czwartek, Kwiecień 2, 2020

Dysleksja u dzieci – na czym polega?

0
dysleksja - na czym polega?

Jako rodzic stajesz się odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale także i za swoje dziecko. Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak wielkie wyzwanie spoczywa teraz na twoich barkach. Musisz tak wesprzeć rozwój swojego malca, by ten mógł wieść zdrowe i szczęśliwe życie, a także zapewnił sobie świetny start w dorosłość, która prędzej czy później przyjdzie i do niego.

Jak to zrobić? Przede wszystkim stań się bacznym obserwatorem. Reaguj, gdy tylko zachowanie dziecka zacznie się niepokoić albo wyda ci się, że odstaje ono od rówieśników. Najwięcej objawów różnych schorzeń i przypadłości można dostrzec właśnie we wczesnym okresie dzieciństwa. Już w przedszkolu diagnozuje się dysleksję. Wszystkie jej objawy odkryjesz dzięki stronie zabobon.pl/objawy-dysleksji/, teraz zajmiemy się omówieniem tych najważniejszych.

Dysleksję można prawidłowo zdiagnozować u dzieci powyżej dziewiątego roku życia. Nie oznacza to jednak, że rozwój tej przypadłości zachodzi zupełnie bezobjawowo. Tak naprawdę już w przedszkolu dyslektycy przeważnie nie radzą sobie tak dobrze z wykonywaniem różnych zadań jak ich rówieśnicy. Często odstają od grupy. Mogą mieć spore trudności z przyswojeniem nawet prostych informacji, a także z normalnym wysławianiem się, zapamiętywaniem fraz czy słówek oraz czytaniem bądź pisaniem. Dyslektykowi ciężko jest się na czymkolwiek skupić. Ma on spore problemy z koncentracją, dlatego nawet gdy zajmuje się jakimś zadaniem, szybko zapomina, co miał w ogóle zrobić. Jeżeli więc większość objawów zgadza się z zachowaniem twojego malca, powinieneś sprawdzić, czy przypadkiem nie jest on dyslektykiem.

Te zupełnie pierwsze objawy dysleksji łatwo można jednak pomylić ze zwykłym lenistwem, mniejszym talentem do nauki czy ogólną niechęcią. Choroba znacznie wyraźniej ukazuje się dopiero w dalszych latach, czyli w momencie, gdy twoje dziecko chodzi już do szkoły i na co dzień uczy się nowych rzeczy. Powodem do niepokoju powinny być dla ciebie jego problemy z pisaniem oraz czytaniem. Jak one dokładnie wyglądają w przypadku dysleksji? Otóż według strony http://www.zabobon.pl/objawy-dysleksji/ mały dyslektyk może nie radzić sobie z pisaniem w zeszycie. Będzie wyjeżdżać literkami poza linie (i to nawet te grubsze), a także zacznie popełniać sporą ilość błędów podczas przepisywania zdań z innego zeszytu bądź tablicy. Najbardziej charakterystyczne dla dyslektyków jest jednak popełnianie błędów ortograficznych. Nawet jeśli dyslektyk zna zasady prawidłowej pisowni, nie jest w stanie ich wykorzystać w praktyce.

Przeczytaj też: http://www.empatyczni.pl/dziecko-na-weselu-czy-to-dobry-pomysl/

Dlaczego regularne jedzenie jest ważne?

0
Dlaczego regularne jedzenie jest ważne

Wiele mówi się o systematycznym spożywaniu posiłków, co nie wydaje nam się proste w codziennym życiu. Diety pudełkowe oferowane przez firmy cateringowe to doskonałe rozwiązanie, by poradzić sobie z tym problemem. Regularne spożywanie posiłków okazuje się bowiem bardzo istotne i niezbędne do prawidłowego i efektywnego funkcjonowania organizmu. Na co dzień nie przykładamy wielkiej wagi do spożywania posiłków o stałych porach. Kumulujące się obowiązku zawodowe czy osobiste sprawiają, że wciąż mamy mało czasu na właściwie jedzenie. Podpowiadamy, dlaczego jest to takie ważne i sprawdzamy, jak skutecznie sobie z tym radzić.

