Jakie krzesełko do karmienia? Podpowiadamy!

0
2972

Nauka jedzenia to niezwykle ważny etap rozwoju Twojego dziecka. Karmienie w takich warunkach nie jest niestety łatwe, zwłaszcza jeśli maluch dopiero co nauczył się samodzielnie siedzieć. Do tego dochodzi jeszcze jego pierwsza przygoda z nowymi smakami, które nie zawsze mogą wzbudzić entuzjazm malucha. Krzesełko do karmienia w znacznym stopniu ułatwia podawanie posiłków dziecku. Na rynku dostępne są różnego rodzaje modele, a producenci prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych krzesełek, które można dobierać pod względem funkcjonalności, wielu dodatków, czy bajecznej wręcz kolorystyki. Na co zwracać uwagę, kupując krzesełko do karmienia dziecka?

Krzesełka do karmienia i ich funkcjonalność

Na samym początku należy przede wszystkim określić budżet, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup takiego krzesełka – radzi specjalista sklepu linkbaby.pl. – Ceny nowych modeli wahają się w przedziale od około 200 do nawet 800 zł. Wszystko zależy od tego, na jaką funkcjonalność krzesełka chcemy postawić. Warto więc zastanowić się nad tym, czy interesują nas modele z funkcją rozkładania, czy zależy nam na regulowanym oparciu, czy chcemy może, aby nóżki krzesełka były wyposażone w kółka. Najtańsze i najzwyklejsze zarazem modele nie będą posiadały regulowanego oparcia ani praktycznych kółek przy nóżkach.

Drewniane krzesełka do karmienia

W przypadku drewnianych krzesełek do karmienia dziecka niestety nie możemy liczyć na ich regulowane oparcia – mówi . Modele te są za to bardzo stabilne i co niezwykle ważne – solidnie wykonane. Przeznaczone przede wszystkim dla dzieci, które potrafią już bardzo dobrze siedzieć. Z czasem modele takie można rozdzielić na osobny stolik oraz krzesło. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze na dodatkowy stolik do zabawy, który w późniejszym czasie z pewnością okaże się niezbędny. Koszt drewnianych krzesełek do karmienia wynosi od około 70 do 300 zł.

Krzesełka do karmienia wykonane z tworzywa

Zdecydowanie bardziej popularnym rozwiązaniem okazują się krzesełka do karmienia wykonane z tworzywa, które posiadają już regulowane oparcia, a także bardzo praktyczne kółka – zwraca uwagę ekspert linkbaby.pl. – Mają one także regulowaną wysokość, dzięki czemu możemy ustawić siedzisko na odpowiednim poziomie. Dużą zaletą takich krzesełek jest również to, że posiadają ściąganą tapicerkę, którą można łatwo uprać. Dodatkowym wyposażeniem jest podnóżek oraz koszyk, w którym mogą znajdować się różne przedmioty. Koszt takich krzesełek wynosi od około 200 do 800 zł.

Wybierając odpowiednie krzesełko do karmienia naszego dziecka, w pierwszej kolejności powinniśmy kierować się przede wszystkim kwestią bezpieczeństwa. Kolejna ważna rzecz to stabilność. Szczególną uwagę powinniśmy zwracać również na to, aby krzesełko do karmienia było wykonane z dobrej jakości materiałów. I kwestia kluczowa: wygoda. Pamiętajmy o tym, że w krzesełku będzie siedzieć nasze dziecko – i to jemu należy zapewnić najwyższy komfort użytkowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]