piątek, Luty 23, 2018

Zabawki edukacyjne fenomenem

0

W czasie ostatnich lat zabawki mocno ewoluowały, tak samo jak preferencje ich użytkowników, czyli dzieci. Choć na sklepowych półkach nie brak tradycyjnych lalek i pluszowych miśków, to rodzice coraz chętniej sięgają po zabawki edukacyjne. Interaktywne gadżety mają w założeniu ich twórców, zabawiać i uczyć dzieci. Elektroniczne zabawki dostępne na rynku są przeznaczone zarówno dla najmłodszych, przez kilkulatków po nastolatków. Popularne już pieski czy miśki pomagają poznawać literki czy liczby, a roboty humanoidalne zapoznają starsze dzieci z podstawami robotyki i programowania.

Moda na zabawki interaktywne

Moda na zabawki interaktywne to odbicie zauroczenia nowoczesnymi technologiami, które jest dziś wszechobecne. W świecie ruchomych obrazów, produktów smart, także producenci podążają tym tropem. Z drugiej strony już dawno przepowiadano obecność robotów i automatów w codziennym życiu człowieka, także w jego najmłodszych latach. Na rynku jest wiele zabawek typu robot: edukacyjne zabawki, roboty przypominające postać człowieka w bardzo dużej rozpiętości cenowej. Najtańsze zabawki edukacyjne można kupić już za kilkadziesiąt złotych, za rozwiązania bardziej zaawansowane trzeba jednak zapłacić nawet kilkaset złotych. Ceny niektórych zabawek mogą przyprawić o zawrót głowy.

Piesek czy kotek?

Roboty zwierzęta to najpopularniejszy typ zabawek edukacyjnych. Roboty „pieski”, „kotki” czy „misie” są prezentami, które sprawiają wiele radości obdarowanym dzieciom. Zabawki takie zapewnią wiele godzin radosnej rozrywki. Przede wszystkim takie pluszaki mogą zastąpić prawdziwe zwierzęta domowe, o czym warto pamiętać, gdy wcześniej czy później pojawi się w domu pytanie: „Czy mogę mieć pieska?/ Kupicie mi kotka?”. Zwierzęta-roboty posiadają całą gamę umiejętności zbliżonych do swoich prawdziwych wzorców: biegają, siadają, turlają się, merdają ogonem, proszą się o pieszczoty i jedzenie. Urządzenia te są wyposażone w kamery, dyktafony, czujniki dotyku i czujniki zbliżeniowe. Sterowanie interaktywnymi zabawkami odbywa się za pomocą intuicyjnego pilota, który jest dodawany do zestawu. Niektóre modele robotów-zwierzątek potrafią mówić, śpiewać, zadawać pytania, uczyć logicznego myślenia czy rozwiązywania zagadek. Dzięki zabawie z takim domowym pupilem dziecko poznaje nowe słowa, rozwija umiejętności komunikacyjne, poznaje zależności przyczynowo-skutkowe, a przy tym doskonale się bawi.

Starsze dzieci, które miały już do czynienia z interaktywnymi zwierzątkami, na pewno chętnie pobawią się z robotami, które swoją budową przypominają człowieka. Tak zwane roboty humanoidalne potrafią biegać, skakać i wykonywać dużą liczbę różnych skomplikowanych czynności, których nauczy ich użytkownik. Dodatkowo potrafią mówić, uczyć się i mają wiele różnych programów, dzięki którym zabawa z nim to niekończąca się przyjemność.

Dlaczego warto wybierać drewniane zabawki?

0

Zabawki z drewna wypełniają dziś przedszkolne sale i dziecięce pokoiki. Dzieci kochają je za nieograniczone możliwości zabawy. Rodzice – za przywoływanie wspomnień beztroskiego dzieciństwa, wypełnionego klekotem prowadzonej na kiju „kaczki-klepaczki” albo hałasem strzelania odpustową pukawką na sznurku. Są bezpieczne, trwałe i… piękne. Dlaczego warto kupować maluchom drewniane zabawki?

Mleko modyfikowane dla dzieci – czym różni się od pokarmu naturalnego?

0

Okres karmienia piersią dla większości kobiet jest czasem przyjemnym, gdyż pozwala na zbudowanie silnej więzi z maluchem. Poza tym sposób ten jest dosyć wygodny, gdyż nie wymaga noszenia ze sobą zbyt dużego ekwipunku podczas codziennych spacerów. Nadchodzi jednak moment (mniej lub bardziej zależnie od matki), kiedy dziecko musi zostać odstawione od piersi. Wtedy dieta malca zaczyna opierać się o mleko następne dla dzieci. Rodzajów preparatów tego typu jest wiele, dlatego czasami można pogubić się podczas wybierania odpowiedniego. Jeśli chcesz wiedzieć jakie najistotniejsze kwestie trzeba wziąć pod uwagę podczas zakupu mleka dla swojego dziecka – zostań na tej stronie.

Makijaż na zimową pogodę. Lepszy będzie eyeliner wodoodporny czy klasyczny?

