Przygotuj się na sezon grypowy – uzupełnij domową apteczkę

0
1886
Przygotuj się na sezon grypowy - uzupełnij domową apteczkę

Zbliżająca się jesień to okres, w którym większość Polaków zmaga się z przeziębieniem i grypą. Choroba utrudnia codzienne funkcjonowanie, a niekiedy przykuwa do łóżka, dlatego warto uzupełnić domową apteczkę zanim się zachoruje. Jakie leki powinno się kupić przed sezonem grypowym?

Leki przeciwgorączkowe

Leki przeciwgorączkowe pomagają zbić zbyt wysoką temperaturę ciała i przynoszą ulgę choremu. W ich składzie zwykle znajduje się paracetamol lub ibuprofen, które działają również przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Dzięki lekom tego typu objawy grypy i przeziębienia są mniej dokuczliwe, a choroba mija szybciej. Jeżeli gorączka już się pojawiła i jest wysoka, nie powinno się wychodzić z domu, lecz leżeć w łóżku. Leki można zamówić wtedy przez Internet – apteka internetowa może dostarczyć je prosto do domu.

Rozgrzewające napoje w saszetkach

Grypie często towarzyszą dreszcze związane z wysoką gorączką. Aby zmniejszyć dokuczliwość dolegliwości, można sięgnąć po saszetki do sporządzania rozgrzewających napojów. W ich skład wchodzą składniki przeciwbólowe i przeciwzapalne, a także witamina C.

Krople do nosa

Przeziębienie zwykle rozpoczyna się od silnego, wodnistego kataru, natomiast w grypie katar pojawia się, gdy choroba zaczyna ustępować. Jeżeli katar utrudnia oddychanie oraz spokojne zasypianie, warto sięgnąć po krople do nosa. W przypadku gdy krople dają słabe efekty, można wzmocnić ich działanie tabletkami z dodatkiem pseudoefedryny. Osoby silnie zakatarzone nie powinny przebywać w skupiskach ludzi, gdyż każde kichniecie powoduje rozprzestrzenianie się choroby – jeżeli potrzebne są leki, może dostarczyć je do domu apteka online.

Syrop na kaszel

Suchy kaszel bywa uporczywy i uniemożliwia zasypianie. Aby powstrzymać odruch kaszlu, powinno się sięgnąć po syrop. Lek nawilży gardło i złagodzi podrażnienia, a także wspomoże walkę z przeziębieniem.

Sól fizjologiczna do inhalacji

Silny kaszel, który wybudza w nocy ze snu nawet przez kilka tygodni po wyleczeniu przeziębienia, zwalcza się poprzez stosowanie inhalacji. Dzięki inhalacjom z soli fizjologicznej nawilża się gardło – jest to szczególnie ważne w sezonie grzewczym, gdy powietrze w mieszkaniach i domach jest nadmiernie przesuszone.

Witamina C i tran

W czasie choroby i po jej zakończeniu wskazane jest wzmocnienie organizmu poprzez przyjmowanie witaminy C i tranu. Oba suplementy uzupełniają niedobory w diecie i wspomagają działanie układu immunologicznego. W celu osiągnięcia pożądanych rezultatów witaminę C i tran powinno się przyjmować przez co najmniej 30 dni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]