Dlaczego dzieci lubią bawić się figurkami?

0
1675
Dlaczego dzieci lubią bawić się figurkami

Figurki zwierząt, miniaturowe ludzki czy roboty to jedne z najbardziej klasycznych kategorii zabawek, po które chętnie sięgają dzieci w różnym wieku, od najmłodszych, przez przedszkolaki, po uczniów szkół podstawowych. Dziś, prócz klasycznych figurek, dużą popularnością wśród dzieci cieszą się również zabawki prezentujące postacie z popularnych dziecięcych bajek, filmowych animacji, a nawet z gier komputerowych, czego doskonałym przykładem mogą być figurki z gry Minecraft.

Skąd taka popularność figurek?

To uniwersalne przedmioty, które otwierają przed dzieckiem nieograniczone możliwości zabawy, pozwalając mu na uwolnienie pełni potencjału jego dziecięcej wyobraźni. Sięgając po figurkę lub grupę figurek, dziecko może inscenizować różnego rodzaju wydarzenia i sytuacje, a w przypadku figurek z bajek lub gier komputerowych odtwarzać sceny, z którymi miało już wcześniejszą styczność. Dzięki figurkom zabawa z telewizyjnego lub komputerowego ekranu przenosi się do świata realnego, co jest niezwykle atrakcyjne w zasadzie dla każdego dziecka. Poza tym, ze względu na coraz lepszą jakość wykonania figurek, część z nich ma również pewną wartość kolekcjonerską. Dzieci uwielbiają gromadzić różnego rodzaju przedmioty, a możliwość zebrania większego zestawu figurek określonej serii jest dla nich niezwykle pociągająca.

Jakie figurki są dziś najbardziej popularne?

Wśród najmłodszych dzieci największą popularnością wciąż cieszą się klasyczne figurki zwierząt, zarówno zwierząt gospodarskich, jak i dziko żyjących, w tym zwierząt egzotycznych. Popularne są także figurki dinozaurów i smoków. Chłopcy chętnie bawią się figurkami przedstawiających rycerzy lub żołnierzy. W sprzedaży znaleźć można również mnóstwo figurek postaci znanych ze świata dziecięcych bajek, zwłaszcza z dynamicznych animacji i dziecięcych seriali telewizyjnych. W ostatnich latach na popularności zyskują również figurki nawiązujące do świata gier komputerowych, w które chętnie grają nawet kilkuletnie dzieci. Doskonałym przykładem takich zabawek są wspomniane wcześniej figurki z gry Minecraft czy zyskującej na popularności w ostatnich latach gry Fortnite.

Jeśli szukasz oryginalnych figurek z bajki lub gry komputerowej, w tym miejscu https://damizabawki.pl/pol_m_Kategorie_Figurki-_Figurki-z-Bajek-i-Gier-794.html znajdziesz wiele rodzajów takich zabawek. Prezentowane figurki to doskonały pomysł na prezent dla każdego dziecka, pod warunkiem, że w szczególny sposób interesuje się jakąś filmową animacją czy grą wideo. Jeżeli zależy Ci na znalezieniu bardziej uniwersalnej zabawki, lepszym pomysłem będzie zakup figurki zwierzątka czy dinozaura.

[Głosów:3    Średnia:2/5]