Czy można się nauczyć języka angielskiego podczas oglądania filmów?

0
2380

Istnieje mnóstwo faktów i mitów dotyczących skutecznej nauki języków obcych. Bardzo wiele z nich dotyczy sposobów na samodzielną naukę, m.in takich jak oglądanie filmów oryginale czy czytanie książek po angielsku. Na ile rzeczywiście skuteczne są takie działania?

Jedynie uzupełnienie

Oczywiście, jeżeli będziemy oglądać obcojęzyczne filmy bez tłumaczenia bardzo poprawimy nasze kompetencje językowe. No właśnie, poprawimy, a nie zbudujemy je zupełnie od zera. Jest to świetne uzupełnienie dla tradycyjnych metod nauki. Osoby, które nie mają dobrze ugruntowanych podstaw języka będą się tylko męczyć, zamiast chłonąć wiedzę podczas oglądania kinowych hitów. Ponadto, to rozwiązanie sprawdza się w poznawaniu i zrozumieniu mowy potocznej, ale słabo przybliży nam zasady gramatyczne. Język z którym się tam zetkniemy będzie bardzo odbiegał od tego, którego uczymy się na kursach i w szkole, bo będzie to język używany na co dzień. Dzięki oglądaniu mamy także świetną szansę na osłuchanie się z językiem. Szybciej się uczymy widząc w jakiej sytuacji i w jakim kontekście dany zwrot został użyty. Jak wiadomo także, łatwiej się zapamiętuje gdy jest się czymś zaciekawionym, a taki sposób nauki łączy przyjemne z pożytecznym. Zrozumiałym jest, że po ciężkim dniu nie mamy ochoty na powtórki językowe, ale któż nie ma ochoty na nowy odcinek swojego ulubionego serialu? 

Co zrobić gdy zaczynamy?

Na samym początku naszej przygody z nowym językiem obcym warto wybrać  kurs w szkole językowej. Lincoln.edu.pl to placówka o bardzo szerokiej ofercie, w której praktycznie każdy znajdzie odpowiedni dla siebie kurs. Zajęcia prowadzone są przez wyspecjalizowaną kadrę, więc kursanci są w dobrych rękach. Niektóre zajęcia są prowadzone przez native speakerów, dzięki czemu są one bardzo urozmaicone i interesujące. Gdy już uda się nam wybrać kurs, pamiętajmy, by nie opuszczać lekcji. Zbyt duże przerwy w nauce znacznie wydłużają cały proces i zniechęcają do dalszych działań.

Każdy sposób nauki języka jest na swój sposób dobry, ale najlepsze efekty osiągniemy gdy połączymy kilka metod w całość. Jak wiadomo, wiele zależy od naszych predyspozycji oraz osobistych preferencji. Są osoby które wolą uczyć się w domu, samodzielnie, inni  zaś wybiorą zajęcia grupowe. Najważniejsze w tym wszystkim jest podejście do sprawy, regularna nauka i nieustanne motywowanie samego siebie do pracy. tylko wtedy efekty będą naprawdę zadowalające. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]