziecka od piersi. Jeśli przed tobą i twoim maluchem moment odstawiania od karmienia piersią, koniecznie musisz poznać te 3 metody. Na pewno ułatwią ci to działanie oraz rozjaśnią temat odstawiania dziecka od piersi mamy.

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-odstawic-dziecko-od-piersi/

Metoda 1: Częściowe odstawienie

Jak wskazuje sama metoda, częściowe odstawianie polega na stopniowym odstawianiu dziecka od piersi mamy. Dokładniej ujmując jest to ograniczenie ilości karmień w ciągu doby. To, ile karmień powinno zostać, a z ilu należy zrezygnować jest bardzo indywidualne. Podobnie jak czas tego stopniowego schodzenia z ilości karmień. Zazwyczaj za taką normę uważa się pozostawienie 1-2 karmień na dobę. Ten typ odstawiania od piersi, czyli poprzez stopniowe ograniczanie karmień, aż do całkowitego niekarmienia piersią, może trwać nawet wiele miesięcy. Dodatkowo może być uwarunkowane nie tyle chęcią odstawienia dziecka od piersi, ale trybem życia mamy, której samo karmienie nie przeszkadza, ale ich ilość i pory w ciągu doby, kiedy dziecko jest karmione.

Metoda 2: Planowe odstawienie

Ten rodzaj odstawienia jest często traktowany jako najbardziej naturalny proces odstawiania malucha od piersi. Ta metoda jest dość podobna do częściowego odstawiania. To co ją odróżnia to fakt, iż planowane odstawienie jest umieszczone w konkretnym czasie, a częściowe odstawienie – nie. Planowane odstawianie polega na tym, że eliminuje się 1 karmienie na kilka dni, aż do momentu całkowitego zrezygnowania z karmienia. Istotne w tej metodzie jest to, aby pomijać karmienia, które są dla dziecka najmniej istotne, ponieważ te będzie najłatwiej pominąć. Warto też mieć na uwadze, że gdy w ciągu doby zostanie 1-2 karmienia to ten etap będzie trwał najdłużej i może być najbardziej wymagającym zarówno dla mamy, jak i dla malucha.

Metoda 3: Nagłe odstawienie

Jak wskazuje nazwa, nagłe odstawienie polega na natychmiastowym odstawieniu dziecka od piersi. Ta metoda ma wielu przeciwników, ponieważ nie jest komfortowa ani dla mamy, ani dla dziecka. Czasem jest jednak jedynym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy powyższe metody nie przynoszą żadnych efektów lub mama nie ma możliwości karmienia z powodu choroby.

Przeczytaj też: http://www.miastomojeawnim.pl/skad-czerpac-motywacje-do-zdrowego-trybu-zycia/

Czy warto kupić rożek niemowlęcy

0
rożek
fot: pixabay.com

Jeszcze zanim maleństwo pojawi się na świecie zaczynamy kompletowanie wyprawki. I słusznie. W końcu nigdy nie mamy pewności kiedy nasz maluch zechce się pojawić na świecie. 

Zobacz też: http://trzypion.pl/rozki-niemowlece-czy-sa-przydatnym-elementem-wyprawki/

Za czasów naszym mam i babć przygotowywanie wyprawki nie było problemem, bo nie miały za bardzo wyboru. Rzeczy dostawało się po innych dzieciach, a resztę trzeba było uszyć. Dziś jesteśmy w znacznie lepszej sytuacji. Wybór akcesoriów do dzieci jest ogromny. Tak ogromny, że często mamy problem, co wybrać. Jesteśmy też rozdarte między sprawdzonymi sposobami naszym mam, a tymi nowymi, współczesnymi. Rozważania te dotyczą również rożka niemowlęcego. Mamy i babcie forsują nam swoje  sprawdzone modele, z kolei koleżanki i internet podpowiadają nowe trendy. Co wybrać? Przyjrzyjmy się jakie mamy warianty i czym się charakteryzuje każdy z nich. 

Klasyczny usztywniany rożek

Takie rożki stosowały nasze mamy i babcie. Są to nieco grubsze rożki, ze sztywniejszej tkaniny co wcale nie znaczy, że nieprzyjemnej w dotyku. Są nieco cieplejsze, dlatego najbardziej sprawdzą się jesienią i wiosną. Latem maluszkowi będzie w nim za gorąco. Dzięki sztywniejszej konstrukcji rożek zapewnia odpowiednie podparcie maluchowi. Ułatwia tez niewprawionym osobom trzymanie dziecka, które jest odpowiednio zabezpieczone. Rożek najczęściej zapinany jest na rzep, dość ciasno przylega do ciałka dziecka. To zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że w brzuchu mamy dziecko również było skulone i nie miało zbyt wiele miejsca. Rożek pomaga więc w pewien sposób zapewnić mu podobne warunki do tych, które zna. Najlepiej wybrac rożek uszyty z bawełny, która jest przewiewna i miła w dotyku. Zanim ułozymy na rożku dziecko warto podłożyć pod nie pieluchę tetrową. Dzieci często ulewają i i brudzą rożek. Najlepiej od razu zakupić dwa komplety rożków, aby utrzymać je w czystości.

Bambusowe otulacze

Ostatnio coraz bardziej popularna alternatywa są otulacze uszyte z bambusowej tkaniny. Bambusowa tkanina zapewnia odpowiednia regulację temperatury. Gdy jest chłodno – grzeje, natomiast w upalne dni zapewnia delikatny chłód. Otulacze bambusowe najlepiej sprawdza się późną wiosna i latem. 