Systematyczne spożywanie posiłków – korzyści

Nasz organizm przyzwyczaja się do rutynowych czynności, które odbywają się w określonym czasie. Wypracowanie nawyku pozwala na bezproblemowe poradzenie sobie z funkcjonowaniem w ciągu dnia i wypełnieniem wszystkich zaplanowanych czynności. Regularne posiłki zapewnią zatem dostarczanie odpowiedniej dawki energii na takim poziomie, że nie będzie on musiał kumulować niepotrzebnie dodatkowych rezerw. Oznacza to, że również sprzyja to zrzuceniu zbędnych kilogramów, ponieważ kalorie dostarczane są w dany schemacie, w regularnych odstępach czasu. W życiu codziennym trudno jest na wygospodarować systematyczne spożywanie posiłków. Jednak może w tym pomóc skorzystanie z usług diety pudełkowej, dzięki której regularne posiłki staną się dziecinnie proste. O ustalonej porze kurier dostarcza nam pod drzwi zamówiony posiłek, dzięki czemu spożywamy go codziennie o stałych porach.

Jak spożywać regularne posiłki?

Warto pamiętać, że systematyczne spożywanie posiłków oznacza jedzenie po stałym czasie. Optymalną odległością są trzy godziny. Początkowo ten system może się wydawać trudny, jednak z czasem z pewnością przyniesie wiele korzyści. Istnieje kilka skutecznych sposobów na podtrzymanie regularnej diety. Jedne z nich to przypomnienia zapisywane na kartkach lub w urządzeniach mobilnych, które pozwolą na codzienne projektowanie posiłków i zabieranie ich ze sobą z domu do pracy. Ważne jest, aby wszystkie przygotowane potrawy cechowały się wysoką jakością, a także odpowiednim nasyceniem składnikami mineralnymi oraz witaminami. Dodatkowo możliwe jest skorzystanie z diety pudełkowe, zapewniającej dostawę wybranych dań o wskazanej porze pod konkretny adres. Zbilansowane i smaczne posiłki staną się doskonałym sposobem na utrzymanie optymalnego poziomu energii oraz dobrego samopoczucia.

Zabawki zręcznościowe dla dwulatka – jaki prezent wybrać

0
Zabawki zręcznościowe dla dwulatka - jaki prezent wybrać

Ciocie, wujkowie oraz babcie i dziadkowie uwielbiają rozpieszczać swoje małe pociechy, dlatego też każda wizyta łączy się z drobnym podarunkiem lub prezentem. W zależności od wieku są to maskotki, ubranka lub zabawki. Jednak wiele z nich kończy w pudle, gdyż dziecko szybko się nimi nudzi, lub nie uważa ich za zbyt atrakcyjne. Dzisiaj chcieliśmy omówić dwie ciekawe zabawki dla dwulatka, doskonale nadające się na prezent dla dziecka w tym wieku, które będą strzałem w dziesiątkę.

Ścianka pełna zabawy

Pierwszy pomysł na prezent, jaki chcieliśmy przedstawić to ścianka manipulacyjna, czyli nic innego jak ciekawie zaprojektowany i wykonany tor dla kulek. Tego rodzaju zabawki zręcznościowe dla 2-latka, zapewniają masę zabawy. W zestawie znajduje się kolorowa wykonana z drewna ścianka, na której umieszczone zostały pochylnie, oraz otwory. Dzięki nim drewniane kulki będące częścią kompletu mogą przemieszczać się z góry na dół, pojawiając się po obu stronach ścianki. Tocząc się z charakterystycznym stukotem, raz znikają, a za chwilę pojawiają się znowu.

Dziecko może śledzić oraz przewidywać, gdzie kulka się pojawi, co jest doskonałą zabawą. Jednocześnie dwulatek uczy się znaczenia takich pojęć jak wewnątrz, na zewnątrz, góra, dół czy też szybko, wolno. Zestaw w całości wykonany został z drewna, a kulki mają średnicę 5 centymetrów. Dzięki temu ta zabawka dla dwulatka jest bezpieczna, wytrzymała oraz nie ma ryzyka połknięcia drobnych elementów. Jest to ciekawa alternatywa zamiast kolejnego pluszaka lub samochodziku, ponieważ z takiej ścianki manipulacyjnej dziecko z pewnością będzie często korzystać.

