Samochody dla dzieci – jakość kontra cena

0
2107

Czy prezent dla dziecka w cenie 1000 złotych to nie jest delikatna przesada? Czy samochody dla dzieci na akumulator są dobrym pomysłem? Kiedy kupić taki prezent, by dziecko było już odpowiednio dojrzałe do jazdy i zabawy takim pojazdem?

Niemal każdy zadaje sobie te pytania, nim podejdzie do kasy w sklepie z zabawkami i wybierze dla swojej pociechy nowe model auta na akumulator. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu jest to drogi prezent i jeśli dziecko nie będzie użytkować go odpowiedzialnie pod okiem rodziców, może skończyć się to naprawdę źle.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Samochody dla dzieci są w pełni bezpieczne i nie rozwijają dużych prędkości, wybierając dodatkowo model z wyższej półki, klient otrzymuje gwarancje dużo lepszej jakości materiałów, więc nawet uderzenie, nie będzie stanowiło dużego zagrożenia. Problem może pojawić się w momencie, gdy rodzice spuszczą z oczu swoje dzieci, a te postanowią wyjechać swoim pojazdem na ulicę – dlatego zabawa powinna odbywać się pod okiem rodziców.

Dobre i mocne modele aut, wyposażone są w kilka biegów, jednak są one sterowane pilotem, więc rodzic ma władzę nad prędkością, którą zabawka może osiągnąć maksymalnie. W mocniejszych modelach są dostępne również pasy bezpieczeństwa, dzięki czemu w czasie uderzenia, pociecha jest bezpieczna i nie uderzy głową o kierownice lub nie wypadnie ze swojej zabawki.

Ceny – wybierz lepszą jakość

Sięgając po samochody dla dzieci niskiej jakości, klient otrzymuje zazwyczaj kiepskie materiały, słabe osiągi i krótki czas zabawy. Dla porównania – model w cenie 500 złotych, jest w stanie jeździć maksymalnie przez 20 minut, natomiast produkt za 1000 złotych, wydłuża ten czas do 60 minut. Warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czy dla dziecka i tak to nie będzie zbyt krótko? Oczywiście, że tak!

Warto wspomnieć o tym, że samochody dla dzieci z wyższej półki, posiadają dużo lepsze wyposażenie. Posiadają gumowe koła, tylne i przednie lampy, pasy bezpieczeństwa i wykonanie, które wygląda szczegółowo jak prawdziwy samochód. Z pomocą takiego auta dla najmłodszych, można już od pierwszego kontaktu z pojazdem, uczyć pociechy prawidłowej obsługi, tłumacz zasady bezpieczeństwa, do których należą m.in. zapinanie pasów, każdorazowe włączanie świateł itp.

Czego można chcieć więcej od zabawki, skoro ta uczy i bawi dzieci w każdym wieku? Większość modeli dostosowana jest do przedziału między 2 i 6 rokiem życia – później warto zainwestować w jeszcze bardziej zaawansowany model auta. Może w ten sposób uda zaszczepić się dzieciom pasję na całe życie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]