Krzesełka do karmienia dzieci – kilka porad przed zakupem

0
980

Młodzi rodzice stają przed koniecznością zakupu wielu różnorodnych przedmiotów i sprzętów, nieodłącznych w pełnieniu codziennych rodzicielskich obowiązków. Oprócz ubranek, łóżeczka, czy wózka niezwykle ważne jest siedzisko, przy którym nasza pociecha będzie samodzielnie spożywać swoje pierwsze posiłki. Wśród tych najchętniej wybieranych znajdują się specjalne krzesełka do karmienia dzieci, niezwykle komfortowe zarówno z perspektywy rodzica, jak i użytkujących je dzieci. Zapraszamy do lektury, w której trakcie postaramy się podpowiedzieć – w czym tkwi wyjątkowość krzesełek do karmienia dla dzieci oraz na jakie ich parametry warto zwrócić uwagę w czasie zakupu.

Krzesełko do karmienia – komfort i bezpieczeństwo naszej pociechy

Dlaczego w ogóle korzystamy z krzesełek do karmienia? W czym mają nam pomagać tego typu mebelki? Próbując odpowiedzieć na te pytania, warto wskazać najważniejsze funkcje, które powinno pełnić krzesełko do karmienia.

Przede wszystkim więc – krzesełko powinno stabilizować pozycję naszej pociechy w czasie spożywania pokarmów. Zgodnie z opinią specjalistów, dzieci powinny być żywione za pomocą mleka do około szóstego miesiąca życia; po tym okresie mogą spożywać dodatkowe pokarmy. Oczywiście, jest to tylko ogólna dyrektywa i w przypadku wielu dzieci moment przejścia z pokarmu ciekłego na stały może być różny. Jeśli jednak twoje dziecko zaczyna przyjmować pokarmy inne niż mleko – warto zadbać, by w czasie karmienia utrzymywało właściwą pozycję. Dzięki temu będzie ono zabezpieczone przed niepożądanymi zadławieniami lub innymi problemami z przyjmowaniem pokarmu.

Krzesełka są skonstruowane w taki sposób, by zabezpieczać naszą pociechę także przed innego typu zagrożeniami. Mowa o niebezpieczeństwie wypadnięcia z siedziska lub upadku na podłogę. Szczególnie często dochodzi do tego, gdy zbyt małe dziecko siedzi przy stole dla dorosłych bez dodatkowego zabezpieczenia. Krzesełka do karmienia są wyposażone w specjalne poręcze, barierki, podłokietniki lub oparcia, zabezpieczające dziecko przed upadkiem, nawet gdy wychyla się ono poza krawędź siedziska.

Najważniejsze parametry w wyborze krzesełek do karmienia

Wybór krzesełka do karmienia nie powinien być podejmowany zbyt pochopnie. Najlepiej jest rozważyć różne opcje, porównując parametry poszczególnych dostępnych modeli. Szczególnie polecamy rozważyć krzesełka dostępne w ofercie RUNO BABY.

Najważniejszą cechą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest stabilna konstrukcja. Krzesełka powinny być ustawione na nogach o odpowiednim rozstawie (uniemożliwiającym przewrócenie się mebelka) lub na specjalnym stelażu. Obecność niewielkiego blatu, na którym dziecko będzie manipulować jedzeniem, to kolejna istotna cecha. W niektórych modelach blacik jest ruchowy lub możliwy do odpięcia.

Dodatkowe elementy pomocne w utrzymaniu właściwej pozycji to również ważne udogodnienie. Mowa więc o wygodnym oparciu (przynajmniej do wysokości łopatek), regulowanym ustawieniu siedziska oraz podpórce pod stopy.

Ponadto warto zwrócić uwagę na rozmiar samego siedziska oraz ilość przestrzeni, którą dziecko może zajmować w czasie korzystania z tego mebelka. W zależności od wieku i ciężaru naszej pociechy możemy potrzebować, sięgnąć po krzesełko o mniejszym lub większym rozmiarze siedziska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]