Jak sprzedawać suplementy diety?- wszystko co musisz widzieć

0
4013
suplementy

Polacy bardzo chętnie kupują oraz spożywają suplementy diety. Obecnie rynek suplementów w naszym kraju jest bardzo rozwinięty. Sprzedaż takich specyfików, które reperuje nasze zdrowie oraz potrafią nasz nastrój i zwiększa się Każdego roku o nawet 8%. 3 lata temu obroty firm handlujących suplementami diety wyniosły aż 4 miliardy złotych. Jest to bardzo dużo, a wzrost ten idzie w parze z coraz większym zainteresowaniem zakupami przez internet oraz rozwojem e-commerce w Polsce. Sprawdź co zrobić, kiedy chcesz otworzyć działalność gospodarczą zajmującą się sprzedażą suplementów diety.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-sprzedawac-suplementy-diety/

Jak sprzedawać suplementy diety?

Naszym zadaniem jest przede wszystkim dopilnowanie wszystkiego, aby sprzedaż odbywała się zgodnie z zasadami prawnymi. Teoretycznie każdy ma prawo otworzyć sklep internetowy, uruchomić stronę startową oraz ruszyć z własną sprzedażą. Jednak wprowadzając do obrotu suplement bez wymaganych pozwoleń narażamy się na niemiłe konsekwencje. Na stronie głównego inspektora sanitarnego, znajdziemy wykaz zgłoszonych produktów.

Sprzedaż suplementów diety – jakie są wymagania?

Przede wszystkim musimy powiadomić głównego inspektora sanitarnego, czyli w skrócie GIS, o naszych zamiarach wprowadzenia na rynek po raz pierwszy suplementu diety, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia lub też wzbogaconego o witaminy i składniki mineralne suplementu. Taki produkt musi spełniać wymagania ustawy o bezpieczeństwie Żywności i Żywienia.

Ile czasu mamy nas takie zgłoszenie?

Musimy zrobić to przynajmniej 14 dni przed wprowadzeniem środka spożywczego na rynek. Musimy złożyć wniosek o wpis do rejestru zakładów lub zatwierdzenie wpisu i wpis o rejestrze zakładów podlegających kontroli Sanepidu. Wystawiając taki środek na rynek nie musimy przedstawiać wyników badań lub innych materiałów potwierdzających skuteczność takowego produktu, którym zamierzamy handlować.

Zobacz też: http://www.empatyczni.pl/portal-s24/

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]