Wyłudzanie alimentów – poważny problem

0
2478

Alimenty to świadczenia w wielu przypadkach jak najbardziej słuszne. Ich celem jest umożliwienie dziecku tudzież małżonkom funkcjonowanie na takim samym poziomie jak przed rozwodem. Szczególnie alimenty mają chronić dziecko przed koniecznością nagłego obniżenia standardu życiowego z powodu rozwodu. Czasem jednak dochodzi tu do pewnych nadużyć…

Sytuacje, w których dochodzi do wyłudzenia alimentów

Kiedy możemy zaobserwować wspomniane wyżej nadużycia? Generalnie są to cztery podstawowe sytuacje. Po pierwsze dość często zdarza się, że były małżonek czy małżonka pobiera świadczenia alimentacyjnie całkowicie nieprawnie tzn. powołując się na brak pracy, ciężką sytuację życiową itd.. podczas gdy pracuje, lecz na czarno. Druga sytuacja związana jest z posiadaniem partnera czy partnerki przez byłego małżonka/małżonki i jednoczesne pobieranie alimentów.

Dwie następne sytuacje odnoszą się już do dzieci. Konkretniej zaś chodzi o to, że czasem rodzic płaci alimenty na dziecko, które już od dawna samo się utrzymuje. Niestety czasami także zdarza się, że dziecko co prawda się nie utrzymuje samo, ale z alimentów w ogóle nie korzysta…

Profesjonalna pomoc detektywistyczna

Co możemy zrobić w powyższych sytuacjach? Odpowiedź jest dość prosta – wystarczy skorzystać z profesjonalnej pomocy detektywów. Detektyw będzie w stanie dokładnie określić, jaki jest stan majątkowy byłego małżonka, czy dziecko już pracuje, w jaki sposób rodzic zajmujący się dzieckiem rzeczywiście tę opiekę sprawuje oraz wiele innych. Dzięki zebranym dowodom przez detektywa możliwe będzie oddanie sprawy do sądu i co więcej – otrzymanie rekompensaty za płacenie alimentów w momencie, kiedy nie było takiej potrzeby.

Jak jednak znaleźć profesjonalnego detektywa? W tym celu najlepiej jest spojrzeć na stronę detektyw.com.pl. Dlaczego akurat tam? Otóż tam znajduje się wiele ciekawych artykułów napisanych w bardzo przystępny i zrozumiały sposób. Taka lektura na pewno pomoże nam zdecydować, jakiego detektywa wybrać.

[Głosów:5    Średnia:4/5]