Jak wybrać odpowiedni odkurzacz?

0
138
Jak wybrać odpowiedni odkurzacz

Choć nikt nie cieszy się na myśl o odkurzaniu, wszyscy pragniemy mieszkać w czystym domu, wolnym od okruchów i kurzu. Dlatego warto wybrać odkurzacz, który gwarantuje taką skuteczność, że po jednym przejściu nie będziemy musieli martwić się o poprawki, a proces sprzątania stanie się bardziej przyjemny. Jak jednak wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie, skoro na rynku tak wiele jest różnych modeli?

  1. Dobry odkurzacz – dlaczego warto mieć taki sprzęt w swoim domu?
  2. Filtr Hepa, moc ssania – na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza?
  3. Odkurzacz workowy czy odkurzacz bezworkowy – który będzie lepszym rozwiązaniem dla ciebie?
  4. Ranking odkurzaczy – jakie modele mogą przypaść ci do gustu?
  5. Podsumowanie wiedzy – jak wybrać odpowiedni odkurzacz dla siebie i swoich potrzeb?

Dobry odkurzacz – dlaczego warto mieć taki sprzęt w swoim domu?

Dobry odkurzacz to sprzęt, który nie tylko sprawi, że w twoim domu podłogi będą wyczyszczone z piasku, kurzu czy włosów i sierści, ale także pozwoli na ugaszenie twoich problemów z oddychaniem czy alergiami. W coraz większej ilości modeli można bowiem znaleźć filtry hepa, które zapewniają skuteczne oczyszczanie powietrza. Oczywiście nie oznacza to, że taki sprzęt w pełni zastąpi oczyszczacz powietrza. Ponadto dobry odkurzacz będzie docierał do trudno dostępnych miejsc, a także pozwoli na odkurzenie mebli tapicerowanych.

Filtr Hepa, moc ssania – na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza?

Na jakie elementy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dla siebie odkurzacza? Oczywiście ważne jest to, czy jest to produkt workowy czy też bezworkowy. Warto zorientować się jaki system filtracji jest zastosowany w danym modelu, czy odkurzacz ma wskaźnik zapełnienia worka, czy istnieje regulacja siły ssania. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na producenta – odkurzacz elektrolus, philips czy amica zawsze będą dobrym wyborem!

Odkurzacz workowy czy odkurzacz bezworkowy – który będzie lepszym rozwiązaniem dla ciebie?

Zarówno odkurzacze workowe jak i bezworkowe mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Te pierwsze świetnie nadają się do odkurzania dużych powierzchni. Można ich używać kilkukrotnie, zanim worek się zapełni, co pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu. Z kolei odkurzacze bezworkowe często są mniejsze, zajmują mniej przestrzeni, ale też lepiej sobie radzą w małych pomieszczeniach.

Ranking odkurzaczy – jakie modele mogą przypaść ci do gustu?

Jeżeli nie wiesz, jak odkurzacz sprawdzi się w twoim domu, warto dowiedzieć się jakie modele okupują ranking odkurzaczy. Znajdziesz tam produkty takich marek, jak Lehmann (modele: Tinosa czy Typhoon), Amica (Ora VM 1021 czy VM 2062), Zilan, Kerch, Mozano czy Bosch. Oczywiście to nie jedyne marki, które warte są zainteresowania – dobre odkurzacze robią także takie firmy, jak Zelmer, Philips czy Electrolux.

Podsumowanie wiedzy – jak wybrać odpowiedni odkurzacz dla siebie i swoich potrzeb?

Warto zainwetować  w dobry odkurzacz, który nie tylko skutecznie czyści podłogi, lecz także pomaga w walce z alergenami dzięki filtracji HEPA. Na rynku dostępne są różne modele, od różnych producentów. Nie każdy odkurzacz jest odkurzaczowi równy, dlatego warto zawsze sprawdzać specyfikację sprzętu. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na system filtracji, moc ssania, oraz preferencje co do rodzaju odkurzacza, czy to workowego czy bezworkowego. Jeżeli masz w domu dywan lepiej sprawdzi się tradycyjny odkurzacz, z kolei jeżeli do sprzątnięcia masz gołe podłogi, to możesz zastanowić się nad posiadaniem odkurzacza samojezdnego, który ma kompaktowe wymiary i nadaje się do podłóg twardych. Ważne aby w takim sprzęcie była regulacja mocy ssania.

 

Artykuł sponsorowany

[Głosów:0    Średnia:0/5]