Kompaktowy, solidny wózek Joie spacerówka

0
2268
Kompaktowy, solidny wózek Joie spacerówka

Niemowlaki bardzo szybko rosną i często rodzice zanim się dobrze zorientują to stają przed wyborem wózka spacerowego. Takie modele przeznaczone są dla dzieci trochę starszych, które umieją już samodzielnie siedzieć i mogą służyć nawet do wielu kilku lat. Jednak wybór najlepszej spacerówki wcale nie jest prosty, trzeba bowiem zwrócić uwagę na wiele istotnych szczegółów. Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czego się będzie od tego wózka oczekiwać, a dopiero potem zabierać się za szukanie.

O czym należy pamiętać przy wyborze spacerówki

Jednym z podstawowych kryteriów wyboru spacerówki jest wiek dziecka. Jeśli wózek Joie ma służyć dla niemowlaka to należy zwrócić uwagę na to, żeby miał rozkładane oparcie, budkę osłaniającą od słońca oraz regulowany podnóżek. Modele dla starszych dzieci nie muszą już mieć tego wszystkiego, ważniejsza w ich przypadku będzie lekkość i wygoda składania. Duże znaczenie ma też to, gdzie wózkiem Joie będzie się jeździć. Jeśli będą to proste chodniki i alejki w parku to można zdecydować się na model z małymi kółkami. Jeśli jednak trzeba będzie z dzieckiem poruszać się po krawężnikach czy mniej równych drogach, to lepiej zainwestować w model posiadający większe kółka. Dla wygody użytkowania spacerówka powinna być lekka i łatwo składana – zapewni to większy komfort codziennego użytkowania. Przydadzą się także niektóre akcesoria, bardzo sprawdzają się na przykład parasolka czy kosz na zakupy. Spacerowy wózek Joie powinien się też łatwo prowadzić, dlatego też dobrze jest sprawdzić to w jakimś sklepie stacjonarnym.

Spacerówka Joie Muze

Jednym z popularniejszych modeli spacerówek na rynku jest Joie Muze, dostępny w różnych wersjach kolorystycznych. Jego solidna konstrukcja, wykonana między innymi z aluminium, jest jednocześnie bardzo lekka, gdyż całość wraz ze wszystkimi akcesoriami waży około 8 kg. Ten model wózka Joie wyposażono między innymi w obrotowe przednie koła z możliwością zablokowania, a także zapewniające wysoki komfort amortyzatory. Posiada on także praktyczną tackę, folię do przykrycia oraz moskitierę, dzięki czemu można je bez obaw używać w każdych warunkach pogodowych. Dzieci docenią także regulowane oparcie oraz komfortowe siedzisko, z kolei rodzice niewielkie wymiary po złożeniu, co pozwala na włożenie do każdego bagażnika samochodowego. Opisywany wózek Joie spełnia wysokie wymogi związane z bezpieczeństwem. Siedzisko zostało wyposażone w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z osłonkami, chroniące dziecko przez wypadnięciem. Z kolei koła posiadają centralny hamulec, co zapobiega przypadkowemu stoczeniu się po nierównościach terenu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]