Jak się bawić z niemowlakiem

0
2356

Narodziny dziecka, tym bardziej pierwszego, to wielkie wydarzenie w życiu dorosłych. Wszystko co do tej pory było poukładane: praca, dom, zakupy, czasem jakieś imprezy, nagle zostaje wywrócone do góry nogami. Okres ciąży pozwala się mentalnie przygotować na narodziny dziecka.

Planowanie po kolei
Nie da się do końca przygotować na narodziny takie Szkraba, takie jest moje zdanie. Nawet tysiąc poradników nie pomoże Wam w niczym, ponieważ skąd wiecie, że Wasze dziecko będzie wzorowe, podręcznikowe? Jednak możecie dobrze zaplanować czas, jaki będziecie swojemu dziecku poświęcać na zabawę.

Rozwój Niemowlaka
Bardzo często mówi się, że zabawa nie rozwija. Oczywiście, że nie, ale tylko dlatego, że jest źle zaplanowana. Takie Maluszki tylko i wyłącznie uczą się świata poprzez wesoła zabawę. Ich rozwój zależny jest od tego, jakich rzeczy użyjemy, co im pokażemy w zabawie. Jeżeli planujecie wyprawkę, to warto pomyśleć na samym początku o grzechotkach. Takie małe, hałasujące zabawki idealnie pasują do maleńkich rączek, które dopiero uczą się wszystkiego chwytać. Dziecko na początku mało widzi, ale doskonale słyszy, gdzie coś grzechocze, gdzie coś szeleści. Dlatego razem z grzechotkami możecie pomyśleć o książeczkach, które mają szeleszczące strony. Dostaniecie je praktycznie w każdym hipermarkecie. Mając takie „hałaśliwe” zabawki Wasz Maluszek doskonale będzie się bawił, bardzo szybko się o tym przekonacie. Świetnie sprawdzi się wówczas pałąk z zabawkami zawieszony nad łóżeczkiem maluszka, który będzie absorbował jego uwagę kolorami i kształtami wiszących nad jego główką przedmiotów. 

Edukacyjna mata
Z czasem trzeba jednak zadbać o lepszą i bardziej kreatywną zabawę. Zapewni Wam to mata edukacyjna dla niemowlaka. Możecie ją położyć na ziemi a pociechę na to. Ewentualnie można matę położyć na łózko, ale musicie być obok. Taka mata ma zabawki na pałąkach, po które Wasze dziecko będzie sięgało rączkami. Wasze dziecko stanie się dzięki temu bardziej ruchliwe, pomoże mu to przewracać się na brzuszek a po jakimś czasie może również korzystnie wpłynąć na podnoszenie się oraz raczkowanie.

Na koniec
Na zabawkach dla takich małych pociech nie warto oszczędzać. Nie musicie kupować ich bardzo dużo, jednak warto chociaż mieć pod ręką kilka takich zabawek, które korzystnie wpłyną na rozwój i kreatywność Waszych pociech.

[Głosów:1    Średnia:5/5]