Jakie klocki Lego wybrać na prezent?

0
6090

Okres świąteczny wiąże się z zakupem prezentów dla najbliższych. Często powoduje to nie mały ból głowy, gdy nie wiadomo jaki prezent najlepiej kupić. Co roku dużą popularnością cieszą się klocki lego, które skierowane są do najmłodszych. Jest to uniwersalny prezent, który cieszy niezmiennie od lat. Często jednak rodzi się pytanie, jaki zestaw wybrać, czy ma to być jakaś konkretna seria, zestaw lego a może luźne klocki lego? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed zakupem.

Klocki lego City

Seria Lego City sprawia, że dziecko przenosi się do doskonale znanego my świata codziennego. Zestawy lego City pozwalają na budowę miasta wraz z wszystkimi jego serwisami. Komendy policji, remizy strażackie, samochody oraz budynki. To wszystko znajdzie się w zestawach lego City. Każde dziecko, które jest zainteresowane życiem codziennym oraz miastem będzie zadowolone z takiego zestawu. Klocki Lego City zawierają mnóstwo szczegółów, które pobudzają wyobraźnie i zachęcają do składania własnych kombinacji. Działanie takie rozwija kreatywność oraz wyobraźnie dziecka.

Klocki lego Duplo

Produkty sygnowane logiem lego Duplo są przeznaczone dla najmłodszych. Zestawy lego z tej serii można znaleźć już dla dzieci, które skończyły pierwszy rok życia. Klocki charakteryzują się większymi rozmiarami, jasnymi i ciepłymi kolorami. Sprawia to, że są one bezpieczne dla najmniejszych dzieci. Zestawy klocków lego Duplo rozwijają w dziecku chęć poznawania czasu i pokazują, że zabawa może też czegoś uczyć. Umożliwiają one zabawę na wiele sposobów, a nieograniczone możliwości tworzenia konstrukcji pozytywnie wpływają na wyobraźnię i kreatywność dziecka. Dodatkowo klocki Duplo pasują do normalnych zestawów lego, co sprawia, że będzie można je łączyć z przyszłymi zestawami, jakie będzie posiadać dziecko.

Klocki lego Friends

Klocki lego z tej serii charakteryzują się większym rozmiarem. Są one dwa razy większe niż od standardowych klocków Lego, co sprawią, że mogą się nimi bawić młodsze dzieci. Utrzymane są w jaśniejszej i ciepłej kolorystyce, co sprawia, że zachęcają one do własnej inwencji, co rozwija wyobraźnie i przestrzenne myślenie. Oczywiście zestawy z serii Lego Friends pasują do systemowych klocków Lego, co sprawia, że można je łączyć z późniejszymi zestawami, które będą w posiadaniu dziecka. Zestawy klocków Lego z serii Friends są przeznaczone dla starszych dzieci niż tych w przypadku Lego Duplo. Zestawy można znaleźć już dla dzieci, które ukończyły 6 rok życia.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]