Leżaczek dla niemowląt

0
2852
Leżaczek dla niemowląt

Nawet najbardziej oddany rodzic potrzebuje chwili czasu dla siebie. Znakomitą pomocą w tym przypadku może okazać się leżaczek dla niemowląt, dzięki któremu odciążymy, zmęczone od noszenia malucha, plecy, odpoczniemy, a dziecko przyjemnie spędzi czas.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w leżaczek dla niemowląt?

Przede wszystkim leżaczek jest niezwykle poręczny i zmieści się praktycznie wszędzie. Pomoże nam, na przykład podczas usypiania malucha, ponieważ posiada funkcję kołyski. Leżaczek także, co jest istotne, rośnie razem z dzieckiem. Może służyć niemowlakom, a także trzylatkom (pełni wtedy funkcję bujanego fotela)! Świetnie spełnia rolę krzesełka do karmienia, huśtawki. Jak więc widzimy, jest to urządzenie wielofunkcyjne.

A na co trzeba zwrócić uwagę podczas kupna leżaczka?

Wiek dziecka

Sprawdźmy dokładnie, od kiedy dziecko może zacząć leżaczka używać. Niektóre przeznaczone są już dla noworodka, inne dla niemowlaków, które skoczyły trzy miesiące.

Konstrukcja

Konstrukcja takiego leżaczka musi być solidna i bezpieczna, ale lekka, by młoda mama nie miała problemu z jego przenoszeniem.

Możliwość wyprania obicia

Jak wiadomo, małe dziecko brudzi absolutnie wszystko, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy obicie leżaczka można zdjąć i wyprać w pralce. To niezwykle ważne!

Regulacja oparcia

Jeśli leżaczek nadaje się dla noworodków, koniecznie sprawdźcie, czy można regulować jego oparcie. Najlepiej, by było ono trzystopniowe: do spania, półsiedzenia i siedzenia, dla starszego dziecka.

Blokada bujania

Konieczna, jeśli chcemy, na przykład nakarmić malucha.

Zabawki

Dobrze, jeśli leżaczek wyposażony jest w zabawki, przykładowo popularny „łańcuszek” z gumowymi i plastikowymi gryzakami i grzechotkami.

Funkcje dodatkowe

Na rynku akcesoriów dla dzieci znajdziemy leżaczki, które kryją w sobie dodatkowe funkcje, jak huśtawka i bujane krzesełko. Przydatna jest także funkcja wibrowania, która pomaga dziecku usnąć. Są także leżaczki z wejściem USB, dzięki czemu możemy maluchowi włączyć muzykę, bajki.

Łatwe składanie i rozkładanie

Jeśli posiadamy małe mieszkanie, a co za tym idzie, mało miejsca, kupmy leżaczek składany, który można łatwo schować i przewieźć w aucie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]