Akcesoria do kąpieli dla niemowląt

0
2372
Akcesoria do kąpieli dla niemowląt

Kąpiel dziecka to nie tylko dbałość o jego higienę, ale także możliwość spędzenia z nim czasu, zbudowania wzajemnych relacji. Dlatego też warto sprawić, by kąpiel była dla malucha atrakcyjna, a najlepszym sposobem na uzyskanie takiego efektu będzie skompletowanie odpowiednich akcesoriów kąpielowych.

Wanienka

Przeważnie wykonana z plastiku, choć coraz popularniejsze są gumowe lub nadmuchiwane. Występuje przeważnie w rozmiarze od 80 do 100 cm długości. Wanienkę można postawić na podłodze lub stoliku albo dokupić do niej specjalny stojak. Są także wanienki, które montuje się na wannie dla dorosłych.

Wiaderko

Kąpanie dziecka we wiaderku to stosunkowo nowa, choć coraz popularniejsza metoda. A to za sprawą teorii, jakoby dziecko, które zanurza się do wody w pozycji embrionalnej, czyli tej, którą przyjmowało w łonie matki, kojarzy kąpiel z bezpieczeństwem. Wiaderko jest wygodne w transporcie, nie zajmuje dużo miejsca. Podczas jego zakupu należy jednak pamiętać o sprawdzeniu czy posiada ono odpowiedni atest.

Mata antypoślizgowa

Mata świetnie się sprawdza, kiedy kupujemy do mycia dziecka zwykłą wanienkę. Dzięki niej nie ślizga się, a kiedy podrośnie, maty takiej można z łatwością używać pod prysznicem lub w normalniej wannie. Wspomniana mata posiada specjalne przyssawki, dzięki którym nie przemieszcza się, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo podczas kąpieli. W takim samym celu można zakupić materac piankowy lub kąpielowy leżaczek.

Krzesełko do kąpieli

Najczęściej przydaje się w sytuacji, kiedy zaczynamy kąpać dziecko w wannie dla dorosłych, czyli kiedy podrośnie, bowiem krzesełka takiego mogą używać wyłącznie dzieci, które ukończyły 6. miesiąc życia. Mocuje się je do wanny dzięki specjalnym przyssawkom.

Okrycie kąpielowe

Nie jest to rzecz niezbędna, jednak warto ją przy sobie mieć, ponieważ okrycie takie jest dużo wygodniejsze od standardowego ręcznika. Posiada kaptur, a te najlepszej jakości są wykonane z termofroty, która z jednej strony jest niezwykle przyjemna w dotyku, a z drugiej jest chłonna jak ręcznik. Okrycie kupimy w rozmiarze 80×80 cm lub 100×100 cm.

Termometr kąpielowy

A jaka powinna być temperatura wody do kąpieli? Ani zimna, ani ciepła. Zakłada się, że najodpowiedniejsza to ta w wysokości 37 C. W uzyskaniu tej idealnej pomoże nam praktyczny termometr kąpielowy.

Rondo kąpielowe

Na pewno pamiętamy, jakim koszmarem w dzieciństwie było dla nas mycie głowy. Te piekące oczy! Dlatego, aby uchronić nasze dziecko przed powtórką tych nieprzyjemnych przeżyć, zainwestujmy w rondo kąpielowe, dzięki któremu podczas kąpieli woda nie dostanie do oczu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]