Wyprawka dla dziecka i dla niemowlaka

0
1166

Każda rodzic dba o to, aby w wyprawce dziecięcej znalazły się artykuły najwyższej jakości. Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka to nie lada wyzwanie, gdyż trzeba pamiętać o bardzo wielu niezbędnych rzeczach, które powinny towarzyszyć maluszkowi już od dnia narodzin. O czym należy pamiętać tak, aby uniknąć konieczności odwiedzania sklepów po pojawieniu się noworodka na świecie?

Rożek, otulacz, kocyk

Niemowlęta uwielbiają uczucie ciepła i ścisku, które przypominają im o chwilach spędzonych w brzuszku mamy. W wyprawce dla noworodka powinien znaleźć się kocyk i to nie jeden, a kilka, które dostosowane będą do aktualnych potrzeb niemowląt. Gdy dziecko rodzi się zimą, dobrze jest mieć na wyposażeniu ciepłe kocyki. Latem natomiast można postawić na nieco cieńsze.

Dodatkowo warto wyposażyć dziecko w rożek lub otulacz, który ułatwi mu zasypianie dając poczucie bezpieczeństwa. Kompletując wyprawkę dla dziecka dobrze pomyśleć także o smoczku, który może okazać się konieczny, jeśli dzidziuś będzie miał silny odruch ssania. Pomocna w uspokajaniu noworodka może być także szumiąca zabawka lub pozytywka, która będzie imitować dźwięki, jakie maluszek pamięta z brzuszka.

Pieluszki tetrowe i flanelowe

Wyprawka dla noworodka powinna uwzględniać również kilka sztuk pieluszek tetrowych i flanelowych. W dzisiejszych czasach większość rodziców decyduje się na pieluchy jednorazowe, ewentualnie wielokrotnego użytku, jednak pieluszka tetrowa doskonale sprawdza się podczas odbijania niemowlęcia czy wytarcia resztek mleka.

Pieluszka flanelowa natomiast bywa nieodzowna w upalne dni, gdy dzidziuś nie powinien być przykryty ciepłym kocykiem. Podczas snu pieluszka flanelowa stanowi doskonałe okrycie, nie dopuszczając przy tym do powstania odparzeń.

Środki higieniczne dla noworodka

Wśród rzeczy, które wpisujemy na listę wyprawki dla dziecka, znajduje się mnóstwo różnego rodzaju środków ułatwiających pielęgnację malucha. O podstawowych, takich jak oliwka, emolienty czy sól fizjologiczna nie trzeba wspominać, jednak warto wyposażyć się także w nieoczywiste środki higieniczne.

Przykładem może być spray do dezynfekcji powierzchni, płyn do mycia zabawek (przyda się szczególnie w późniejszym czasie, gdy maluch zacznie brać zabawki do buzi) czy specjalny płyn do mycia butelek. Ponadto wyprawka dla noworodka powinna zawierać termometr zarówno taki jak mierzenia temperatury ciała, jak i wody w wanience przed kąpielą.

Pierwsze zabawki

W wyprawce niemowlęcej nie może zabraknąć także zabawek, które nauczą dziecko poznawać otaczający go świat. Pierwsza przytulanka, grzechotka czy książeczka sensoryczna to nieodzowne przedmioty dla maluszka. Dodatkowo przydadzą się gryzaki, które dzieci intensywnie biorą do buzi w okresie ząbkowania, ale nie tylko wtedy.

Maluszki bowiem na pewien czas przed wyjściem pierwszych ząbków zaczynają wkładać do buzi wszystko, co znajdzie się w zasięgu ich ręki. Dobrze dać im wtedy gryzaki, gdyż rodzic ma pewność, że tego typu zabawką dziecko nie zrobi sobie krzywdy.

Wszystkie akcesoria niezbędne do wyprawki dla niemowlaka znajdziesz na stronie hurtowni
artykułów dziecięcych i niemowlęcych www.marko-baby.pl.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]