Nauka przedmiotów ścisłych poprzez eksperymenty

0
1037

Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób do przedstawienia młodemu człowiekowi świata i zasad w nim panujących. Taki rodzaj przekazywania wiedzy z pewnością przyniesie zamierzone efekty. Dzięki ciekawym eksperymentom i możliwości wykonania ich samemu młodzież chętniej podchodzi do edukacji, a przede wszystkim jest nią mocno zaangażowana. Czy taki sposób uczenia możliwy jest również w odniesieniu do przedmiotów ścisłych: chemii, fizyki i tematów z nimi związanych? Jakie naukowe atrakcje z pewnością spodobają się zarówno tym młodszym, jak i starszym uczniom? Które z nich skutecznie zachęcą do przyswajania nowej wiedzy?

Przekazywanie wiedzy w ciekawy i atrakcyjny dla młodych odbiorców sposób z pewnością przyniesie oczekiwane efekty. Zabawa podczas edukacji stanowi jeden z najważniejszych czynników. Dzięki różnego rodzaju atrakcjom, każdy może ją poczuć na „własnej skórze”.  A jak wiadomo, nie ma nic bardziej pouczającego jak osobiste doświadczanie i przeżywanie. Aby móc w profesjonalny oraz rzeczowy sposób przedstawić pewne zagadnienia z różnorodnych dziedzin na terenie Polski powstało kilka Centrów Nauki, jak również warsztatów czy pokazów edukacyjnych. Które z nich zasługują na szczególną uwagę?

Najciekawsze Centra Nauki oraz warsztaty edukacyjne dla młodych

Przedstawione ośrodki edukacyjne są w pełni przygotowane na przyjęcie młodych naukowców. Dzięki oferowanym przedmiotom, stworzonym doświadczeniom czy możliwości wykonania ich własnoręcznie, dzieci wychodzą bogatsze o sporą dawkę wiedzy. A co najważniejsze – zapamiętują ją na długie lata.

CENTRUM NAUKI KOPERNIK W WARSZAWIE

Budynek niezwykłego centrum mieści w sobie ogromną powierzchnię, którą mogą eksplorować młodzi odkrywcy. Wystawy dedykowane są zarówno młodym, jak i nieco starszym uczniom. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. W obiekcie umieszczono stanowiska interaktywne, które pozwalają odkrywać wiedzę z zakresu chemii, biologii, fizyki czy astronomii.

Projekt ten łączy ze sobą naukę ze sztuką. Jest idealnym miejscem na wspólne, rodzinne spędzenie czasu. Podczas pobytu każdy uczestnik przygody może wykonywać różnorodne eksperymenty, jak również wziąć udział w tematycznych warsztatach.

CENTRUM NAUKI EKSPERYMENT W GDYNI

Oferta nadmorskiego kompleksu naukowego umożliwia zarówno poznawanie oraz przyswajanie wiedzy pobudzając jednocześnie pomysłowość, kreatywność czy logiczne myślenie. Stanowiska interaktywne oraz tworzenie ciekawych eksperymentów spełnią oczekiwania zarówno dzieci, jak i ich opiekunów. Nauka chemii, fizyki czy matematyki przestanie być zmorą niemalże każdego ucznia. Znajdują się tu sale z: Niewidocznymi siłami, Drzewem życia czy Wirtualnym światem wynalazków.  Po wizycie w Centrum nauki w Gdyni wrażenia i chęć głębszego poznawania świata pozostanie na długie lata.

CENTRUM NAUKI KEPLERA W ZIELONEJ GÓRZE

To jedno z największych w Polsce planetariów zasłyną przede wszystkim nowoczesnością i wszechstronnością. Na jego terenie znajduje się m.in. Centrum Przyrodnicze, które obecnie zgłębia wiedze z przedmiotów takie jak chemia, biologia czy przyroda. Niesamowite eksperymenty i stanowiska interaktywne przybliżają dzieci do wielu zagadnień, jak również pozwalają zrozumieć niekiedy trudne tematy. Nauka połączona  zabawą oraz pobyt w tutejszym centrum przyniesie wiele uśmiechu i pożytku.

Wśród ciekawych propozycji wykorzystywanych do nauki przez zabawę i doświadczanie można także wyróżnić:

  • Centrum Hewelianum w Gdańsku,
  • pokazy chemiczne CHEMICAL-WORLD (https://chemical-world.pl/)
  • warsztaty laboratoryjne dla dzieci MiniLab,
  • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy Toruń, itp.
[Głosów:0    Średnia:0/5]