Nowoczesne nauczanie najmłodszych

0
5523
Nowoczesne nauczanie najmłodszych

W krajach zachodnich coraz bardziej odchodzi się od tradycyjnego modelu nauki szkolnej znanej jeszcze pięćdziesiąt lat temu. Były to czasy przymusowej i często prymitywnej w metodach edukacji. Dzieci są przecież duszami wiecznej zabawy i przygody. Nie sposób przekonać je, że nauka na przykład matematyki może być także przygodą. Na pewno nie, jeżeli lekcja prowadzona jest z użyciem męczących wzrok niekończących się zapisków i obliczeń.

Odruchową metodą poznawania świata przez najmłodszych jest zabawa. Zabawa taka stymuluje wyobraźnie i umysł malca umożliwiając mu z przygody na przygodę angażowanie się w coraz bardziej skomplikowane zajęcia. Dzieje się to wszystko bardzo naturalnie. Ta metoda właśnie, tak naturalna i bliska naszym dzieciom stosowana jest w programie nauczania Squla.pl

Nowoczesne nauczanie

Dzieci kochają zabawy i gry. Platforma edukacyjna Squla.pl pełna jest gier i zabaw logicznych stymulujących umysł dziecka do rozwoju. Zabawy są tak przemyślane, aby zawierały informacje bezpośrednio powiązane z programem edukacji, jaki wyznacza Ministerstwo Edukacji Narodowej. Platforma jest przejrzysta i łatwa w obsłudze. Można spróbować, jak wyglądają przykładowe zajęcia za darmo w sekcji strony z wersją demonstracyjną.

Po płaceniu danego pakietu otworzy nam się dostęp do świata wiedzy, interesujących zagadnień, opakowanych w przemyślane i absorbujące uwagę gry. Takie gry wbrew temu, co niesłusznie jest powtarzane, nie są stratą czasu dla dziecka. Należy pamiętać, że nawet dorośli, którzy zdobywają wiedzę poprzez zabawę, utrwalają ją w sposób skuteczny. Jest ku temu kilka powodów. Przede wszystkim umysł, który jest zrelaksowany, bez zbędnego wpływu negatywnych emocji, uczy się szybko.

Niestety szkoły często są stresującym dla naszego dziecka miejscem. Tak przez niektórych nauczycieli, jak i sam system, który zmusza dziecko do ciężkiej pracy nad materiałem nawet w domu po zakończonych zajęciach. Można to odwrócić, dać dziecku chwile wytchnienia i sprawić, że wcześniej trudny materiał stanie się igraszką.

[Głosów:1    Średnia:5/5]