Klocki konstrukcyjne dla chłopca – jakie wybrać?

0
1058

Dzieci uwielbiają klocki, dlatego zabawki te towarzyszą im przez cały okres dzieciństwa. Z wiekiem zmieniają się jedynie formy i wielkość elementów do tworzenia budowli. Wśród starszych maluchów sporym zainteresowaniem cieszą się klocki konstrukcyjne, dzięki którym mogą tworzyć przestrzenne projekty. Zastanawiasz się, jaki zestaw kupić dla chłopca? Podpowiadamy!

Klocki konstrukcyjne a wiek dziecka

Kupując zabawki, zawsze należy się kierować wiekiem dziecka oraz tym, na jakim etapie rozwoju się znajduje. To samo dotyczy również klocków konstrukcyjnych, wśród których są dostępne propozycje o różnym stopniu trudności. Pomocne w wyborze odpowiedniego rodzaju będą oznaczenia na pudełku z informacjami dotyczącymi przeznaczenia zabawek. Dla najmłodszych, kilkumiesięcznych maluchów odpowiednie będą proste zestawy z dużymi elementami, które można łączyć w dowolne formy. Sklep Cobi oferuje ponadto bardziej zaawansowane konstrukcje wymagające większej precyzji. Takie klocki sprawdzą się dla kilkulatków, którzy mają już lepiej wykształcone zdolności manualne.

Jakie klocki konstrukcyjne kupić?

Przy wyborze zabawek oprócz kryterium wiekowego, należy też wziąć pod uwagę zainteresowania malucha. Wbrew pozorom dzieci są wymagającymi użytkownikami, a nietrafiony zestaw, zamiast służyć do zabawy szybko trafi w kąt. Warto więc wcześniej podpatrzyć czym najchętniej bawi się dziecko i jakie tematy go fascynują. Wśród chłopców niezależnie od wieku, nieustannie największą popularnością cieszą się klocki konstrukcyjne w tematyce:

  • motoryzacyjnej – oprócz nowoczesnych aut wyścigowych świetny wybór mogą stanowić zabytkowe samochody oraz legendy PRL-u,
  • lotniczej – latające maszyny, takie jak samoloty, myśliwce czy statki powietrzne i kosmiczne,
  • historycznej – zestawy do tworzenia konstrukcji czołgów, pojazdów bojowych czy armat to nie tylko doskonała rozrywka, ale także okazja do nauki historii.

Na stronie https://cobi.pl/klocki/ znajdziesz również pojedyncze klocki konstrukcyjne oraz figury, które pozwolą dziecku tworzyć własne projekty. Ciekawą propozycję stanowią zestawy nawiązujące do popularnych kreskówek i bohaterów bajek. Takie klocki konstrukcyjne to dobry wybór dla najmłodszych pociech, które nie mają jeszcze sprecyzowanych zainteresowań.

Na co zwracać uwagę przy zakupie klocków konstrukcyjnych?

Zabawki muszą spełniać najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Powinny więc pochodzić ze sprawdzonego źródła i posiadać certyfikaty dopuszczające je do sprzedaży. Kupując taki zestaw masz pewność, że posłuży on przez długi czas i nie będzie stwarzał żadnego zagrożenia dla Twojej pociechy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]