0

Jak do każdej pory roku, także do zimy musimy się odpowiednio przygotować. Nie możemy oczywiście zapomnieć o makijażu. Czy lepszy będzie eyeliner wodoodporny czy klasyczny? Jaki dobrać podkład? Lepiej natłuszczać czy nawilżać? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdują się poniżej.

Przyczyny nagłej śmierci łóżeczkowej

0

Nagła śmieć łóżeczkowa wciąż nie jest do końca znana. Jej przyczyny pozostają wciąż tajemnicą. Polega ona na tym, że niemowlę zasypia, ale w trakcie snu przestaje oddychać i już się nie budzi.

Statystki mówią, że w Polsce rocznie z tego powodu odchodzi średnio 200 dzieci. Problem dotyka dzieci do 6 roku życia. Najwięcej przypadków nagłej śmierci łóżeczkowej ma miejsce w 2 miesiącu życia dziecka. Statystki pokazują także, że najbardziej narażone są wcześniaki, których matki w trakcie ciąży nadużywały alkoholu. Wpływ ma także palenie papierosów. Statystyki mówią także o wieku matki – poniżej 19 lat.

Powyższe dane to jedynie statystyki. Do dnia dzisiejszego nie są znane konkretne przyczyny nagłej śmierci łóżeczkowej. Dlatego też częściej używa się określenia „kilku czynników” niż przyczyny. Z punktu medycznego mówi się o problemach z układem oddechowym oraz nerwowym, a także dużym spadku ciśnienia podczas snu dziecka.

Choć nagła śmierć łóżeczkowa u niemowląt jest nieoczekiwana to statystyki mówią o pewnych wstępnych objawach. Można do nich zaliczyć zmęczenie w czasie karmienia, sinienie, refluks, nadmierne pocenie się. Są to objawy, na które zawsze należy zwrócić szczególną uwagę.

Choć przyczyny nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt nie są do końca znane to istnieje kilka zasad, które przestrzegać powinni rodzice, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia śmierci łóżeczkowej u dziecka. Przede wszystkim dziecko powinno układać się do snu na plecach. Niwelujemy w ten sposób niebezpieczeństwo uduszenia się dziecka. Warto, aby dziecko spało na twardym podłożu. Łóżeczko nie może być zbyt miękkie. W łóżeczku nie powinny znajdować się żadne zbędne przedmioty, takie które dziecko podczas snu mogłoby włożyć sobie do buzi. Ważna jest także odpowiednia temperatura w pokoju. Nie można także zapominać o wietrzeniu pokoju, w którym dziecko śpi. Nie trzeba wspominać o tym, że w pomieszczeniu, w którym dziecko przebywa i śpi nie można palić papierosów. Na koniec wspomnieć można jeszcze regularnym trybie życia dziecka.

Usługi pielęgniarskie

0

Wykwalifikowana pielęgniarka w domu to nie kaprys – w niektórych przypadkach to konieczność. Dobrze wiedzieć, że w każdej chwili, 24 godziny na dobę możemy skorzystać z profesjonalnej opieki domowej u wykwalifikowanej pielęgniarki. Takie usługi są na wagę złota w przypadku rodzin, które mają pod opieką ciężko chorych bliskich.

Wygoda na wagę złota

Leczenie szpitalne wielu pacjentów z chorobami przewlekłymi jest obciążające dla rodziny i mało komfortowe dla pacjenta. Również szpitale nie mogą w nieskończoność trzymać u siebie ciężko chorych pacjentów. Dlatego często wypisuje się ich do domu, by mogli się nimi opiekować najbliżsi. Ci jednak mając własne obowiązki i nie posiadając wiedzy medycznej nie zawsze są w stanie należycie zająć się pacjentem. Wtedy dobrym rozwiązaniem są usługi pielęgniarskie Gdynia.

Rodzaje usług

Usługi pielęgniarskie Gdynia to możliwość zamówienia profesjonalnej pielęgniarki do domu czy dowolnego miejsca. Jest to szczególnie cenne w przypadku, gdy pacjent potrzebuje od czasu do czasu profesjonalnego zabiegu medycznego – założenia kroplówki, żywienia pozajelitowego czy sondy żołądkowej. Zamówiona do domu pielęgniarka wykona te zabiegi oraz zajmie się pacjentem jak należy. Możemy zamówić dyżury pielęgniarskie – jest to szczególnie cenne w przypadku pacjentów obłożnie chorych, których trzeba czasem zostawić w domu, by na przykład wyjść do pracy. Pielęgniarka poda choremu leki, zaaplikuje kroplówkę, wypielęgnuje odleżyny, założy cewnik – słowem zrobi wszystko to, co zrobiłaby pielęgniarka w szpitalu, ale w dogodnych dla chorego warunkach, bez konieczności zawożenia go do szpitala.

