Poduszka dla ciężarnej – krótki poradnik

0
3466

Ciąża to bardzo specyficzny okres w życiu każdej kobiety – radosne oczekiwanie na maluszka wypełnione jest nie tylko planowaniem imion, kupowaniem akcesoriów dla dziecka i innymi przyjemnymi rzeczami, lecz niestety także przeróżnymi bólami, bezsennością…

Poprawa komfortu podczas ciąży, czyli poduszka dla ciężarnej

Co szczególnie przeszkadza mamom w ciąży? Otóż są to obrzęki i bóle, które zupełnie nie dają spać! W jaki sposób możemy poprawić komfort snu ciężarnej? Przede wszystkim doskonałym pomysłem będzie tutaj poduszka dla ciężarnych.

Zalety poduszki dla ciężarnych

Jakie zalety ma taka poduszka ciążowa? Otóż na pewno dzięki niej redukujemy wszelkie bóle w kręgosłupie, stawach itp. oraz poprawiamy cyrkulację krwi i limfy, co wpływa na redukcję obrzęków. Oprócz tego taka poducha dla ciężarnych znakomicie dopasowuje się do naszego nietypowego kształtu w tym okresie.

Zakup poduszki do spania w ciąży

Jak zatem widać – taka poduszka dla kobiet w ciąży jest znakomitym pomysłem. Jak jednak możemy ją kupić? Na co zwrócić uwagę?

1. Kształt – najbardziej popularna jest poduszka ciążowa w kształcie rogala. Dzisiaj jednakże mamy także poduszki w kształcie 9.

2. Wypełnienie – za najlepsze uznaje się włókna silikonowe.. Najtańszy zaś jest styropian, jednak pamiętajmy, że poduszka do spania w ciąży wykonana ze styropiany nie zapewnia nam odpowiedniej cyrkulacji powietrza i może nam być gorąco.

3. Twardość – poduszka dla kobiet w ciąży powinna być twardsza w nogach, zaś bardziej miękka przy głowie i brzuchu.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]