Dziecięce kosmetyki do makijażu

0
1654
fot. pexels.com

Małe dziewczynki bardzo często przyglądają się swoim mamom, jak wykonują makijaż. Niejednokrotnie je również naśladują za pomocą ich kosmetyków. Jeśli zauważyłaś, że twoja córka podkrada ci kosmetyki, to czas już kupić wersję dziecięcą dla niej do zabawy!

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/kosmetyki-do-makijazu-dla-dzieci/

Kosmetyki mamy

Córeczka podkrada ci kosmetyki i przy okazji je niszczy przy zabawie? To ogromna strata pieniędzy i dobrych kosmetyków! Nie powinnaś również przymykać oka na to, że ma prawo je zniszczyć, jeśli tak ładnie się bawi i się nimi maluje. Być może to i słodkie i urzekające zachowanie, ale może mieć swoje konsekwencje.

Kosmetyki dla dorosłych mają skład odpowiadający potrzebom skóry dorosłej osoby. Niejednokrotnie znajdują się w nich różne substancje i barwniki, które uczulają dorosłą kobietę, a więc zastosowanie ich na skórze małego dziecka może mieć tragiczne rezultaty! Lepiej nie ryzykować, a kupić swojej córce specjalne kosmetyki dla małych dziewczynek.

Kosmetyki do makijażu dla małej dziewczynki

Jeśli chcesz kupić swojej córce zestaw do makijażu dla dzieci, to znajdziesz go spokojnie w sklepach z zabawkami albo w Internecie. Jeśli twoja córka chętnie dobiera się do twoich kosmetyków, to nie wahaj się ani chwili, ponieważ ich skład może jej zaszkodzić.

W dziecięcych zestawach kosmetyków do makijażu używa się substancji bezpiecznych dla skóry dziecka. To tak właściwie substytuty kosmetyków do makijażu dla dorosłych, a więc z pewnością jej nie zaszkodzą. Taki zestaw kosmetyków to może być dla małej dziewczynki świetna zabawa!

Pamiętaj jednak, aby kontrolować często stan kosmetyków do makijażu swojej córeczki, ponieważ podczas zabawy może ona zdecydować się na pomalowanie nie tylko siebie, ale również zabawek, psa czy kota, albo po prostu rzucić przyrządy na ziemię. A to z kolei ryzyko złapania wielu bakterii, które następnie mogą się przedostać na skórę dziecka i wywołać niepożądane reakcje alergiczne!

Przeczytaj też: http://www.czerwonypomidor.pl/magazyny-dla-dzieci/

[Głosów:0    Średnia:0/5]