Farby bez amoniaku – co warto o nich wiedzieć? Poznaj Garnier Olia!

0
7277

Podejmując decyzję o farbowaniu włosów, zastanawiamy się również nad rodzajem koloryzacji. Mamy do wyboru szampony koloryzujące, farby trwałe i półtrwałe. Kolejna kwestia to obecność amoniaku w farbie. Dziś nie jesteśmy skazani wyłącznie na produkty zawierające tę substancję, coraz popularniejsze stały się bowiem farby bez amoniaku. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Amoniak w farbie – jakie ma działanie?

Amoniak to substancja chemiczna wykorzystywana w tradycyjnych farbach do włosów. Umożliwia wnikanie pigmentu do włókna włosa. Ma charakterystyczny, drażniący zapach, może także podrażniać wrażliwą skórę głowy. Amoniak rozchyla łuski włosa, dlatego działa na jego strukturę wysuszająco.

Farby bez amoniaku – Garnier Olia

Na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej farb bez amoniaku. Eksperci Garniera stworzyli farbę Olia – trwałą koloryzację, która swoje działanie zawdzięcza zaawansowanej technologii olejowej. Wykorzystane olejki, oprócz doskonałego efektu kolorystycznego, zapewniają też dodatkową pielęgnację włosów. Po koloryzacji stają się miękkie, błyszczące i odżywione. Wiele osób zarzuca farbom bez amoniaku brak skuteczności. Czas obalić ten mit! Olia zapewnia doskonałe pokrycie włosów (także siwych) oraz długotrwały efekt (około 6 tygodni). Farby bez amoniaku są przede wszystkim delikatniejsze dla włosów. Stanowią doskonałą opcję dla osób z wrażliwą skórą głowy, osłabionymi włosami czy kobiet w ciąży.

Czy działanie farby bez amoniaku jest inne?

Proces farbowania przebiega tak samo jak w przypadku farby z amoniakiem. Farba bez zawartości amoniaku zawiera inne substancje, które umożliwiają wniknięcie pigmentu. W przypadku Garnier Olia działanie to jest dużo bezpieczniejsze i łagodniejsze dla włosów. Wszystko za sprawą formuły wzbogaconej o naturalne olejki.

Farba Olia – paleta kolorów

Olia od Garniera to paleta 27 pięknych odcieni. Znajdziesz w niej zarówno chłodne, jak i ciepłe tonacje kolorystyczne. Dzięki temu odpowiednio dopasujesz kolor włosów do swojej karnacji.

Zalety farby bez amoniaku Olia:

 • duży wybór odcieni,
 • trwały kolor,
 • intensywne kolory,
 • 100% pokrycia siwych włosów,
 • farba nie zawiera amoniaku,
 • bezpieczna koloryzacja,
 • bez drażniącego zapachu,
 • delikatna dla włosów i skóry głowy,
 • technologia olejowa – lepsze wnikanie koloru i jednoczesna pielęgnacja włosy,
 • włosy po koloryzacji są miękkie i gładkie,
 • kremowa konsystencja,
 • łatwe nakładanie na włosy,
 • koloryzacja domowa.

Jak farbować włosy w domu?

 1. Na początek przygotuj niezbędne elementy: niemetalową miseczkę, pędzelek, ręcznik i oczywiście farbę w wybranym kolorze.
 2. W opakowaniu znajdziesz krem koloryzujący, krem utleniający, odżywkę do włosów oraz rękawiczki ochronne.
 3. Następnie okryj ramiona ręcznikiem i załóż rękawiczki. Do miseczki wlej dwie tubki kremów. Wymieszaj je pędzelkiem do uzyskania gładkiej konsystencji. Pamiętaj – farbę nakładamy na suche włosy! Na początek na odrosty, później na resztę włosów.
 4. Po 30 minutach rozczesz włosy i spłucz farbę. Po umyciu nałóż na nie odżywkę pielęgnacyjną. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania.

Pamiętaj o pielęgnacji włosów farbowanych. Aby na długo cieszyć się intensywnym kolorem, używaj szamponów, odżywek i masek dedykowanych włosom koloryzowanym.

[Głosów:13    Średnia:3.2/5]