Wkręcaj i wykręcaj

Każdy rodzic dobrze wie, że dzieci w wieku około dwóch lat uwielbiają wszelkiego rodzaju śrubki, zakrętki oraz inne przedmioty, które można zakręcać, a potem znowu odkręcać. Jednak nie są to rzeczy bezpieczne dla małego człowieczka, dlatego też nasza druga propozycja na prezent to zabawka o nazwie „Przykręć kształty”. Jest to drewniany zestaw elementów przeznaczonych do rozwoju zdolności manualnych oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Zabawa polega na wkręcaniu kolorowych kształtów na specjalne statywy, co daje dziecku dużą radość oraz satysfakcję. Elementy są duże, wykonane z drewna i pokryte bezpiecznymi dla dziecka farbami. Nasz dwulatek, bawiąc się, ćwiczy swoje rączki, rozwija wyobraźnię przestrzenną i może poczuć się jak mechanik.

Jak widać, są na rynku ciekawe zabawki zręcznościowe dla 2-latka, można je znaleźć zwłaszcza w ofercie sklepu internetowego mojebambino.pl, który oferuje szeroki wybór zabawek edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku.

Dlaczego warto wysłać dziecko na półkolonie?

0
Dlaczego warto wysłać dziecko na półkolonie

Czas wolny od szkoły, na przykład ferie, to okres, kiedy rodzice planują dla dzieci rozrywki pozwalające miło i pożytecznie spędzić czas. Bardzo dobrze, jeżeli te zajęcia przyczyniają się do rozwoju malucha. Ciekawym pomysłem są na przykład półkolonie. Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Poznaj możliwości, które dostarczy Ci zabawkowy odkurzacz

0
zabawkowy odkurzacz

Zastanawiasz się nad idealnym prezentem dla dziecka? Można powiedzieć, że taki produkt nie istnieje, lecz jeśli chcesz zbliżyć się do ideału, musisz poważnie zastanowić się nad tym, co dzieci uwielbiają i o czym zazwyczaj marzą. Schemat jest prosty. Chcą być jak najszybciej dorosłe, więc nic dziwnego, że papugują wiele czynności po rodzicach i opiekunach, by poczuć chociaż namiastkę tego wspaniałego dla nich okresu.

Możesz zatem zaprezentować im odkurzacze dla dzieci, dzięki którym nauczą się dbać o swoje najbliższe otoczenie. Musisz jednak dawać im odpowiednie wzory, gdyż jeśli maluchy będą widzieć, że Tobie odkurzanie przychodzi z trudnością i sprawia problemy, a nawet niechętnie do tego podchodzisz, one również będą podobnie reagować. Nawet jeśli więc nie lubisz tej czynności, pokazuj swój entuzjazm i radość. W końcu nie musisz być doskonałym aktorem.

Jak i kiedy wybrać odpowiedni odkurzacz dla dziecka?

Wszystkie zabawki dostosowywane są do wieku maluchów. Informacje na ten temat znajdziesz w opisie produktu w każdym sklepie online. Co, jeśli szukasz produktów w stacjonarnych placówkach handlowych? To również nie jest skomplikowane. Możesz po prostu odwrócić dany model zabawki i wszystkie informacje na temat certyfikatów i bezpiecznych przedziałów wiekowych znajdują się bezpośrednio na opakowaniu. Brzmi łatwo? Ponieważ takie też jest. Zazwyczaj demonizujemy zakupy ze względu na wiele możliwości, lecz to naprawdę nie jest skomplikowane, ponieważ wszystkie informacje posiadamy dosłownie podstawione przez producentów. Skoro więc mamy dostęp do takich narzędzi, bez wątpienia warto z nich korzystać.

Gdzie szukać satysfakcjonujących produktów?

U renomowanych dostawców. To najprostsza, a zarazem najlepsza odpowiedź, która może usatysfakcjonować wymagających klientów. Jedynie sprawdzone sklepy są w stanie dostarczyć Ci odpowiedni asortyment z zadowalającą ceną – niezależnie, czy chodzi o odkurzacze dla dzieci, czy pozostałe zabawki z innych kategorii.

