Wyjazd z niemowlakiem

0
2073
Wyjazd z niemowlakiem

Wycieczka z niemowlakiem – niezależnie od tego, czy jest to spacer do parku, czy tygodniowy wyjazd nad morze – wymaga odpowiedniego przygotowania. Każda mama powinna zadbać o to, aby dziecku niczego nie zabrakło i skrupulatnie spakować wszystkie niezbędne akcesoria. O czym należy pamiętać, wychodząc z domu z małym dzieckiem?

Spacer z niemowlakiem

Nawet podczas krótkiego spaceru, małe dziecko potrzebuje znacznie więcej akcesoriów, niż dorosła osoba. Dlatego warto, aby mama wszędzie zabierała ze sobą wygodną torbę do wózka, która może zmieścić w sobie wszystkie niezbędne produkty dla malucha. Co powinno się w niej znaleźć? W przypadku niemowlaka, warto zawsze mieć przy sobie zapasowe pieluchy, ubranka na zmianę, smoczek (oczywiście, jeśli maluch z niego korzysta) oraz niezastąpione chusteczki nawilżane, które przydają się w wielu sytuacjach. To niezbędne minimum, które bez trudu pomieści przeciętna torba do wózka.

Akcesoria zmieniają się w zależności od pory roku oraz pogody. Latem torba do wózka powinna także zawierać krem z wysokim filtrem UV, przeznaczony dla małych dzieci, zimą natomiast warto zabrać ze sobą dodatkowy kocyk na wypadek, gdyby się gwałtownie ochłodziło, a także krem ochronny, zabezpieczający skórę malucha przed niską temperaturą oraz wiatrem. Starszemu dziecku dodatkowo warto zabrać ulubione zabawki, aby nie nudziło się ono podczas długiej jazdy w wózku, a także coś do picia oraz jedzenia.

Podróż z maluchem

Wybierając się w dalszą drogę z małym dzieckiem, trzeba już pamiętać o wielu istotnych rzeczach. Przydatnymi akcesoriami będą jednorazowe podkłady do przewijania dla najmłodszych dzieci, bidon do picia dla starszych, a poza tym wanienka do kąpieli i łóżeczko turystyczne, jeśli maluch nie śpi jeszcze w zwykłym łóżku. Taka ilość akcesoriów wymaga posiadania pojemnego samochodu!

Wśród licznych bagaży, niełatwo jest znaleźć potrzebne przedmioty. Dlatego warto trzymać te najbardziej niezbędne dla malucha przy sobie, na przykład w podręcznej torbie. Dzięki temu, mama w każdym momencie może sięgnąć po to, co jest jej aktualnie potrzebne. To kolejna sytuacja, w której przydać się może praktyczna torba do wózka. Podczas podróży, warto mieć w takiej torbie kilka pieluch, chusteczki nawilżane i krem na odparzenia (po długiej jeździe samochodem może być szczególnie przydatny! ), a także jakieś ubranka na wypadek, gdyby dziecko się pobrudziło lub mocno spociło.

Praktyczna torba do wózka

Torba która pomieści wszystkie najbardziej potrzebne, drobne akcesoria dziecięce, może się przydać podczas każdego spaceru, a także w podróży. Takie torby są często dodatkowym wyposażeniem przy zakupie wózka, ale można je również kupić osobno w wielu sklepach dziecięcych. Nie jest kosztowna, a może znacznie ułatwić wszelkie wyjazdy z maluchem i usprawnić proces pakowania się.

Jakie cechy powinna mieć dobra torba na akcesoria dla dziecka? Bardzo istotny jest materiał, z którego jest wykonana. Powinien być wytrzymały, najlepiej odporny na deszcz i łatwy do wyczyszczenia.

Oczywiście, dobra torba do wózka powinna składać się z kilku praktycznych przegródek- największej, która przyda się do przechowywania takich przedmiotów jak bidon, kocyk czy kurteczka, oraz kilku mniejszych, przeznaczonych na drobne przedmioty.

Bardzo przydatny jest też regulowany bądź wymienny pasek, który w zależności od potrzeb, umożliwia zawieszenie torby na wózku, bądź noszenie jej na ramieniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]