Endometrium – leczenie

0
1860
Endometrium - leczenie

Endometrium to przypadłość, która dotyka około 10% kobiet w różnym przedziale wiekowym. Objawia się ona tym, iż tkanka która powinna znajdować się w jamie macicy – u osób z endometriozą – znajduje się ona poza nią. Skutkiem tego są bardzo bolesne miesiączki oraz problemy z zajściem w ciążę. Endometrium można jednak leczyć. Takie leczenie to proces dość długotrwały i mozolny i wymaga pomocy odpowiednich specjalistów.

1. Endometrium leczenie.

Endometrium to przypadłość, która tak naprawdę została rozpowszechniona dopiero teraz (znana jest pacjentkom od dobrych kilkunastu lat). Mimo, iż nasze babcie i prababcie chorowały na nią – nie zostały zdiagnozowane i pouczone o możliwości radzenia sobie z tym problemem. Obecnie ginekolodzy po zleceniu odpowiednich badań pacjentce, są w stanie bezproblemowo zdiagnozować tę dysfunkcję.

2. Przyczyny endometrium.

Specjaliście nie są zgodni w tej kwestii, gdyż jedni twierdza, iż ma ona podłoże genetyczne. Jeszcze inni, są przekonani, że dotyka ona pacjentki o nieprawidłowych stylu życia (stres, złe odżywianie, brak snu, zbyt mocne treningi siłowe, nadużywanie alkoholu itp.). Bez względu na to, jakie ma ona podłoże – musi być szybko zdiagnozowana.

3. Endometrioza leczenie

Endometrium leczenie to proces dość długotrwały i wymagający sporo konsekwencji ze strony pacjentki. Większość lekarzy, leczenie endometriozy zaczyna najczęściej od kuracji hormonalnej. Gdy ta nie przynosi pożądanych efektów (lub gdy pacjentka chce zajść w ciążę), kolejnym krokiem jest operacja. Leczenie operacyjne przeprowadza się przede wszystkim w takich przypadkach, gdy leczenie endometriozy innymi metodami nie przynosi efektów, a pacjentka odczuwa dyskomfort funkcjonowania lub ból. Operacja jest więc niezastąpiona w takich sytuacjach, jak np.: ból w okolicach miednicy mniejszej, obfite i bolesne miesiączki z powodu implantacji fragmentów endometrium w mięśniówce macicy czy zaburzenia funkcji narządów rodnych mogące prowadzić do niepłodności.

Endometrioza leczenie to dość skomplikowany proces, który jednak prawidłowo wykonany – przynosi efekty. Wiele pań mimo problemów, z którymi boryka się przez wiele lat, zachodzi w ciążę a nawet jest w stanie całkowicie pogodzić się z tą przypadłością. Wystarczy znaleźć się pod odpowiednią opieką oraz poddać się operacji, która w niektórych przypadkach jest niezastąpiona.

[Głosów:0    Średnia:0/5]