Pierwszy rower dla Twojego dziecka

0
2370
Pierwszy rower dla Twojego dziecka

Nadchodzi wreszcie ten moment, kiedy podejmujemy decyzję o kupnie pierwszego roweru dla naszej pociechy. Nie jest to, wbrew pozorom, sprawa błaha, dlatego warto wziąć pod uwagę pewne aspekty, dzięki którym łatwiej podejmiemy dobrą decyzję.

Jak wybrać pierwszy rower dla dziecka?

Przede wszystkim rower musi być dobrany do wzrostu konkretnego dziecka. Nie można, jak choćby w przypadku ubrań, kupić roweru troszkę większego, żeby dłużej maluchowi posłużył. Za mały rower sprawi, że będzie on miał problem z utrzymaniem równowagi. Za duży zaś sprawi dziecku problem z dotknięciem stopami podłoża, a co za tym idzie, będzie się ono bało na niego wsiąść.

Na początku najlepiej zdecydować się na zakup rowerka trójkołowego przeznaczonego dla najmłodszych maluchów. Jednak im starsze staje się dziecko, tym bardziej jest ono ruchliwe, chce osiągać większą prędkość, szybciej się przemieszczać. Wtedy pora zakupić rowerek biegowy. Jest idealny dla dzieci powyżej drugiego roku życia. Nasza pociecha uczy się dzięki niemu utrzymywania równowagi, kierowania nim oraz wprawiania go w ruch przy pomocy swoich nóg

Podczas zakupu pierwszego roweru dla dziecka, należy pamiętać o tym, by wielkość kół nie była za duża. 12-calowe w zupełności wystarczą. Dziecko na swoim rowerku musi czuć się przede wszystkim pewnie, by mogło swobodnie i bez strachu się na nim przemieszczać. Warto więc zabrać malucha na wspólne zakupy, a przy okazji poradzić się obsługi sklepu, która z pewnością pomoże nam wybrać najodpowiedniejszy model.

Jeśli chodzi o kwestię hamulców, na początku najlepsze będą te w pedałach. Ręczny hamulec przeznaczony jest dla zdecydowanie starszych dzieci, które mają już jednak pewną wprawę w jeździe.

Warto również zainwestować w ogranicznik skręcania kierownicy, dzięki któremu rower będzie się prowadził stabilniej.

Niezależnie od wieku dziecka, zawsze należy wyposażyć go w ochronny kask. Trzeba przyzwyczajać malucha do jego noszenia od pierwszej jazdy. Najlepiej, jeśli sami dajemy przykład i również wkładamy kask na wspólne rowerowe wycieczki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]