Jeszcze zanim maleństwo pojawi się na świecie zaczynamy kompletowanie wyprawki. I słusznie. W końcu nigdy nie mamy pewności kiedy nasz maluch zechce się pojawić na świecie.
Zobacz też: http://trzypion.pl/rozki-niemowlece-czy-sa-przydatnym-elementem-wyprawki/
Za czasów naszym mam i babć przygotowywanie wyprawki nie było problemem, bo nie miały za bardzo wyboru. Rzeczy dostawało się po innych dzieciach, a resztę trzeba było uszyć. Dziś jesteśmy w znacznie lepszej sytuacji. Wybór akcesoriów do dzieci jest ogromny. Tak ogromny, że często mamy problem, co wybrać. Jesteśmy też rozdarte między sprawdzonymi sposobami naszym mam, a tymi nowymi, współczesnymi. Rozważania te dotyczą również rożka niemowlęcego. Mamy i babcie forsują nam swoje sprawdzone modele, z kolei koleżanki i internet podpowiadają nowe trendy. Co wybrać? Przyjrzyjmy się jakie mamy warianty i czym się charakteryzuje każdy z nich.
Klasyczny usztywniany rożek
Takie rożki stosowały nasze mamy i babcie. Są to nieco grubsze rożki, ze sztywniejszej tkaniny co wcale nie znaczy, że nieprzyjemnej w dotyku. Są nieco cieplejsze, dlatego najbardziej sprawdzą się jesienią i wiosną. Latem maluszkowi będzie w nim za gorąco. Dzięki sztywniejszej konstrukcji rożek zapewnia odpowiednie podparcie maluchowi. Ułatwia tez niewprawionym osobom trzymanie dziecka, które jest odpowiednio zabezpieczone. Rożek najczęściej zapinany jest na rzep, dość ciasno przylega do ciałka dziecka. To zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że w brzuchu mamy dziecko również było skulone i nie miało zbyt wiele miejsca. Rożek pomaga więc w pewien sposób zapewnić mu podobne warunki do tych, które zna. Najlepiej wybrac rożek uszyty z bawełny, która jest przewiewna i miła w dotyku. Zanim ułozymy na rożku dziecko warto podłożyć pod nie pieluchę tetrową. Dzieci często ulewają i i brudzą rożek. Najlepiej od razu zakupić dwa komplety rożków, aby utrzymać je w czystości.
Bambusowe otulacze
Ostatnio coraz bardziej popularna alternatywa są otulacze uszyte z bambusowej tkaniny. Bambusowa tkanina zapewnia odpowiednia regulację temperatury. Gdy jest chłodno – grzeje, natomiast w upalne dni zapewnia delikatny chłód. Otulacze bambusowe najlepiej sprawdza się późną wiosna i latem.
Przeczytaj też: http://www.pozaistyl.pl/czy-warto-kupic-buty-skorzane-polskich-marek/