Najlepsze wózki dziecięce

0

Wybór wózka staje się nie lada wyzwaniem dla każdego rodzica. W końcu maleństwo zasługuje na najlepszy, najbardziej komfortowy i przede wszystkim bezpieczny sprzęt, w którym będzie przewożone przez długi okres swojego dzieciństwa. Producenci wózków dziecięcych dosłownie bombardują rodziców coraz bardziej wymyślnymi propozycjami. Po czym poznać najlepsze wózki dziecięce? Czy można zaoszczędzić na zakupie wózka, nie rezygnując przy tym ze swoich wymagań?

Wbrew pozorom wybór wózka nie jest łatwą decyzją. Z pewnością głowisz się, jaki wózek spacerowy będzie najlepszy dla Twojej pociechy. Z pomocą przychodzą tutaj rankingi wózków, z którymi można śmiało się zapoznać. Ceny niektórych modeli są dość wysokie, dlatego warto dogłębnie przemyśleć tą inwestycję. Bo wózek dla dziecka to przecież inwestycja. Poza ceną warto wziąć pod uwagę kilka innych istotnych czynników. Przed zakupem pierwszego wózka dziecięcego musisz mieć na uwadze, gdzie będziesz go trzymać. Pamiętaj, że wózki potrafią zajmować dużo miejsca w mieszkaniu. Niektórzy rodzice zostawiają je dlatego na klatkach schodowych. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Taki wózek, który nie jest mały, a jest o sporych gabarytach, może zdecydowanie utrudniać sąsiadom przemieszczanie się po klatce schodowej. W przypadku trzymania wózka poza mieszkaniem zawsze istnieje także możliwość jego zaginięcia lub zniszczenia. Dlatego warto wybrać taki wózek dziecięcy, który z powodzeniem zmieści się w domu. Jest to przede wszystkim doskonały i oryginalny wózek dziecięcy składany, ale lekki model. Waga jest również istotną cechą tego sprzętu. Wnoszenie po schodach wózka o wadze 20 kg nie jest ani łatwe, ani przyjemne. Jeśli planujesz dużo podróżować z dzieckiem wybierz sprzęt, który bez problemu złożysz i zmieścisz do bagażnika auta, na spacery możesz wybrać wózki dziecięce biegowe – jeśli uprawiasz jogging to jest rozwiązanie idealne dla Ciebie. Stabilny wózek pozwoli Ci zabrać dziecko na spacer i pobiegać. Kup wózki dziecięce askot.pl/kategoria-produktu/wozki

Jak się bawić z niemowlakiem

0

Narodziny dziecka, tym bardziej pierwszego, to wielkie wydarzenie w życiu dorosłych. Wszystko co do tej pory było poukładane: praca, dom, zakupy, czasem jakieś imprezy, nagle zostaje wywrócone do góry nogami. Okres ciąży pozwala się mentalnie przygotować na narodziny dziecka.

Farby bez amoniaku – co warto o nich wiedzieć? Poznaj Garnier Olia!

0

Podejmując decyzję o farbowaniu włosów, zastanawiamy się również nad rodzajem koloryzacji. Mamy do wyboru szampony koloryzujące, farby trwałe i półtrwałe. Kolejna kwestia to obecność amoniaku w farbie. Dziś nie jesteśmy skazani wyłącznie na produkty zawierające tę substancję, coraz popularniejsze stały się bowiem farby bez amoniaku. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Gdzie kupić ekstrakt waniliowy?

0

Ekstrakt waniliowy to aromatyczne połączenie wanilii i alkoholu – esencja, która podkreśla i ubogaca smak wypieków. Ekstrakt z wanilii jest powszechnie używany w cukiernictwie – to bodaj najpopularniejszy aromat dodawany do ciast, lodów, kremów, tortów. Desery z prawdziwym ekstraktem waniliowym odznaczają się wyjątkowymi walorami smakowymi, dlatego produkt ten jest chętnie wykorzystywany przez miłośników dobrej kuchni.

Prawdziwy ekstrakt waniliowy, czyli jaki?

Wysokiej jakości ekstrakt wanilii wyróżnia się bogatym i wyrazistym smakiem. Jest wydajny – wystarczy dodać kilka kropli, by zmienić smak potrawy. Smak ekstraktu długo pozostaje na podniebieniu. Prawdziwy ekstrakt waniliowy nie ma w składzie sztucznych dodatków, barwników i konserwantów – to połączenie wanilii i alkoholu. O taki niełatwo. Niestety oryginalny ekstrakt jest dość drogi. Co się z tym wiąże? Producenci oferują klientom tańsze zamienniki – produkty zawierające sztuczne aromaty, które nie tylko nie spełniają swoich zadań, ale są niezdrowe. Warto sięgać po produkty nieco droższe, ale oryginalne takie, które zawierają naturalny skład.

Gdzie kupić ekstrakty waniliowe?

Prawdziwy aromatyczny ekstrakt z wanilii nie tak łatwo nabyć. Z pewnością nie kupimy oryginalnego ekstraktu w zwykłym markecie. Ekstrakt waniliowy Nielsen z laską wanilii w środku dostępny jest w sklepach ze zdrową żywnością, w dziale przypraw, a także w delikatesach internetowych, które oferują najwyższej jakości żywność, produkty wyszukane i niedostępne nigdzie indziej.