Na jakiej podstawie wybrać odpowiedni produkt? To naprawdę nie musi być skomplikowane zadanie. Przede wszystkim wystarczy sięgnąć po wysokiej jakości asortyment, który dysponuje certyfikatami. Odkurzacze dla dzieci podobnie jak inne zabawki muszą przejść szereg skomplikowanych i zaawansowanych testów, by otrzymać dokumentację potwierdzającą, że są one bezpieczne w trakcie eksploatacji. Im więcej nagród branżowych z różnych tytułów i innych certyfikatów, tym lepiej. Pamiętaj o tym w trakcie poszukiwań zabawek – niezależnie od ich rodzaju.

Twój niemowlak ma katar? Nie bagatelizuj go!

0
Twój niemowlak ma katar? Nie bagatelizuj go!

Katar, nam dorosłym, często wydaje się błahym, nieznaczącym symptomem przeziębienia. Mamy skłonności do jego bagatelizowania. Pewnie każdy z Was słyszał powiedzenie “katar leczony trwa siedem dni, a nieleczony tydzień”. Sprawa ma się jednak całkiem inaczej, jeżeli chodzi o niemowlęta. W przypadku małych dzieci, nawet niewinny katarek, nieleczony, może prowadzić do poważnych chorób i schorzeń. Wszystko przez to, że maluchy oddychają głównie przez nosek, a na dodatek nie są w stanie poradzić sobie z katarem. Nie mogą wydmuchać noska, więc pojawia się kłopot z zalegającą w nim wydzieliną.

Katar u niemowląt – kiedy powstaje? Jakie są jego przyczyny?

Katar u niemowlaka bierze się najczęściej z infekcji wirusowych, po przeniknięciu do organizmu niemowlaka szkodliwych bakterii. Małe dzieci borykają się również z katarem przez zanieczyszczone powietrze. Jakość powietrza, którym maluch oddycha, jest bardzo ważna. Rzadziej powodem kataru u dzieci są alergeny takie jak np. roztocza, sierść czy pyłki roślin. Katar alergiczny również różni się od tego wirusowego – trwa dłużej, ma charakter nawracający, u dziecka można zauważyć także dodatkowe objawy takie jak sapka czy kichanie. Różni się też wygląd samej wydzieliny – w przypadku kataru alergicznego, katar jest przezroczysty, sączący się, płynny.

 

Jakie są objawy kataru u małego dziecka?

Przez to, że niemowlę oddycha na początku wyłącznie przez nosek, katar stanowi dla niego duży problem, co finalnie wywołuje u niego spore rozdrażnienie i niepokój. Dziecko nie może też spać i nie chce jeść. Zalegająca w nosie wydzielina uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie. Dlatego ważna jest szybka reakcja, ponieważ niedrożny nosek u dziecka może prowadzić do chorób takich jak zapalenie oskrzeli, ucha środkowego, zatok czy nawet płuc!

Jak leczyć katar u niemowląt?

Na samym początku możemy spróbować domowych sposobów. Przede wszystkim zadbajmy o dobrą jakość powietrza, w pomieszczeniu, w którym przebywa nasz maluch. Nie powinno być ono suche, a jego temperatura nie powinna przekraczać 21 stopni. Możemy zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza lub po prostu wywiesić mokre ręczniki na kaloryfer – to sprawi, że powietrze stanie się bardziej wilgotne.

Nie zapominajmy o udrożnianiu dróg oddechowych naszego dziecka. Oczyszczanie noska jest bardzo ważne. Używajmy do tego celu zasysającego zalegający katar aspiratora. Możemy także wypróbować inhalacje z użyciem soli fizjologicznej, które sprawią, że wydzielina będzie łatwiej odpływać z noska dziecka. Jeżeli nasz maluch nie śpi – kładźmy go na brzuszku, by umożliwić samoistne wypływanie wydzieliny z nosa dziecka. Podczas snu zaś, postarajmy się o takie ułożenie maluszka, by jego główka znajdowała się wyżej niż klatka piersiowa.

Jeżeli zauważymy inne, niepokojące objawy, towarzyszące katarowi u naszego niemowlaka, nie wahajmy się skonsultować z lekarzem pediatrą, który będzie mógł postawić odpowiednią diagnozę, a także podjąć ewentualne leczenie.

