Gdzie kupić ekstrakt waniliowy?

0
8638

Ekstrakt waniliowy to aromatyczne połączenie wanilii i alkoholu – esencja, która podkreśla i ubogaca smak wypieków. Ekstrakt z wanilii jest powszechnie używany w cukiernictwie – to bodaj najpopularniejszy aromat dodawany do ciast, lodów, kremów, tortów. Desery z prawdziwym ekstraktem waniliowym odznaczają się wyjątkowymi walorami smakowymi, dlatego produkt ten jest chętnie wykorzystywany przez miłośników dobrej kuchni.

Prawdziwy ekstrakt waniliowy, czyli jaki?

Wysokiej jakości ekstrakt wanilii wyróżnia się bogatym i wyrazistym smakiem. Jest wydajny – wystarczy dodać kilka kropli, by zmienić smak potrawy. Smak ekstraktu długo pozostaje na podniebieniu. Prawdziwy ekstrakt waniliowy nie ma w składzie sztucznych dodatków, barwników i konserwantów – to połączenie wanilii i alkoholu. O taki niełatwo. Niestety oryginalny ekstrakt jest dość drogi. Co się z tym wiąże? Producenci oferują klientom tańsze zamienniki – produkty zawierające sztuczne aromaty, które nie tylko nie spełniają swoich zadań, ale są niezdrowe. Warto sięgać po produkty nieco droższe, ale oryginalne takie, które zawierają naturalny skład.

Gdzie kupić ekstrakty waniliowe?

Prawdziwy aromatyczny ekstrakt z wanilii nie tak łatwo nabyć. Z pewnością nie kupimy oryginalnego ekstraktu w zwykłym markecie. Ekstrakt waniliowy Nielsen z laską wanilii w środku dostępny jest w sklepach ze zdrową żywnością, w dziale przypraw, a także w delikatesach internetowych, które oferują najwyższej jakości żywność, produkty wyszukane i niedostępne nigdzie indziej.

[Głosów:28    Średnia:2.8/5]