Idealny wózek dziecięcy na zimę

0
1548
Idealny wózek dziecięcy na zimę

Choć pogoda w okresie zimowym bywa kapryśna, bynajmniej nie oznacza to, że należy całkiem zrezygnować ze spacerów z noworodkiem. Trzeba tylko dobrze się do tego przygotować. Podstawową kwestią pozostaje oczywiście wybór odpowiedniego wózka.

Jaki model najlepiej się sprawdza w okresie mrozów? Na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupów? O tym wszystkim przeczytacie poniżej.

Spacery z dzieckiem w zimie – czy to dobry pomysł?

Wiele osób zastanawia się, czy zima to dobry moment na spacerowanie z noworodkiem. Odpowiadamy: „zdecydowanie tak”. Oczywiście musi się to odbywać zgodnie z pewnymi zasadami.

Przede wszystkim spacerować powinno się przy ustabilizowanej, ładnej pogodzie. Lepiej nie ryzykować wypraw do parku w trakcie śnieżycy lub przy bardzo dużym mrozie. Jeśli jednak temperatura utrzymuje się na poziomie do -5 stopni i jest słonecznie, nie ma żadnych przeszkód, żebyście nie mogli wybrać się z maluchem na świeże powietrze.

Przed pierwszym spacerem warto stopniowo przyzwyczaić dziecko do niskich temperatur. Świetnym sposobem na to jest werandowanie. Na czym polega? To sposób na przygotowanie noworodka do wyjścia na zewnątrz i zahartowanie jego organizmu. Aby przeprowadzić je bezpiecznie, trzeba ubrać maleństwo tak, jak do wyjścia na spacer oraz ułożyć je w wózku przy otwartym oknie. Na początku wystarczy raptem kilka minut. Proces ten należy powtarzać przez 7 do 14 dni, stopniowo wydłużając czas przebywania w chłodzie do około 15 minut.

Po takich przygotowaniach można już wybrać się w plener. Do tego celu przydaje się odpowiedni wózek.

Czym powinien się wyróżniać wózek do zimowych spacerów?

Obecnie bez trudu można kupić wózki przystosowane do bezpiecznego przewożenia maluchów w różnych warunkach, również w okresie zimowym. Szeroki wybór produktów oferuje choćby sklep Wozki-Foteliki.pl.

Przede wszystkim wózki do zimowych spacerów powinny być bardzo stabilne. Na śliskich, oblodzonych chodnikach łatwo bowiem o upadek i przypadkowe przewrócenie wózka. Lepiej w takich warunkach sprawdzają się modele na czterech niż na trzech kółkach, gwarantując komfort i swobodę manewrowania.

Drugim kluczowym elementem są oczywiście koła. Ich wielkość zależy w głównej mierze od terenu, w którym będziecie się przemieszczać. W zimie jednak warto stawiać na większe kółka z głębokim bieżnikiem, poprawiające kontrolę nad wózkiem nawet, gdy wjedziecie w zaspę śniegu.

Dodatkową kwestią pozostaje materiał, z którego wykonano wózek. Powinien on być dość gruby i nieprzemakalny. Najlepiej sprawdzają się modele w ciemnych kolorach, na których nie odznaczają się zbyt mocno plamy z błota śniegowego. Oczywiście wszystkie elementy materiałowe należy regularnie prać. Warto zatem sprawdzić, czy można je łatwo zdejmować do czyszczenia.

W końcu należy pomyśleć od razu nad zakupem odpowiedniego śpiworka, który zapewni maluchowi komfort i ciepło nawet w chłodniejsze dni. Oprócz tego można zainwestować w dodatkowe akcesoria, jak kocyk do wyłożenia gondoli lub folia do zakrycia wózka w razie opadów śniegu. Dzięki nim dziecko będzie zawsze optymalnie chronione przed chłodem i wilgocią.

Idealny wózek na zimowy spacer z noworodkiem

Pogoda w zimie często bywa kapryśna i niejednokrotnie wręcz nie chce się wychodzić z domu. Warto jednak pamiętać o tym, że dla maluchów spacery nawet w tym okresie są niezmiernie ważne. Budują ich odporność i wpływają korzystnie na ogólny rozwój. Nie powinno się zatem z nich rezygnować. Należy tylko dobrze się do nich przygotować, między innymi wybierając solidny wózek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]