Sfinansowanie wyprawki dla dziecka pieniędzmi z chwilówki

0
Sfinansowanie wyprawki dla dziecka pieniędzmi z chwilówki

Spodziewasz się dziecka i czas zacząć kompletować wyprawkę, ale w portfelu pustki? Sfinansowanie wyprawki dla dziecka jest możliwe z pomocą chwilówki. Dowiedz się, ile pożyczyć i co kupić.

Jakie rajstopy do różnych stylizacji? Przegląd modeli

0
Jakie rajstopy do różnych stylizacji

Ogromny wybór rajstop na rynku sprawia, że czasami trudno zdecydować się na te konkretne. Podpowiadamy, jak wybrać rajstopy na ważną imprezę, na co dzień i na zimę, kiedy najważniejszy jest komfort cieplny.

Warsztaty dla dzieci

0
Warsztaty dla dzieci

Rodzice, których pociechy nie mają co robić w czasie wolnym, często zastanawiają się, jakie zorganizować im zajęcia. W wielu miastach, zarówno tych mniejszych jak i większych można bez najmniejszego problemu znaleźć ciekawe zajęcia dla dzieci w różnym wieku i o odmiennych zainteresowaniach.

Dlaczego dzieci lubią bawić się figurkami?

0
Dlaczego dzieci lubią bawić się figurkami

Figurki zwierząt, miniaturowe ludzki czy roboty to jedne z najbardziej klasycznych kategorii zabawek, po które chętnie sięgają dzieci w różnym wieku, od najmłodszych, przez przedszkolaki, po uczniów szkół podstawowych. Dziś, prócz klasycznych figurek, dużą popularnością wśród dzieci cieszą się również zabawki prezentujące postacie z popularnych dziecięcych bajek, filmowych animacji, a nawet z gier komputerowych, czego doskonałym przykładem mogą być figurki z gry Minecraft.

Skąd taka popularność figurek?

To uniwersalne przedmioty, które otwierają przed dzieckiem nieograniczone możliwości zabawy, pozwalając mu na uwolnienie pełni potencjału jego dziecięcej wyobraźni. Sięgając po figurkę lub grupę figurek, dziecko może inscenizować różnego rodzaju wydarzenia i sytuacje, a w przypadku figurek z bajek lub gier komputerowych odtwarzać sceny, z którymi miało już wcześniejszą styczność. Dzięki figurkom zabawa z telewizyjnego lub komputerowego ekranu przenosi się do świata realnego, co jest niezwykle atrakcyjne w zasadzie dla każdego dziecka. Poza tym, ze względu na coraz lepszą jakość wykonania figurek, część z nich ma również pewną wartość kolekcjonerską. Dzieci uwielbiają gromadzić różnego rodzaju przedmioty, a możliwość zebrania większego zestawu figurek określonej serii jest dla nich niezwykle pociągająca.

Jakie figurki są dziś najbardziej popularne?

Wśród najmłodszych dzieci największą popularnością wciąż cieszą się klasyczne figurki zwierząt, zarówno zwierząt gospodarskich, jak i dziko żyjących, w tym zwierząt egzotycznych. Popularne są także figurki dinozaurów i smoków. Chłopcy chętnie bawią się figurkami przedstawiających rycerzy lub żołnierzy. W sprzedaży znaleźć można również mnóstwo figurek postaci znanych ze świata dziecięcych bajek, zwłaszcza z dynamicznych animacji i dziecięcych seriali telewizyjnych. W ostatnich latach na popularności zyskują również figurki nawiązujące do świata gier komputerowych, w które chętnie grają nawet kilkuletnie dzieci. Doskonałym przykładem takich zabawek są wspomniane wcześniej figurki z gry Minecraft czy zyskującej na popularności w ostatnich latach gry Fortnite.

Jeśli szukasz oryginalnych figurek z bajki lub gry komputerowej, w tym miejscu https://damizabawki.pl/pol_m_Kategorie_Figurki-_Figurki-z-Bajek-i-Gier-794.html znajdziesz wiele rodzajów takich zabawek. Prezentowane figurki to doskonały pomysł na prezent dla każdego dziecka, pod warunkiem, że w szczególny sposób interesuje się jakąś filmową animacją czy grą wideo. Jeżeli zależy Ci na znalezieniu bardziej uniwersalnej zabawki, lepszym pomysłem będzie zakup figurki zwierzątka czy dinozaura.

ZOBACZ TEŻ