Dekoracje do dziecięcego pokoju na każdą kieszeń

0
2656
Dekoracje do dziecięcego pokoju na każdą kieszeń

Nie musicie już wydawać niebagatelnych kwot, by wasze dziecko miało wyjątkowy pokój. Poniżej znajdują się pomysły, dzięki którym pokój dziecięcy zamieni się w bajeczną krainę.

Naklejki

To tani, najprostszy i bezproblemowy sposób na odświeżenie dziecięcego pokoju. W sklepach znajdziemy absolutnie wszystkie możliwe motywy, od postaci z bajek, przez wzory kwiatowe i zwierzęce. Pozwólmy maluchowi wybrać ulubione tak, by także czuł się twórcą nowej aranżacji swojego pokoju.

Literki

Możemy ułożyć z nich na ścianie napis: imię pociechy, cytat. Natomiast w przypadku pokoju ucznia możemy zawiesić cały alfabet, który przyda się podczas nauki czytania albo pisania. To także niezwykle tani sposób na odnowienie pokoju.

Farba tablicowa

Zastosowanie wspomnianej farby to świetny pomysł. Dzieciaki nogą po niej pisać i rysować kredą, a następnie mazać swoje dzieła i powoływać do życia kolejne. Farbą tą maluje się ściany dokładnie w ten sam sposób, jak w przypadku zwykłej farby. Nieznacznie różnią się tylko narzędzia do malowania.

Firanki i zasłony

Podstawowy element wystroju dziecięcego pokoju. Powinien być kolorowy, podobnie jak wszystkie elementy, które należą do wystroju okna, czyli maskotki samodzielnie namalowane obrazki, przyklejone do szyby i w słoneczny dzień tworzące piękne witraże.

Oświetlenie

Niezwykle istotny element aranżacji pokoju. Nadaje mu klimat, a także zastępuje światło dzienne. Najistotniejszy jest żyrandol, jednak on sam nie wystarczy do oświetlenia całego pokoju. Warto dokupić również lampkę nocną, stojącą obok łóżka.

Dywan

Dywan może sprawić, iż cały pokój zamieni się w boisko piłkarskie lub plac zabaw. Zamieńmy tradycyjny dywan, na ten kolorowy, o niepowtarzalnych wzorach, a nie poznamy zmienionego, dzięki niemu pokoju. Dywan to nie tylko dekoracja, a znakomity sposób na nową zabawę.

Dywany do dziecięcych pokojów wkroczyły w nową epokę. W tej chwili kupimy już nie tylko dywan ze zwykłym rysunkiem, ale także dywany przestrzenne, które stworzą niesamowite wrażenie.

[w zależności od tekstu]

[Głosów:1    Średnia:5/5]