Jak zabrać się za wiosenne porządki?

0
1320
sprzątanie

Czas wiosenny to przede wszystkim czas na porządki po zimie. Sprzątanie wykonujemy bardzo często zazwyczaj przed wizytą gości przed świętami lub też cyklicznie ze względu na porę roku. Wiosenne porządki zdecydowanie nie należą do najprostszych czynności. Jeżeli nie wiecie od czego zacząć spokojnie, pomożemy wam! Podzielimy się z wami kilkoma przydatnymi wskazówkami, dzięki którym cały proces będzie dla was jak bułka z masłem. Do tego wykonać go o wiele szybciej i będziecie mieli czas dla siebie i dla swojej rodziny. Jesteście ciekawi? Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/wiosenne-porzadki/

Od czego zacząć wiosenne porządki?

Aby zacząć najlepiej jest na początku wykonać listę. Dzięki niej będziemy wiedzieć ile pokoi mamy do posprzątania oraz co w każdym pokoju musimy zrobić. Każdy pokój rozpisz dokładnie na podpunkty prac, które musi się w nim wykonać. Ważne jest, aby nie robić wszystkiego jednego dnia, ponieważ jest to po prostu niewykonalne. Rozplanuj sobie listę tak, aby ułatwiła Ci ona zadanie.

Zdajemy sobie sprawę tego, że pracujecie dlatego wykonujcie kilka czynności dziennie.

Tym sposobem krok po kroku uda się wam wysprzątać całe mieszkanie na błysk. Jeżeli mieszkacie z rodziną lub ze współlokatorami zaangażuje ich do pomocy. Każda para rąk będzie bowiem na wagę złota.

Jak posprzątać salon?

Sprzątanie powinniśmy zacząć od miejsca, w którym głównie spędzamy czas czyli od salonu. Na początku powinniśmy zebrać wszystkie rzeczy, które się tam znajdują, chociaż niekoniecznie powinny tam stać. Odkładamy je więc na konkretne miejsce. Mówimy tu oczywiście o talerzach po śniadaniu, kubkach po kawie, skarpetkach, które leżą na dywanie zapomniane lub tych, które przyniósł wasz pupil.

Po tym kroku możemy zabrać się za zbieranie śmieci. Papierków w pustych opakowaniach, plastikowych butelek, itd. Wszystkie śmieci wyrzucamy do odpowiedniego pojemnika. Natomiast te, które są biodegradowalne możemy użyć jako kompostu.

Następnie bierzemy ściereczkę i ścieramy wszystkie kurze. Te znajdujące się na szafkach, komodach, półkach oraz żyrandolu, o którym nie możemy zapomnieć. Ścieramy kurz po prostu z każdego mebla czy przedmiotu za pomocą mokrej ściereczki, bądź specjalnego sprayu do kurzu.

Kiedy kurze już wytarte możemy przejść do odkurzania. Odsuwamy szafki i wciągamy kurz z każdego zakątka w naszym salonie. Następnym krokiem będzie już tylko pozmywanie podłogi. Gotowe! Twój salon lśni. Tak samo postępuj z innymi pomieszczeniami w Twoim domu, pamiętając o kolejności. Odstawienie niepotrzebnych rzeczy na miejsce, sprzątanie śmieci, wycieranie kurzu, odkurzanie oraz zmywanie podłogi.

Zobacz też: http://www.empatyczni.pl/kuchnia-bez-gornych-szafek/

[Głosów:0    Średnia:0/5]