Pomysły na kreatywne zabawy dla dzieci

0
1487
zabawy kreatywne
fot. pexels.com

Rodzice to wiedzą, czasem bardzo trudno jest zająć czymś dziecko. Dziś przedstawimy Ci kilka fajnych i sprawdzonych pomysłów na zabawy dziecięce, które sprawią, że dziecko mocno się w nie zaangażuje, a po zakończonej zabawie będzie spokojniejsze!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/jakie-dzieciece-zabawy-i-dzialania-kreatywne-sa-najpopularniejsze-w-czasie-wesel-i-innych-uroczystosci-rodzinnych/

Tor przeszkód połączony z treningiem

Zabawy, które angażują dziecko pod kątem sprawności fizycznej są jednymi z najbardziej skutecznych rozwiązań. Dzięki takim zabawom dziecko może nie tylko trochę poćwiczyć i zadbać o swoją sprawność. Dodatkowo – taka zabawa to dobry sposób, aby nauczyć się zdrowej rywalizacji i okazja, aby zdrowo się zmęczyć. Jak zorganizować taką zabawę? Wystarczy, że wraz z dzieckiem wymyślisz i przygotujesz tor, na którym będzie start, meta i różne zadania, które trzeba wykonać w określonym miejscu, jak np. pajacyki, podskoki, przysiady, podrzucenia piłką. Taki tor przeszkód możecie przechodzi samodzielnie na czas lub razem, jako wyścig.

Wspólna sesja zdjęciowa

Dzieci uwielbiają zabawy typu show. Zorganizujcie więc swoje wspólne. Wybierzcie najbardziej szalone ubrania jakie macie, stwórzcie również sami różne dodatki – usta na patyku, czapki, opaski. Przygotujcie specjalne tło, zróbcie fryzury, makijaż i wykonajcie wspólną sesję zdjęciową. Później te zdjęcia obejrzyjcie na własnym seansie. Te zdjęcie możecie też wydrukować – z pewnością będzie to niesamowita pamiątka.

Malowanie farbami

Oczywiście takie klasyczne malowanie farbami również się sprawdza, ale zdecydowanie bardziej warto wykorzystać coś innego. Przygotujecie duże brystole lub dużo kartek białych czy nawet gazet i farby. Rozłóżcie to na ziemi i załóżcie ubrania, które możecie wybrudzić. Jeśli już w taki sposób się przygotujecie, to wtedy czas na malowanie, ale uwaga rękami i nogami. To będzie świetna lekcja umiejętności manualnych i zabawa. Później możecie wyciąć kawałek fajnej pracy i oprawić w ramki.

Pamiętaj, aby każdą zabawę wymyślać wraz z dzieckiem. To ważne, aby dziecko wiedziało w co będzie się bawić i chciało się w to bawić.

Przeczytaj też: http://www.czasnaterapie.pl/przygotuj-sie-na-najpiekniejsza-pore-roku-wiosne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]