Skuteczne środki na problemy z gardłem

0
1399
Skuteczne środki na problemy z gardłem

Ból gardła, chrypka, suchość w ustach – to tylko część dolegliwości, z jakimi trzeba się mierzyć przez cały rok, a szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Często są one bardzo niekomfortowe, a nieleczone mogą prowadzić do poważniejszych konsekwencji. Jeśli dotykają i ciebie, warto zastosować tabletki na gardło, które nie tylko przynoszą ulgę, lecz także mogą zapobiec rozwijaniu się infekcji.

Jak powstają problemy z gardłem?

Odpowiednio skomponowane tabletki do ssania i inne środki farmaceutyczne zapewniają skuteczną ochronę błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Dodatkowa pomoc jest potrzebna, ponieważ narządy te mogą być podrażnione przez wiele czynników, takich jak nadużycie głosu, zaburzenia oddychania przez nos (np. z powodu przeziębienia), suche powietrze wytwarzane przez systemy grzewcze lub klimatyzacyjne, alergia na pyłki (katar sienny) czy palenie papierosów.

Którakolwiek z powyższych przyczyn może powodować chrypkę, podrażnienie gardła i suchość błon śluzowych, co prowadzi do bólu. Tabletki do ssania mają za zadanie wytworzyć powłokę, która ochroni organy układu oddechowego i zapobiegnie powstawaniu mikrouszkodzeń.

Warto pamiętać o tym, że oprócz czynników zewnętrznych dużą rolę odgrywa tu także działanie układu odpornościowego oraz przebyte choroby. Osoby, które łatwo łapią różne infekcje, częściej muszą sięgać po tabletki na gardło. W podobnej sytuacji są pacjenci, którzy niejednokrotnie poddawali się terapii antybiotykowej, ponieważ mogą być oni narażeni na działanie drobnoustrojów uodpornionych na leki.

Jakie tabletki na gardło wybierać?

Na rynku dostępne są różne tabletki do ssania, których skład jest bardzo odmienny. Część z nich ma działanie słabsze, ale kompleksowe, inne natomiast mają konkretne, specyficzne zadania. To, które z nich powinniśmy wybrać, zależy od typu dolegliwości. Dla przykładu suchość w ustach, która jest spowodowana paleniem papierosów lub przyjmowaniem medykamentów, najszybciej zostanie wyleczona przez tabletki na gardło z kwasem hialuronowym.

Działanie kwasu hialuronowego w tabletkach do ssania

Kwas hialuronowy, znany również jako hialuronian, jest przezroczystą, lepką substancją, która jest naturalnie wytwarzana przez organizm. Największe jej ilości znajdują się w skórze, tkance łącznej i w oczach. Główną funkcją kwasu hialuronowego jest utrzymywanie nawilżenia i dobrego stanu narządów (źródło).

Po rozpuszczeniu się tabletki do ssania z kwasem hialuronowym, takiej jak np. Cevitt® Gardło, tworzy się specjalny hydrożelowy kompleks ochronny, który dobrze przylega do podrażnionej błony śluzowej i pozwala na jej szybszą regenerację poprzez oddzielenie jej od czynników drażniących. Dzięki specjalnemu składowi, któremu możemy zawdzięczać delikatny efekt musowania, pastylki do ssania powodują także intensywną stymulację przepływu śliny. Jest to bardzo ważne, aby zapewnić stałą dystrybucję kwasu hialuronowego w obrębie jamy ustnej i gardła. Podrażnione obszary mogą się zregenerować, a nieprzyjemne objawy zostają złagodzone.

[Głosów:0    Średnia:0/5]