W trosce o dziecięcą skórę!

0
2982

Skóra niemowląt i dzieci wymaga specjalnej ochrony już od pierwszych dni życia. Ta naturalna warstwa ochronna pomaga im odbierać zewnętrzne bodźce i poznawać nieznany świat, który je otacza. Właśnie dlatego należy o nią odpowiednio zadbać – niezbędne są nie tylko kąpiele, ale także inne zabiegi z wykorzystaniem sprawdzonych kosmetyków dedykowanych skórze naszych pociech.

Kosmetyki Fisher Price dbają o skórę najmłodszych

Dla ochrony i pielęgnacji dziecięcej i niemowlęcej skóry sztab dermatologów, kosmetologów i pediatrów wraz z marką Fisher Price opracował specjalistyczne kosmetyki, które można stosować już od pierwszych tygodni życia – https://www.apteka-melissa.pl/grupa/fisher-price.html. Są one stworzone do mycia, nawilżania i natłuszczania cienkiej i niezwykle wrażliwej skóry na całym ciele. Doskonale nadają się dla cery atopowej, odwodnionej i podrażnionej. Ich zadaniem jest dokładne oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, w tym z resztek jedzenia i kurzu, długotrwałe nawilżenie i natłuszczenie, odbudowa uszkodzonej bariery lipidowej oraz regeneracja podrażnionych warstw. Dzięki temu skóra dziecka otrzymuje wyjątkowe traktowanie, zgodne z jej wymaganiami już w początkowym etapie życia.

 

Zabiegi pielęgnacyjne dla dzieci i niemowląt

Młodzi rodzice bardzo często są zagubieni w kwestii zabiegów pielęgnacyjnych, jakie można dedykować niemowlętom i małym dzieciom. Czasami kąpiel sprawia nie lada trudności, a to jedynie podstawowa czynność, która pomaga oczyścić całe ciało, ale która jednocześnie wysusza wrażliwa skórę, narusza jej naturalna barierę ochronną, a w przypadku niektórych – prowadzi do atopii. Właśnie dlatego niezbędne są także kremy bądź balsamy, które wcierane delikatnie w skórę, pomagają jej utrzymać optymalną ilość wody i nie doprowadzać do przesuszenia i bolesnych podrażnień. Małym dzieciom można także wykonać delikatny masaż z użyciem odprężającej oliwki do ciała. W przypadku pojawienia się odparzeń – najlepszą ochroną będzie krem, który zabezpiecza skórę przed kolejnymi podrażnieniami i regeneruje delikatną skórę. Na spacerze, w podroży lub w czasie zabawy natomiast, dobrze jest mieć ze sobą chusteczki, które szybko usuną brud i zanieczyszczenia z rąk lub twarzy dziecka.

Skóra niemowląt i małych dzieci jest bardzo wrażliwa i narażona na działanie wielu szkodliwych czynników. Nie ma ona w pełni wykształconych zdolności obronnych, dlatego niezbędna jest właściwa pielęgnacja, która wzmocni naturalną barierę ochronną i uchroni przed pojawianiem się kolejnych, niekiedy bolesnych podrażnień i dolegliwości, mogących powodować nawet bardziej złożone problemy natury dermatologicznej.

[Głosów:1    Średnia:4/5]