Pieluszki wielorazowe czy pampersy?

0
2979
Pieluszki wielorazowe czy pampersy?

Każdy początkujący rodzic ma problem z wyborem odpowiedniego rodzaju pieluch dla malucha. Przyjrzyjmy się więc podstawowych ich rodzajom i spróbujmy wybrać najlepszy.

Pieluchy wielorazowe

To pieluchy, które przeżywają obecnie prawdziwy renesans. Watro dowiedzieć się o nich więcej.
W tym przypadku najważniejszy jest rodzaj wybranych pieluszek. Najczęściej wybierane to te posiadającą kieszeń, złożoną z warstw: zewnętrznej i wewnętrznej, między nimi zaś znajdują się wkładki, które wchłaniają wilgoć.

Do pieluch wielorazowych często trzeba dokupić otulacze, a także wspomniane wkładki lub klamerki utrzymujące je w ryzach. To jednak nie wszystkie zakupy związane z pieluchami wielorazowymi. Pamiętajmy o specjalnych woreczkach na nie i o olejkach zapachowych do prania. Wybierajmy też kilka rodzajów pieluch, które będziemy mogli przetestować, a następnie wybrać te, które najbardziej będą odpowiadały naszemu maluchowi. Zwróćmy także uwagę na modele dobrane do odpowiedniego wieku i wagi dziecka.

Jaki rodzaj pieluch wybrać?

Żyjemy szybko, mamy coraz mniej wolnego czasu, dlatego często pomagamy sobie w życiu akcesoriami i wynalazkami mającymi ułatwić codzienne życie. Jednak to, co dobre jest dla nas, niekoniecznie jest dobre dla naszego środowiska. Zwolennicy Pampersów cenią sobie wygodę i czas, dlatego forsują ich wybór. Świetnie sprawdzają się w podróżach, są wykonane z niezwykle przytulnego materiału. Nie musimy także wydawać na nie jednorazowo znacznej części naszych funduszy, jak w przypadku pieluszek wielorazowych.

Jednak to, co w przypadku pieluszek jednorazowych jest zaletą, w przypadku zaletą jednorazowych, a chodzi tu konkretnie o aspekt ekologiczny. Używając pieluszek wielorazowych, wykonanych z materiałów całkowicie naturalnych, zapewniamy sobie spokój przez cały okres, w ciągu którego dziecko załatwia się w pieluszki. Dodatkowo, dzieci, które korzystają z pieluch wielorazowych, szybciej uczą się nauki czystości.

Niemniej jednak wybór rodzaju pieluszek zależy wyłącznie od naszego poglądu na życie i naszych przekonań.

[Głosów:1    Średnia:5/5]