Kółka gimnastyczne sprawdź co mogą dla Ciebie zrobić!

0
1507
kółka gimnastyczne
fot. pixabay.com

Wiele klasycznych urządzeń do treningów z powrotem wraca do łask i zyskuje na popularności. Jednym z nich są kółka gimnastyczne, które doskonale sprawdzają się zarówno w treningach redukujących masę ciała, jak i jako przyrząd do rzeźbienia sylwetki. Sprawdź, co kółka gimnastyczne mogą dla Ciebie zrobić!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/kolo-gimnastyczne-przydatny-i-skuteczny-wynalazek-do-cwiczen/

Kalistenika

Kółka gimnastyczne doskonale sprawdzają się w treningach kalistenicznych, które opierają się głównie na masie naszego ciała oraz wytrzymałości mięśni. W przypadku kół gimnastycznych sytuacja ma się podobnie, gdyż większość ćwiczeń wykonujemy na bazie wykorzystania ciężaru naszego ciała.

Ćwiczenia na kółkach, które inaczej nazywa się ringami również wymagają od nas użycia większej siły wszystkich współpracujących mięśni w konkretnym ćwiczeniu.

Na siłowni można zaobserwować, że ćwiczenia na ringach najczęściej wykonywane są przez mężczyzn, którzy się na nich podciągają.

Ćwiczenia na kółkach gimnastycznych

Ćwiczenia na kółkach gimnastycznych wymagają od nas użycia sporej siły, zwłaszcza, że podnosić będziemy swój własny ciężar ciała. Chcąc wykonać podciągnięcia na kółkach gimnastycznych musimy wpierw zapoznać się z prawidłową techniką ich wykonywania, inaczej możemy narazić swój kręgosłup oraz nabawić się kontuzji. Również mięśni, a wówczas treningi będziemy musieli odłożyć na bok i skupić się na poprawnej regeneracji.

Podnoszenie się na kółkach gimnastycznych to świetne ćwiczenie, które doskonale ukształtuje naszą kondycję, a także wzmocni mięśnie ramion – bicepsy oraz tricepsy, a także mięśnie barkowe. Dodatkowo poprawi mocno naszą kondycję i wytrzymałość.

Ćwiczenia na kółkach gimnastycznych to nie tylko podciąganie, ale również różne akrobatyczne kombinacje, które z czasem, gdy staniemy się bardziej zaawansowani, możemy dodać do swojego treningu. Na kółkach można również wykonywać fikołki lub odwrócone pompki. Jednakże by dojść do tego momentu musimy zacząć od prostych podciągnięć, które oswoją nas z kółkami.

Przeczytaj też: http://antycenzor.pl/odkurzacz-do-popiolu-z-kominka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]