Zabawki zręcznościowe dla dwulatka – jaki prezent wybrać

0
1542
Zabawki zręcznościowe dla dwulatka - jaki prezent wybrać

Ciocie, wujkowie oraz babcie i dziadkowie uwielbiają rozpieszczać swoje małe pociechy, dlatego też każda wizyta łączy się z drobnym podarunkiem lub prezentem. W zależności od wieku są to maskotki, ubranka lub zabawki. Jednak wiele z nich kończy w pudle, gdyż dziecko szybko się nimi nudzi, lub nie uważa ich za zbyt atrakcyjne. Dzisiaj chcieliśmy omówić dwie ciekawe zabawki dla dwulatka, doskonale nadające się na prezent dla dziecka w tym wieku, które będą strzałem w dziesiątkę.

Ścianka pełna zabawy

Pierwszy pomysł na prezent, jaki chcieliśmy przedstawić to ścianka manipulacyjna, czyli nic innego jak ciekawie zaprojektowany i wykonany tor dla kulek. Tego rodzaju zabawki zręcznościowe dla 2-latka, zapewniają masę zabawy. W zestawie znajduje się kolorowa wykonana z drewna ścianka, na której umieszczone zostały pochylnie, oraz otwory. Dzięki nim drewniane kulki będące częścią kompletu mogą przemieszczać się z góry na dół, pojawiając się po obu stronach ścianki. Tocząc się z charakterystycznym stukotem, raz znikają, a za chwilę pojawiają się znowu.

Dziecko może śledzić oraz przewidywać, gdzie kulka się pojawi, co jest doskonałą zabawą. Jednocześnie dwulatek uczy się znaczenia takich pojęć jak wewnątrz, na zewnątrz, góra, dół czy też szybko, wolno. Zestaw w całości wykonany został z drewna, a kulki mają średnicę 5 centymetrów. Dzięki temu ta zabawka dla dwulatka jest bezpieczna, wytrzymała oraz nie ma ryzyka połknięcia drobnych elementów. Jest to ciekawa alternatywa zamiast kolejnego pluszaka lub samochodziku, ponieważ z takiej ścianki manipulacyjnej dziecko z pewnością będzie często korzystać.

Wkręcaj i wykręcaj

Każdy rodzic dobrze wie, że dzieci w wieku około dwóch lat uwielbiają wszelkiego rodzaju śrubki, zakrętki oraz inne przedmioty, które można zakręcać, a potem znowu odkręcać. Jednak nie są to rzeczy bezpieczne dla małego człowieczka, dlatego też nasza druga propozycja na prezent to zabawka o nazwie „Przykręć kształty”. Jest to drewniany zestaw elementów przeznaczonych do rozwoju zdolności manualnych oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Zabawa polega na wkręcaniu kolorowych kształtów na specjalne statywy, co daje dziecku dużą radość oraz satysfakcję. Elementy są duże, wykonane z drewna i pokryte bezpiecznymi dla dziecka farbami. Nasz dwulatek, bawiąc się, ćwiczy swoje rączki, rozwija wyobraźnię przestrzenną i może poczuć się jak mechanik.

Jak widać, są na rynku ciekawe zabawki zręcznościowe dla 2-latka, można je znaleźć zwłaszcza w ofercie sklepu internetowego mojebambino.pl, który oferuje szeroki wybór zabawek edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]