Na Starym Mieście – zwiedzanie Warszawy dla najmłodszych

0
3711

Warszawa ma wiele świetnych propozycji dla najmłodszych. Gdy chcesz się na wycieczkę z maluchem do stolicy, warto odwiedzić Stare Miasto. Na jakie miejsca powinniśmy wtedy zwrócić szczególną uwagę?

Zamek Królewski

Jest dawną rezydencją królów Polski. Aktualnie znajduje się tutaj muzeum, ale odbywają się też różne ważne uroczystości państwowe. Z wieży zegarowej o godzinie 11:15 każdego dnia odgrywa się hejnał. Chociaż po II wojnie światowej zamek został w dużej mierze zniszczony, to jednak odbudowano go.

Kolumna króla Zygmunta III Wazy

Pochodząca z połowy XVII wieku Kolumna króla Zygmunta III Wazy jest wysokim pomnikiem znajdującym się przy Zamku Królewskim.

Dzwonnica przy kościele św. Anny

Znajdują się w niej trzy dzwony, ale znana jest przede wszystkim jako taras widokowy działający przez cały rok. Możemy zobaczyć z niej piękne widoki na Stare Miasto oraz prawobrzeżną część Warszawy.

Pomnik Syrenki na Rynku Starego Miasta

Syrenka jest symbolem Warszawy – możemy zobaczyć ją także w herbie miasta. Wokół pomnika latem tryska także fontanna, a zimą działa tu lodowisko. Odwiedzenie Syrenki można poprzedzić też przeczytaniem dziecku legendy o Warszawskiej Syrence.

Barbakan

Został wzniesiony w XVI wieku. Jest pozostałością dawnych murów obronnych Warszawy. Znajduje się przy przejściu ze Starego Miasta na Nowe Miasto. W Barbakanie znajdują się otwory strzelnicze pozwalające na obserwowanie okolicy. Zimą możemy wybrać się tu też na bożonarodzeniowy jarmark.

Gnojna Góra

Od okresu średniowiecza aż do drugiej połowy XVIII wieku na Gnojnej Górze znajdowało się wysypisko śmieci. Aktualnie mieści się tutaj popularny taras widokowy, z którego możemy zobaczyć widok na Wisłę oraz prawobrzeżną część Warszawy. Zakochani przypinają na barierkach kłódki będące symbolem ich miłości.

To tylko niektóre ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie, a dokładnie na Starym Mieście. Możemy też połączyć jego zwiedzanie z przechadzką Krakowskim Przedmieściem. Zapraszamy także do podzielenia się swoimi sprawdzonymi pomysłami na rodzinną wycieczkę do Warszawy!

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]