Akcesoria niezbędne podczas karmienia niemowląt

0
2491
Akcesoria niezbędne podczas karmienia niemowląt

Podczas wyboru odpowiednich akcesoriów do karmienia niemowlaka, młoda mama musi odpowiedzieć sobie na pytanie: czy będzie karmiła naturalnie, czy też sztucznie. Następnie, w zależności od sposobu karmienia, powinna wybrać niezbędne akcesoria.

KARMIENIE NATURALNE- AKCESORIA

1. Poduszka do karmienia

Nie jest to przedmiot niezbędny, jednak zdecydowanie ułatwia on karmienie, przez co staje się ono wygodniejsze. Dzięki niej kobieta, podczas karmienia odciąża ramiona i kręgosłup. Przyda się szczególnie młodym, niedoświadczonym mamom.

Biustonosz do karmienia

W porządku, kiedy mama karmi piersią, nie musi kupować drogich, świetnych jakościowo butelek – ten zakup ma z głowy. Nie powinna jednak oszczędzać na biustonoszu do karmienia. Pozwoli on piersiom zachować zdrowie i jędrność.

Laktacyjne wkładki

Rzecz absolutnie niezbędna, pozwalająca, szczególnie w początkowych tygodniach karmienia, na uniknięcie wstydliwych plam na ubraniu, ponieważ świetnie chłoną wilgoć. Do wyboru świeżo upieczona mama ma wkładki jednorazowe, wielokrotnego użytku lub silikonowe. Wkładki nie są drogim zakupem, a znacznie poprawiają komfort życia w tym trudnym okresie.

Laktator

Nie jest to konieczny produkt w niezbędniku przyszłej mamy, są jednak momenty, w którym może on znacznie ułatwić życie, np. w przypadku przedwczesnego porodu lub choroby niemowlaka, a także podczas wyjazdu, gdy dziecko zostaje pod czyjąś opieką. Laktatory dzielimy na ręczne i elektroniczne (te drugie są szczególnie skuteczne).

Woreczki (pojemniki) do przechowywania pokarmu

Woreczki te służą do bezpiecznego przechowywania świeżo ściągniętego z piersi mleka w lodówce lub zamrażalniku. Do tego celu można także użyć specjalnych pojemników. Mleko spokojnie można przechowywać w taki sposób w lodówce kilka dni, zamrożone zaś nawet przez kilka miesięcy.

KARMIENIE SZTUCZNE – AKCESORIA

Butelki

Podczas tej formy karmienia, butelki to niezbędne akcesoria. Dostępne są różne ich rodzaje: plastikowe, szklane, antykolkowe, z szyjką wąską, a także szerokie. Podczas zakupu butelek, należy pamiętać o wyborze najlepszego materiału, z jakiego są wykonane. najpopularniejsze są plastikowe, ze względu na wytrzymałość, a także małą wagę. Jeśli chodzi o pojemność, na początku wystarczy 120 do 150 ml. Powyżej piątego miesiąca życia możemy zakupić tę powyżej 180 ml.

Smoczki do butelek

Równie ważne jak same butelki. Możemy wybrać silikonowe lub wykonane z kauczuku. Smoczki posiadają także różne kształty, najlepiej jednak wybrać ten o kształcie anatomicznym. Ważne też, by dobrać smoczek do wieku dziecka – dla noworodków najodpowiedniejsze będą te o oznaczeniu 0+ lub 1.

Podgrzewacz

Pomaga podczas codziennego przygotowywania posiłków. Możemy zakupi podgrzewacz domowy, a także umożliwiający podgrzewanie mleka… w samochodzie! Decydujmy się na podgrzewacz uniwersalny, który sprawdzi się w przypadku butelek o każdej wielkości.

Sterylizator

Nie jest to gadżet niezbędny, ponieważ podobną funkcję pełnią woreczki do sterylizacji butelek w kuchence mikrofalowej, jednak jeśli ktoś czuje, że sterylizator sprawdzi się lepiej, na pewno będzie z zakupu zadowolony.

Więcej: https://gemini.pl/kategoria/dziecko/akcesoria-dzieciece/karmienie-dzieci/sterylizacja

[Głosów:1    Średnia:5/5]