Wybieramy pierwsze buty dla dziecka

0
7796

Przymierzacie się do zakupu pierwszych bucików dla swojego dziecka? Świetnie. Zanim jednak dokonacie odpowiedniego wyboru, zapoznajcie się z naszymi uwagami i weźcie je pod uwagę, będąc w sklepie. Pamiętajcie nie tylko o odpowiednim doborze rozmiaru, ale także o przyjrzeniu się konstrukcji obuwia i materiale, z jakiego zostało wykonane. Na pierwszych bucikach dla naszego dziecka nie warto oszczędzać.

Jakie cechy powinno mieć dobre obuwie dla dziecka?

Malutkie dzieci nie powinny spędzać zbyt dużo czasu w swoich pierwszych butach. Ortopedzi podkreślają, że dziecku łatwiej jest uczyć się chodzenia i prawidłowego stawiania stóp, gdy chodzą boso po różnych powierzchniach – po trawie, piasku, panelach czy dywanie. Dobre buty dla małego dziecka powinny mieć półtwardą podeszwę, czyli taką, którą można łatwo zginać. Wkładki wewnątrz buta powinny być wyprofilowane. Obuwie musi być dobrze dobrane i lepiej, aby było nowe – buty po starszym rodzeństwie, używane, mogą mieć odkształcenia, które nie wpłyną korzystnie na rozwój stopy naszego dziecka.

Co wziąć pod uwagę, wybierając sandałki dla rocznego dziecka?

W przypadku maluchów pierwsze buty na ciepłe dni, a więc najczęściej sandałki, powinny mieć zakryte paluszki. Pozwala to ochronić stopę podczas upadków, które w tym okresie zdarzają się wyjątkowo często. Jeżeli obuwie jest wykonane z dobrych materiałów, zakryte czubki nie będą stanowić problemu w kwestii oddychania stóp. Na pierwszych butach zdecydowanie nie warto oszczędzać, gdyż mogą mieć wpływ na poprawne stawianie stóp.

Poza tym, dziecku, które zaczyna chodzić, warto kupić kapcie dziecięce, które uchronią je przez bolesnym nadepnięciem na klocek leżący na dywanie. Kapcie dla dzieci pozwalają też zachować czystość i komfort skarpetek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]