Pierwsze buty dziecka

0
2916
Pierwsze buty dziecka

Początkowo, kompletując wyprawkę nie zwracamy uwagi na zakup bucików, ponieważ chodzenie jest jeszcze odległą sprawą. Jednak nim się obejrzymy maluch zaczyna stawiać pierwsze kroki, a wtedy buciki stają się niezbędne.

Kiedy kupić pierwsze buty?

W tym przypadku królują dwie sprzeczne opinie. Jedni lekarze zalecają kupno bucików lekkich, z antypoślizgową podeszwą i gumka przytrzymującą stopę, kiedy maluch zaczyna biegać. Druga grupa lekarzy zaleca wstrzymanie się z zakupem butów najdłużej jak tylko jest to możliwe, bowiem stopa dziecka niczym nieograniczona, swobodnie się rozwija w naturalny sposób.

Rozmiar buta

Najłatwiejszym sposobem na zmierzenie dziecku stopy jest przyłożenie do niej sznurka i oznaczenie na nim jej długości, a następnie zmierzenie tego fragmentu centymetrem. W sklepach obuwniczych dostępne są również specjalne urządzenia umożliwiające dokładne zmierzenie dziecięcej stopy.

Jaki rodzaj buta wybrać?

Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo modeli dziecięcego obuwia, dlatego, by nie zwariować, kierujmy się przede wszystkim wygodą. i bezpieczeństwem.

But dla malucha powinien być lekki, a także musi posiadać antypoślizgową podeszwę, zaś kształt bucika musi jak najbardziej przypominać kształt stopy. Dodatkowo należy pamiętać o tym, by przód dziecięcego obuwia był wzmocniony. Tył bucików również, jednak w tym przypadku powinien być on jeszcze sprężysty, przylegający do pięty. Grubość podeszwy powinna być uzależniona od pory roku, nigdy jednak nie może cienka. Warto też pamiętać o tym, by buty posiadały antybakteryjną wkładkę, chroniącą przed wilgocią i grzybicą.

Na zakupy obuwnicze warto wybrać się z dzieckiem, jednak wcześniej lepiej samemu zrobić rozeznanie w asortymencie sklepu, by podczas wizyty w sklepie nie męczyć malucha. Kiedy na zakupy wybierzemy się już z dzieckiem, pozwólmy mu przejść się po sklepie w mierzonych bucikach, by sprawdzić, czy są one wygodne i odpowiednio trzymające stopę.
Tylko pierwsza wizyta w sklepie jest problematyczna. Każda kolejna przebiega dla rodzica bezstresowo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]