Jak wybrać odpowiednie klocki dla dziecka?

0
2337
Jak wybrać odpowiednie klocki dla dziecka?

Bez względu na panującą wśród dziecięcych zabawek modę, klocki nigdy z niej nie wyjdą. A to ze względu na swoje niesamowite właściwości: pomoc w rozwoju umiejętności manualnych, a także kreatywności, pobudzaniu wyobraźni, logicznego myślenia, obserwacji.
Klocki posiadają również właściwości… antystresowe, pozwalają się maluchowi wyciszyć, być cierpliwym.

Rodzaje klocków

1. Klocki wciskane. Najpopularniejsze klocki, którymi bawią się pokolenia. Pionierem wciskanych klocków i w dalszym ciągu ich liderem na rynku jest duńska firma LEGO. W asortymencie posiada ona klocki dla wszystkich grup wiekowych.

2. Klocki drewniane. Klasyczne klocki, które promują psychologowie dziecięcy, ze względu na nieograniczone możliwości konstruktorskie, a także liczne figury geometryczne, które każdy klocek przedstawia.

3. Klocki magnetyczne. Klocki, które za sprawą wbudowanych w nie magnesów, łączą się za pomocą przyciągania. Z tego powodu można je łączyć z każdej strony, dzięki czemu zbudujemy z nich absolutnie wszystko.

Jak wybrać odpowiednie klocki dla dziecka?

Podczas zakupu, kierujmy się następującymi cechami klocków.

1. Bezpieczeństwo. Zwróćmy uwagę na materiał, a jakiego klocki są wykonane oraz na to, czy posiadają one niezbędne certyfikaty.

2. Jakość wykonania i trwałość. Tworzywo, z którego wytwarzane są klocki jest niezwykle istotne. Zabawki z lichego materiału połamią się, popękają, co zasmuci dziecko. Upewnijmy się także (szczególnie w przypadku klocków drewnianych), że do ich malowania użyte zostały wyłącznie nietoksyczne, najlepiej ekologiczne farby.

3. Przemyślane zakupy. Kiedy kupujemy dziecku klocki po raz pierwszy, zdecydujmy się na zestaw, dzięki czemu nasza pociecha będzie miała cel budowy. Podczas kolejnych zakupów możemy wybierać klocki tematyczne, które pozwolą rozrosnąć się „projektowi”.

Nie zapomnijmy również o najważniejszym – o wieku dziecka. Na szczęście, wspomniana już marka Lego zadbała o każdą grupę wiekową. Dla maluchów stworzyła linię Duplo, dla starszych dzieci linię City, natomiast najstarszym go gustu przypadnie Lego Technics.

Wyjątkowość klocków tkwi również w fakcie, iż nadają się dla każdego, więc budujcie razem z dziećmi. Będą zachwycone!

[Głosów:1    Średnia:5/5]