Jakie powinny być zabawki dla niemowląt?

0
1633
Jakie powinny być zabawki dla niemowląt

Oczekiwanie na przyjście na świat dziecka, jest jednym z najpiękniejszych okresów w życiu przyszłych rodziców. Wówczas mają oni na głowie tysiące spraw i obowiązków, związany z odpowiednimi przygotowaniami. W związku z tym starannie planują oni każde kolejne przedsięwzięcie, rozpoczynając od odpowiedniego zaaranżowania pokoju i zakupu odpowiednich mebelków. Kolejno muszą oni skompletować nową garderobę dla noworodka i wszystkie niezbędne artykuły higieniczne. Ostatnim etapem, który jest jednak nie mniej ważny niż każdy pozostały, jest wybranie zabawek dla niemowlaka. Z tym również młodzi rodzice mogą mieć najwięcej problemów. Jakie zatem powinny być zabawki dla niemowląt?

Jakie zabawki dla niemowląt wybrać?

Zwykle przy wyborze tego typu gadżetów dla najmłodszych, pojawia się wiele problemów i wątpliwości. Przyszli rodzice mają przed sobą bowiem jedną z najważniejszych decyzji. Zabawki dla niemowlaka muszą być nie tylko funkcjonalne i poręczne, ale przede wszystkim nie mogą stanowić dla maluszka zagrożenia. W związku z tym, najprościej można powiedzieć, że zabawki dla niemowląt powinny być idealnie dopasowane i dobrane pod względem wieku, gdyż inaczej, niestety nie będą mogły one spełniać swojej roli. W tym miejscu warto powiedzieć, że pierwsze zabawki dla niemowląt, czyli dla dzieci do około 6 miesiąca życia, powinny przede wszystkim wspomagać stymulowanie ich zmysłów. Największą rolę odgrywa w tym okresie wzrok i słuch, co oznacza, że zabawki dla niemowląt powinny być kolorowe, tak by maluszek mógł je z łatwością zauważyć i rozpoznać, a także powinny one wydawać dźwięki podczas poruszania się, by noworodek rozwijał swój zmysł słuchu. Co ciekawe, specjaliści zalecają i szeroko rekomendują, by takie zabawki pokazywać niemowlakowi z odległości około 20 czy też 30 centymetrów. Dodatkowo powinny one zostać ustawione na tym samym poziomie, na którym znajduje się centralna część twarzy maluszka. Wówczas rodzice mogą powoli przesuwać je raz w lewo, a następnie w prawo. Pomoże to nauczyć noworodka, by wodził wzrokiem za przedmiotami.

Zabawki dla niemowląt – na co zwrócić uwagę?

Wybór zabawek dla niemowląt jest niezwykle istotny, chociażby z tego względu, że muszą być one całkowicie bezpieczne i nie stanowić zagrożenia dla maluszków. Warto wspomnieć w tym momencie, że około 4 miesiąca życia, niemowlę jest wstanie brać już zabawki do rączki, a także- co ważniejsze- jest wstanie włożyć je nawet do buzi. W takim wypadku młodzi rodzice powinni zadbać o to, by zabawki dla niemowląt były wykonane jedynie z bezpiecznych tworzyw opatrzonych odpowiednimi atestami. Okres niemowlęcy to również idealny moment na to, by maluszek otrzymał w prezencie swój pierwszy gryzak, a także kilka zabawek do kąpieli. Im dziecko będzie starsze, tym bardziej można poszerzać zabawkowy asortyment np. o pluszaki, książeczki, pierwsze klocki do układania. Warto również wspomnieć o tradycyjnych zabawkach edukacyjnych dla niemowląt. W tym celu można wyposażyć maluszka w karuzelę obracającą się nad łóżeczkiem, która będzie grać spokojną muzykę i ukołysze dziecko do snu.

Zabawki dla niemowląt znajdziesz także na stronie https://liskiurwiski.pl/ – dowiedz się więcej i sprawdź, jakie zabawki znajdują się w asortymencie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]