Gotowe posiłki dla niemowląt

0
2745
Gotowe posiłki dla niemowląt

Po ukończeniu przez dziecko 6. miesiąca życia, decydujemy się na prowadzenie do jego jadłospisu nowym smaków i produktów. Niektórzy rodzice pozostają wierni domowym posiłkom, inni natomiast chętnie wybierają gotowe słoiczki. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tym budzącym czasami kontrowersje produktom.

Niewątpliwie są one niezwykle wygodne, możemy nakarmić nimi dziecko w każdej chwili, niezależnie od tego, gdzie akurat przebywamy. Trzeba wyraźnie podkreślić, iż wbrew panującej opinii, nie zawierają one żadnych konserwantów ani sztucznych barwników, tak szkodliwych, szczególnie dla dzieci. Tak długi okres przydatności do spożycia to wynik sterylizacji i obróbki termicznej. Pora obalić kolejny mit – nie zawierają cukrów. Posiłki ze słoiczków przechodzą liczne i rygorystyczne testy, ich składniki zaś pochodzą wyłącznie z ekologicznych upraw BIO. Dodatkowo, na słoiczku możemy przeczytać dokładny skład każdego posiłku.

Skład każdego posiłku, a także stopień zmiksowania dostosowany jest do wieku dziecka. Nie każdy maluszek w tym samym tempie uczy się gryźć i żuć, dlatego nie sugerujmy się tak mocno przedziałem wiekowym, jeśli wiemy, że nasza pociecha nie poradzi sobie jeszcze z gryzieniem.

A w jaki sposób przechowywać jedzenie ze słoiczków?

Dopóki ich nie otworzymy, spokojnie możemy je przechowywać w temperaturze pokojowej. Natomiast po otwarciu słoiczka przechowujemy go w lodówce, jednak nie dłużej niż przez dwie doby.

Sposób przygotowywania dań w słoiczkach

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na zakrętkę słoiczka. Powinna ona być wklęsła i „strzelić” podczas odkręcania. Jeśli tak się nie stanie, słoiczek możemy od razu wyrzucić.

Unikajmy także karmienia malucha bezpośrednio ze słoiczka, no chyba, że jest łakomczuchem i wszystko zje od razu. Nie powinno się niedojedzonego posiłku zamykać z powrotem w słoiczku, ponieważ ślina dziecka, które dostała się do słoiczka poprzez łyżeczkę, zawiera bakterie, które sprawiają, że jedzenie nie nada się już do ponownego spożycia.

Posiłki ze słoiczka dobrze jest podgrzewać w wodnej kąpieli, jednak przed podaniem, koniecznie sprawdźmy ich temperaturę!

[Głosów:1    Średnia:5/5]