Meble do pokoju dziecięcego

0
2461
Meble do pokoju dziecięcego

Kupując meble do dziecięcego pokoju, musimy pamiętać o tym, że w tym konkretnym przypadku meble to nie tylko estetyka, ale przede wszystkim funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Jakie meble dla dziecka wybrać?

Przede wszystkim te posiadające atest i certyfikat Państwowego Zakładu Higieny, czyli meble bezpieczne: wykonane z naturalnych materiałów, nieposiadające elementów wykonanych ze szkła, a także ostrych krawędzi, a przede wszystkim pomalowane są ekologicznymi, nietoksycznymi farbami.

Meble w dziecięcym pokoju nie mają nam sprawiać radość swoją estetyką. Ich zadaniem jest pomieszczenie książek, zabawek oraz ubrań, dlatego bardzo ważna jest ilość szafek i półek.

Kolejną kwestią jest szybki wzrost malucha, zdecydujmy się więc na meble najlepszej jakości, które będą sprawdzały się przez lata, a także te, których konstrukcja umożliwia ich wzrost razem z dzieckiem. Zdecydujmy się również na dobór klasycznych, neutralnych kolorów.
Zwróćmy także uwagę na świetny, uwielbiany przez dzieci wynalazek, jakim jest łóżko piętrowe. Zajmuje mało miejsca, jest idealne dla rodzeństwa, a dzieci będą nim zachwycone.

Estetyka dziecięcych mebli

Uważajmy z kolorem. Zrezygnujmy z krzykliwych na rzecz stonowanych. Dziecko powinno czuć się w swoim pokoju bezpiecznie, spokojnie. To miejsce nauki i wypoczynku.
Zrezygnujmy za ślepą pogonią za modą. Coś, co jest atrakcyjne w tej chwili, za dwa lata prawdopodobnie już za takie uchodzić nie będzie.

Trendy

Obecnym trendem w meblarstwie jest natura. Meble wykonywane są z naturalnych materiałów, z surowców odnawialnych, a najpopularniejsze są ponownie te drewniane, często posiadające certyfikat EKO.
Cukierkowe, ostre barwy wychodzą z mody na rzecz odcieni brązowych, naturalnych, a także bieli. Dodatkowo można zauważyć, iż meble dziecięcy przestały się tak drastycznie różnić od tych przeznaczonych dla dorosłych.

Podczas wyboru dziecięcych mebli, pamiętajmy, że przede wszystkim liczy się jakość, a dopiero po niej jest miejsce na estetykę. Bezpieczeństwo naszych dzieci zawsze powinno być na pierwszym miejscu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]