Wycieczki z małym dzieckiem

0
2446

Rodzice, którzy lubią podróżować i spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu, z pewnością będą chcieli zaszczepić również w swoim dziecku chęć podróżowania. Póki maluch jest jednak mały, trzeba mu zapewnić komfort podróży i bezpieczeństwo. O czym powinniśmy pamiętać?

W zależności od tego czy chcemy udać się na pieszą wycieczkę w góry, czy jedziemy zwiedzać europejskie stolice, powinniśmy pamiętać o pojeździe dla naszego potomka. Jadąc w góry zaopatrzymy się w specjalny plecak z siedziskiem dla dziecka, ale jeśli wybieramy się na miejskie zwiedzanie, to ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest na przykład wózek 2w1. Tego typu pojazdy są wielofunkcyjne, dzięki czemu posłużą zarówno jako wózki spacerowe, jak i wózki z gondolą do leżenia. Dodatkowym atutem jest fakt, że obecnie wózki są na tyle lekkie i ergonomiczne, że przewiezienie ich samochodem czy zapakowanie do samolotu nie sprawia większej trudności. 

Wyobraźmy sobie jednak, że jedziemy samochodem w dłuższą lub krótszą podróż. Wózek będzie świetny na spacery, ale w samochodzie najważniejszym dla dziecka akcesorium jest fotelik. Najlepsze foteliki samochodowe sprawią, że nasz maluch polubi wycieczki samochodowe, a ponadto takie foteliki zapewnią całkowite bezpieczeństwo. Pasy wbudowane w fotelik są tak skonstruowane, by nie powodowały zbyt dużego ucisku. Nasz maluch ma delikatną skórę, a ponadto mocne pasy mogą utrudniać właściwy oddech. Fotelik dobierzmy do wzrostu dziecka oraz wieku. Malutkie dziecko zaraz po urodzeniu powinno jechać w pozycji półleżącej, starsze natomiast może już z pełną wygodą siedzieć. Dobór odpowiedniego fotelika jest bardzo istotny, ponieważ ma służyć nam i dziecku przez kilka lat, ale na uwadze powinniśmy mieć przede wszystkim dobro naszego maluszka.

Nie samymi wycieczkami człowiek żyje. Być może zauważyliśmy, że nasz mały potomek wyrasta nam na rajdowca albo fana wszelkich samochodów. Możemy wówczas zaaranżować tak pokój dziecka, że będzie się on kojarzył z ulubionymi zabawkami. Dobrym rozwiązaniem są miedzy innymi łóżeczka samochody dla chłopców. Do wyboru mamy takie, które swoim kształtem przypominają samochód oraz takie, na których ramie są zdjęcia samochodów. Takiego rodzaju łóżko z pewnością przysporzy naszemu dziecku wiele radości i frajdy. 

Kiedy mamy już swoje dzieci, sporą część życia poświęcamy na stworzenie im jak najlepszego otoczenia. Nie powinniśmy z tym przesadzać, ale jednocześnie musimy pamiętać o zapewnieniu określonej bazy, która ułatwi funkcjonowanie malucha. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]