Przeczytaj też: http://www.pozaistyl.pl/czy-warto-kupic-buty-skorzane-polskich-marek/

Dziecięce kosmetyki do makijażu

0
fot. pexels.com

Małe dziewczynki bardzo często przyglądają się swoim mamom, jak wykonują makijaż. Niejednokrotnie je również naśladują za pomocą ich kosmetyków. Jeśli zauważyłaś, że twoja córka podkrada ci kosmetyki, to czas już kupić wersję dziecięcą dla niej do zabawy!

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/kosmetyki-do-makijazu-dla-dzieci/

Kosmetyki mamy

Córeczka podkrada ci kosmetyki i przy okazji je niszczy przy zabawie? To ogromna strata pieniędzy i dobrych kosmetyków! Nie powinnaś również przymykać oka na to, że ma prawo je zniszczyć, jeśli tak ładnie się bawi i się nimi maluje. Być może to i słodkie i urzekające zachowanie, ale może mieć swoje konsekwencje.

Kosmetyki dla dorosłych mają skład odpowiadający potrzebom skóry dorosłej osoby. Niejednokrotnie znajdują się w nich różne substancje i barwniki, które uczulają dorosłą kobietę, a więc zastosowanie ich na skórze małego dziecka może mieć tragiczne rezultaty! Lepiej nie ryzykować, a kupić swojej córce specjalne kosmetyki dla małych dziewczynek.

Kosmetyki do makijażu dla małej dziewczynki

Jeśli chcesz kupić swojej córce zestaw do makijażu dla dzieci, to znajdziesz go spokojnie w sklepach z zabawkami albo w Internecie. Jeśli twoja córka chętnie dobiera się do twoich kosmetyków, to nie wahaj się ani chwili, ponieważ ich skład może jej zaszkodzić.

W dziecięcych zestawach kosmetyków do makijażu używa się substancji bezpiecznych dla skóry dziecka. To tak właściwie substytuty kosmetyków do makijażu dla dorosłych, a więc z pewnością jej nie zaszkodzą. Taki zestaw kosmetyków to może być dla małej dziewczynki świetna zabawa!

Pamiętaj jednak, aby kontrolować często stan kosmetyków do makijażu swojej córeczki, ponieważ podczas zabawy może ona zdecydować się na pomalowanie nie tylko siebie, ale również zabawek, psa czy kota, albo po prostu rzucić przyrządy na ziemię. A to z kolei ryzyko złapania wielu bakterii, które następnie mogą się przedostać na skórę dziecka i wywołać niepożądane reakcje alergiczne!

Przeczytaj też: http://www.czerwonypomidor.pl/magazyny-dla-dzieci/

NOSIDEŁKA DLA DZIECI- CO WYBRAĆ?

0
dziecko

Obecnie na rynku dostępnych jest dużo rodzajów nosidełek dla dzieci. Innym ciekawym rozwiązaniem, po które coraz częściej decydują się sięgać mamy są specjalne chusty do noszenia dziecka. Nie są one jednak tak popularne jak nosidełka, dlatego mamy sięgają po nie częściej niż po dużo bardziej komfortowe i wygodniejsze chusty.

Przeczytaj też: http://www.wime-art.pl/nosidla-dla-dzieci/

JAK WYBRAĆ IDEALNE NOSIDEŁKO DLA NASZEGO DZIECKA?

Przede wszystkim musimy kierować się tu dobrem i komfortem naszego niemowlaka.
Oprócz praktyczności , powinno być przede wszystkim lekkie ale i wytrzymałe. Musimy sprawdzić koniecznie przed zakupem z jakiego materiału wykonane jest takie nosidełko.

W tym wypadku lepiej nie oszczędzać i kierować się rozsądkiem podczas zakupu. Warto posilić się opiniami innych mam, które umieszczają swoje opinie o wybranych produktach dla dzieci w internecie. W ten sposób mamy pewność, że wybierzemy idealne nosidełko i nie popełnimy żadnej gafy podczas wyboru w sklepie.

Przed wyborem odpowiedniego modelu nosidła dla naszego dziecka warto jest przejrzeć aktualne oferty w internecie. Na rynku jest mnóstwo firm i sklepów dla dzieci, które oferują najnowocześniejsze modele nosidełek w swojej ofercie. Sprzedawca lub konsultant na pewno podpowie nam , i udzieli cennych wskazówek , tak żebyśmy wybrali najodpowiedniejszy i najbardziej komfortowy model nosidełka dla naszego dziecka.

Musimy również pamiętać o wyborze odpowiedniego rozmiaru nosidła. Są dostępne dwa rozmiary: baby/standard oraz toddler. Warto zapytać sprzedawcę również o takie uniwersalne rozmiary które można regulować do rozmiaru naszej pociechy, oraz żeby nie trzeba było wymieniać nosidełka, gdy dziecko znacząco podrośnie.

Nosidełka używamy zazwyczaj dla dzieci, które nie umieją jeszcze same chodzić. Aby bezpiecznie przenosić je z punktu A do punktu B , ale nie wyklucza też aby używać go, gdy dziecko zaczyna już same chodzić. Jest to na pewno wygodna opcja podczas podróży, gdy nie chce nam się cały czas wyciągać wózka z bagażnika, a mamy pod ręką wygodne nosidełko.

Takie nosidełko to wydatek z zakresu od 350 złotych np. LennyGo ,a nawet do 1000 złotych te z wyższej półki jak np. LennyUp. Jednak komfort , jaki daje nam takie nosidło w codziennym użyciu na pewno rekompensuje nam tą cenę w 100%.

Warto zobaczyć: http://www.silvanspa.pl/surowce-stosowane-w-kosmetyce-co-nalezy-wiedziec-o-tej-branzy/ 

ZOBACZ TEŻ