Jaką zabawkę wybrać dla chłopca?

0
916
Jaką zabawkę wybrać dla chłopca

W życiu dziecka przychodzi wiek, w którym zaczyna ono rozróżniać zabawki względem swojej płci. Faktem jest, że wraz z dorastaniem chłopcy nabierają innych zainteresowań od dziewczynek i na odwrót. Z tego względu, konieczny jest dobór odpowiedniej zabawki dla naszej pociechy.

Chłopcy z reguły są od małego nastawieni na zabawki związane z czynnościami wykonywanymi przez ich ojców. Zaczyna interesować ich motoryzacja, mechanika, czy chociażby naprawa różnego rodzaju przedmiotów.

Bezpieczeństwo bez względu na płeć

Zanim zaczniemy w ogóle dobierać odpowiednie dla naszych maluchów zabawki pamiętajmy, aby przyjrzeć im się pod względem bezpieczeństwa. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o symbolu oznaczającym zgodność z wymogami Unii Europejskiej, znajdującym się na opakowaniu produktu. Taki symbol to nic innego, jak napis CE, który każdy z nas na pewno widział niejednokrotnie.

Miejmy na uwadze, że nawet odpowiednio oznakowane zabawki mogą zawierać niebezpieczne elementy, dlatego ważne jest dokładne przepatrzenie zawartości towaru. W bezpośrednim kontakcie z zabawką należy sprawdzić materiał wykonania zabawki, ilość ostrych krawędzi czy rogów, a także występowanie małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć.

W razie kupowania zabawki przez internetowy sklep z zabawkami konieczne jest uprzednie dopytanie o wymienione wyżej aspekty drogą mailową.

Zabawki związane z motoryzacją

Zabawki związane z motoryzacją

Chcąc zaszczepić w naszym dziecku miłość do motoryzacji, możemy bez problemu zakupić mu jakąś zabawkę związaną z tą dziedziną. W momencie, w którym nasze dziecko jest już starsze i nie interesują go zabawki interaktywne dla niemowlaków, przychodzi czas na zakup pierwszego samochodziku. Zabawek nawiązujących do motoryzacji jest naprawdę ogromna ilość, począwszy od jeździków czy rowerków imitujących dane sprzęty, aż po różnego rodzaju autka samo sterowalne.

Ciekawą propozycją zabawki z serii Dumel discovery jest model REVOLT. Samochód na ster nadający się idealnie do nauki obsługi takiego urządzenia. Plusem tego sprzętu jest niemożliwość jego zepsucia poprzez wywrotkę, gdyż jego budowa pozwala na jazdę nim niemalże w każdej pozycji. Inną propozycją z serii jest MONSTER, który zdecydowanie pozwoli dzieciom na swobodną naukę bez obaw o jego uszkodzenie. Budowa w kształcie monster tracka z dużymi kołami pokona każdą nierówność drogi i zachowa przyczepność nawet przy ostrych zakrętach.

Dbanie o kreatywność chłopca

Pamiętajmy, że zabawki wykorzystać można również w celach rozwoju. Dla chłopców lubiących majsterkowanie oraz interesujących się budową i tworzeniem, nabyć możemy chociażby zabawkowe tory kolejowe lub wyścigowe. Kupując poszczególne części torów umożliwiamy dziecku samodzielne ich poskładanie oraz tworzenie przeróżnych kombinacji.

Nie zapominajmy również o istnieniu takich zabawek jak zestawy majsterkowicza czy mechanika. Te z kolei umożliwiają dzieciom poznanie nazewnictwa oraz przeznaczenia poszczególnych sprzętów i narzędzi, co może znacznie wpłynąć na rozumowanie tego kierunku w przyszłości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]