Termometr dla dzieci – jaki wybrać?

0
2168

Wszyscy rodzice wiedzą, jak ciężko zmierzyć dziecku temperaturę w czasie choroby. Czasem pomiar temperatury jest wręcz niemożliwy, gdyż chory malec nie zawsze chce współpracować.

Na rynku znajduje się wiele rodzajów termometrów dla dzieci, dzięki którym każdy rodzic będzie w stanie precyzyjnie określić temperaturę ciała swojej pociechy. Niestety dzieci, nawet do czwartego roku życia, są niezwykle podatne na różnego rodzaju infekcje, dlatego kupno dobrego termometru zdaje się być sprawą nadrzędną.

Generalnie termometr dla dzieci może być dotykowy oraz bezdotykowy. Do termometrów dotykowych możemy zaliczyć:

  • termometry w formie paska z folii- są to tanie termometry ciekłokrystaliczne do wielokrotnego stosowania, niestety pomiary nie zawsze są dokładne, zwłaszcza gdy chory malec wierci się przy pomiarze. Zaletą jest to, że są bezpieczniejsze niż szklane termometry rtęciowe i wygodne do zabrania w dłuższą podróż czy na urlop.
  • termometry w formie smoczka- przeznaczony dla najmłodszych dzieci, jednakże odczyt temperatury wymaga czasu (do około 2 minut), a gdy malec będzie wypluwał smoczek, nie będziemy w stanie zmierzyć u niego gorączki
  • termometry douszne- odczyt temperatury trwa krótko, jednakże trzeba pamiętać, aby dokładnie przeczytać instrukcję obsługi oraz właściwie dokonać pomiaru, gdyż złe użycie może zafałszować nam wyniki
  • termometry doodbytnicze- najbardziej dokładne, ale po pierwsze jeśli jest dzieci jest więcej (a zazwyczaj chorują w tym samym czasie),jest to bardzo niehigieniczne, a po drugie dzieci bardzo niechętnie poddają się temu sposobowi pomiaru temperatury

Dobrym wyjściem jest skorzystanie z drugiej grupy termometrów czyli termometrów bezdotykowych dla dzieci. Pomiar następuje bardzo szybko i można zmierzyć temperaturę chorym dzieciom podczas snu. W tym przypadku ważne jest aby każdy pomiar był wykonany w tych samych warunkach czyli aby czas pomiaru był zawsze taki sam oraz odległość termometru od ciała w momencie pomiaru temperatury również była identyczna.

Jednym z termometrów na rynku, który znacznie ułatwi nam zmierzenie temperatury naszej pociechy jest termometr bezdotykowy Microlife. Termometr ten zapewnia zawsze ten sam czas pomiaru (3 sek.) oraz posiada kontrolę odległości  dzięki czemu pomiary będą precyzyjne. Dzięki pomiarowi temperatury bezdotykowo, oprócz gorączki, możemy również zmierzyć temperaturę wody do kąpieli dla dziecka lub temperaturę mleka w butelce.

Dotykowy czy bezdotykowy?

Termometr bezdotykowy jest więc najbardziej korzystnym wyborem, a raz zainwestowane pieniądze pozwolą nam oszczędzić czas i mnóstwo nerwów. Każdy rodzic wie jak ciężko sprawić by chore dziecko zasnęło, więc pomiar temperatury bez budzenia pociechy jest wart inwestycji. Dzięki wbudowanym funkcjom i automatycznej kalibracji jest to racjonalny wybór na którym skorzysta cała rodzina.

[Głosów:1    Średnia:5/5]